Najbolja filmska muzika

dauphin:
Koja ostvarenja u istoriji filma imaju po vama najbolju muziku?
Ne znam za istoriju,mislim ne mogu toliko siroko da sudim,ali meni se najvise svidja kako je muzika uklopljena uz sliku u filmu "Dve cadjave dvocevke".
Takodje i Snatch,onda Buena Vista Social Club,Tango, i VELIKA OCEKIVANJA, sa Itan Hokom i Gvinet Paltrou
Ko se slaze a ko ne?
 
Pa nije specificirano da li pod muzkom podrazumevate samo soundtrack-ove, ili i celokupnu muzicku podlogu, ili uklapanje iste u film i radnju filma...

Kad bih morao da pravim top-listu filmske muzike (kompletna muzicka postavka), to bi izgledalo ovako:

1 - Spawn (ocajan film, neverovatna muzika i zvucni efekti)
2 - Highlander
3 - Pulp Finction
4 - 2001: A Space Odyssey
5 - From dusk till down
6 - The Fifth Element
7 - Connan - The barbarian
8 - Hackers (jedina stvar koja valja u filmu je muzika)
9 - Braveheart
10 - Dances with volves

pojedini filmovi mi se ne svidjaju, ali mora se priznati da imaju odlicnu muzicku postavu..

btw. za ljubitelje filmske muzike: http://www.bestmoviesoundtracks.com/ ... 24h filmske muzike ;)
 
britgirl:
meni se svidja muzika iz "mulen ruza"

DEFINITIVNO NAJBOLJA MUZIKA! I meni se svidja iz Dve cadjave dvocevke,a odlicna je i iz Coyote ugly, Otkaceni profesor 2,nije los i iz Carlijevih andjela(1.deo,nisam gledala film,ali sam kupila cd :D ),onda PRICA O VITEZU,Dzeki Braun,Svadbeni pevac,Mi nismo andjeli :D ,a pojedinacnih pesama ima mnogo:tema iz Rokija-Eye of the tyger,Diskoteka 54-If you could read my mind,iz Top Guna tema i tako dalje...
 
Kill Bill, The Mission,
Once Upon a Time in the West(i ostali filmovi gdje je muziku pravio Ennio Morricone)
Le Professional (1981)(sa Zan Pol Belmondo-m - ponovo Morricone)
Trainspotting(jako dobar film i jako dobra muzika)
Judgement Night(jedan od najprodavanijih soundtrack-ova, dok film i nije nesto)

kao sto neko rece iznad
Spawn - muzika jako dobra film ocajan
 
Muzika iz filmova John Carpenter-a (on je autor vecine, ali tu je i Enio Morricone-'The Thing'). To se zove uklapanje u atmosferu filma. Takodje i Lalo Schifrin (Dirty Harry, Enter the Dragon...)
 
1. "Larina tema" iz filma "Dr Zivago" (stara verzija, sa Omarom Sarifom)
2. "Prohujalo s vihorom"
3. "Jedan dan zivota" (jedan zaboravljeni meksikanski tradicional...)
4. Teodorakisova muzika za film "Grk Zorba"
5. Badalamentijeva muzika za seriju i film "Tvin Piks"
6. Morikoneova tema za "Bilo jednom na divljem Zapadu"
7. muzika iz filma "Fedra" (Teodorakisova kompozicija u interpretaciji Meline Merkuri)
8. "Svetlosti pozornice" (Carli Caplin)
9. "Poslednje Hristovo iskusenje" (glas Nusrat Fateh Ali Kana)
10. "Visoke potpetice" (u interpretaciji Kasalove)
11. u par navrata kao lajt-motiv za film "Kuca cudnih dusa" provlaci se stara dobra Iradijeova "Golubica"...
12. "Moon River" iz filma "Dorucak kod Tifanija"
13. "Serburski kisobrani"
14. "Petrijin venac"
... itd.
 
John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams John Williams
 

Back
Top