bachove kapi

Bachove kapi spadaju u homeopatske lekove.Ove kapi pomazu uglavnom kod tegoba kao sto su:
glavobolja uzrokovana napetošću, depresija,umor, iscrpljenost, slab imunitet, losa probava, osip, zubobolja..Mogu da se prave (mada je malo teze), tako da je lakse kupiti ih.
Ako te jos nesto zanima, pitaj.
:)
 
Waterfall:
Bachove kapi spadaju u homeopatske lekove.Ove kapi pomazu uglavnom kod tegoba kao sto su:
glavobolja uzrokovana napetošću, depresija,umor, iscrpljenost, slab imunitet, losa probava, osip, zubobolja..Mogu da se prave (mada je malo teze), tako da je lakse kupiti ih.
Ako te jos nesto zanima, pitaj.
:)
-Zanima me da li mora dr tj. homeopata da mi prepise,kaze,koje kapi da koristim ili jednostavno mogu da dodjem u apoteku i kazem za cega mi trebaju?Gde,u kojoj apoteci mogu da se kupe?Hvala ti. :wink:
 
leaana:
-Zanima me da li mora dr tj. homeopata da mi prepise,kaze,koje kapi da koristim ili jednostavno mogu da dodjem u apoteku i kazem za cega mi trebaju?Gde,u kojoj apoteci mogu da se kupe?Hvala ti. :wink:

Nemoj da mesas doktore i homeopate. Doktori ipak lece ljude i imaju neko obrazovanje....
 
koki, homeopatija je svuda na zapadu izjednacena sa klasicnom medicinom po pravima, pa je i kod nas to slucaj (ako vec nije - bice, a mislim da je zakonom vec to regulisano, i dobar broj nasih lekara postoji koji imaju pored klasicnog medicinskog obrazovanja i homeopatsko obrazovanje). Tako da - ne bih ja bas odbacila homeopatiju tek tako, jer ni zakon ko sto vidis to vise ne cini... :)
 
Homeopatski lekovi se kupuju (barem je tako u inostranstvu) ali ti je ne bih preporucila da ih koristis na svoju ruku jer oni imaju posebne doze i jacine i poseban nacin upotrebe koji se menja u toku jedne terapije.Zato je najbolje otici na pregled kod homeopate.
 
@WW
Ti me najbolje znas ovde i znas koliki sam protivnik homeopatije i alternativne medicine. Ja mnogo verujem u nauku i medicinu i ne mogu da poverujem da 1000x razblazane kap kamilice moze da izleci nesto. I nikad homeopata ne moze da bude dr medicine.
 
dr.koki:
@WWJa mnogo verujem u nauku i medicinu i ne mogu da poverujem da 1000x razblazane kap kamilice moze da izleci nesto. I nikad homeopata ne moze da bude dr medicine.

To sto ti verujes u nauku i medEcinu je o.k. ali pusti druge ljude da veruju u sta god. Ne razumem vas koji volite da dokazujete da tudja ubedjenja koja nisu stetna ili agresivna, takodje nisu ni ispravna. Pa cemu?! Pusti ljude da veruju.
Ako moje dete veruje u Deda Mraza nije na tebi da mu objasnis da istog nema, ako ljudi veruju da B. kapi ili sta slicno mogu da im otklone nesanicu ili skrpe imuni sistem ili... ma sta god zalece ili izlece migrene. Ne vidim gde si srecniji ako "dokazes" da to nije tako.
Pa ni psiholog nije neko uvazeno zanimanje s tvog apekta, opet kunu se ljudi da ume i da pomogne.
A da homeopata ne moze da bude dr, ovo je nepotrebno i napomenuti da je budalastina. Ekonomista ne moze da zna i engleski jezik! Veterinar ne moze da se bavi masazom.
 
Verovanje ? Verovanje ??
Ljudi, pričamo o nauci, i o stvarima koje su vrlo konkretne i vrlo opipljive. Za svaku stvar se u određenoj meri može dokazati da li je korisna/štetna, ima/nema efekta ... Pitanje je samo šta se kroz praksu -ili na neki drugi način- dokazalo, a šta nije, i tu se cela priča završava ! pa, jako bi daleko i nauka, i čovečanstvo dogurali, da je sve bilo na bazi "verovanja" i nekih ličnih doživljaja i spekulacija ... Glupo što je tako nešto potrebno i naglašavati.

Da me ne shvatiš pogrešno - mišljenje ili iskustvo (naravno, bazirano na nečemu realnom) - to je već druga priča, ali i tada generalizacije tipa "Meni nije pomoglo ... glupost živa" nisu baš adekvatne - to što nešto ima dejstvo, ne znači da je ono apsolutno - uvek i svuda. Osim ako nije drugačije naglašeno :wink:
 
Doors of Perception:
Homeopatski lekovi se kupuju (barem je tako u inostranstvu) ali ti je ne bih preporucila da ih koristis na svoju ruku jer oni imaju posebne doze i jacine i poseban nacin upotrebe koji se menja u toku jedne terapije.Zato je najbolje otici na pregled kod homeopate.

Hmmmda!
To je bas ono s cim imam problem, pa ako neko zeli da mi da iole umno objasnjenje bicu zahvalna da cujem. Naime homeopatski lekovi su razblazeni jos malo pa do granice detekcije. I? Lepo je, verovala bih, ali ako moze samo mala pomoc, posto evo citam danima, i... ako ima neko ko moze sa fizioloskog aspekta da mi objasni taj fenomen pod pretpostavkom da veruje u homeopatiju? Dakle negacije mi nisu potrebne nego samo da svarim kako i zasto? A da radi.. pa mora, inace ne bi postojala sirom sveta i to jacala kao grana nauke (polako priznata sada vec!)
I jos jedno pitanje: da li je neko imao iskustva sa Heribert Moellinger-om?
 
webhanuma:
Hmmmda!
To je bas ono s cim imam problem, pa ako neko zeli da mi da iole umno objasnjenje bicu zahvalna da cujem. Naime homeopatski lekovi su razblazeni jos malo pa do granice detekcije. I? Lepo je, verovala bih, ali ako moze samo mala pomoc, posto evo citam danima, i... ako ima neko ko moze sa fizioloskog aspekta da mi objasni taj fenomen pod pretpostavkom da veruje u homeopatiju? Dakle negacije mi nisu potrebne nego samo da svarim kako i zasto? A da radi.. pa mora, inace ne bi postojala sirom sveta i to jacala kao grana nauke (polako priznata sada vec!)
I jos jedno pitanje: da li je neko imao iskustva sa Heribert Moellinger-om?

Apsolutno!
Ljudi se tripuju kao ''nauka'', ''nauka''...nauka je varljiva...danas, u modernoj nauci, postoji stav da se prvo formira opste prihvacena doktrina, pa sve ono sto nije bazirano na njoj se automatski odbacuje, ne proverava se! Sto je potpuno apsurdno, ako se krene od osnovne definicje nauke- ''nauka je traganje za istinom'' !
Ja se bavim zapadnom medicinom, ali verujem i u istocnu !
Nek se nevernici konektuju na koji hoce CME Americki sajt, nek ukucaju ''yoga'', iznenadice se koliko je Ameri koriste! Glavni je vid terapije za stanja tipa ankioznosti, bolova ledja , pa cak i nekih vrsta epilepsije....
 
Receno mi je da nabavim sledece Bahove kapi, pa onda lista.
Da li toga postoji nekoliko vrsta, gde ih nabaviti u Beogradu?
Molim sve koji znaju da mi posalju pp jer je reklamiranje zabranjeno

Hvala!
 

Back
Top