Omiljeni reziseri

Девид Лин, Алфред Хичкок, Бернардо Бертолучи, Ф.Ф. Копола, Џон Бурман, Мартин Скорсезе, Федерико Фелини, Роберто Бењини, Стенли Кјубрик, Никита Михалков, Акиро Куросава, Квентин Тарантино, Педро Аломодовар...
 
Almodovar... hmz... Hickok (videla sam jedan film,i svidja mi se), i onaj matori.. Klint Istvud. Ne znam zasto,nervira me,ali su mu filmovi opet mnogo dobri... Samo sto,kad ih jednom pogledas,sumnjas da bi zeleo i drugi put... 'Di znam,cudan je taj osecaj..
 
muvalo:
Zbog Pet lakih komada? Da li je on napravio još nešto dobro osim toga i Poštara? Videla sam samo ta dva.

'King of mavrin gardens' i 'Blood and wine'
moglo bi reći nastavci na pet lakih komada iako nemaju baš veze jedni sa drugim.
'Mountain of the moon' isto jako dobar

kod njega je poenta što je svaki film protkan egzistencijalističkim temama. npr Mountains of the moon je priča o Britanskoj ekspediciji u Africi u 19 veku. ali ne prikazuje toliko istorijske činjenice itd nego odnos izmedju ljudi. e tu je Bob genijalan
 
Arnold_Layne:
'King of mavrin gardens' i 'Blood and wine'
moglo bi reći nastavci na pet lakih komada iako nemaju baš veze jedni sa drugim.
'Mountain of the moon' isto jako dobar

kod njega je poenta što je svaki film protkan egzistencijalističkim temama. npr Mountains of the moon je priča o Britanskoj ekspediciji u Africi u 19 veku. ali ne prikazuje toliko istorijske činjenice itd nego odnos izmedju ljudi. e tu je Bob genijalan

Baš zanimljivo zvuči. Hvala! Pogledaću čim prIJe.
 
Enfroz2891.:
Kjubrik,Kjubrik,Kjubrik...i da...Kjubrik.
Polanski je bio dobar..onda je omatorio,izgubo oshtrinu i pocheo da snima komercijalu da bi dobio oskara i filmchice za svoju decu/unuke?Patetichno.

Ti bi još malo gadosti? Još Stanara i Repulsion? Verovatno se Polanski leči kod psihijatra već godinama, i lečenje je konačno uspelo :lol: sad je isti ko .... Ričard Doner!
 
šabrol....sve!

folker šlendrof, klugef i fon trota.....ma cela nemačka škola i wenders, naravno (osim land of planty).......koji će tek da snimi svoj najbolji film ......

polanski...sve od njega.... pazolini zbog teoreme : ).........de palma,....takeši kitano..... kim kin duk!

prekoeanski najsvestraniji čovek filma ....karpenter....izm. ostalog muzički genije ...
i skorseze, ako mu sledeći bude genijalan kao departed..
 
Clint eastwod je genije, covek je stvoren za svet filmova...i kao glumac, reziser bilo sta....covek je na samrti a pravi film koji biva nagradjen oskarom....sta reci ;) jos mi se svidjaju Kjubrik i Polanski...njihovi filmovi mi najvise prijaju
 
moonja:
šabrol....sve!

Šabrol je stvarno opak režiser. Volim i Kena Louča, Fatiha Akina, Almodovara, Nuri Bilge Džejlana, Skorsezea, Kasavetesa (starijeg), Džejn Kempion, Formana ... a za romantična raspoloženja Džejmsa Ajvorija... sigurno sam nekoga zaboravila...

(Trifo, Kurosava, Hičkok i Kjubrik se podrazumevaju :) )
 
RETROSPEKTIVA BERTOLUČIJEVIH FILMOVA U KINOTECI

KULTURA - Subota, April 07, 2007 12:59

Retrospektiva filmova istaknutog italijanskog i svetskog reditelja Bernarda Bertolučija biće održana od 12. do 20. aprila u Sava centru i Muzeju Jugoslovenske kinoteke u Beogradu.

Retrospektiva će biti otvorena 12. aprila u 18 časova, prikazivanjem restaurisane kopije integralne verzije Bertolučijevog remek-dela '20. vek', rekao je u četvrtak novinarima direktor Jugoslovenske kinoteke Radoslav Zelenović.

Integralna verzija filma '20. vek', u trajanju od pet sati i 20 minuta, prvi put je prikazana 1976. godine na filmskom festivalu u Veneciji, a potom je film prikazivan u više skraćenih verzija, u kojima su pojedine scene cenzurisane ili izbačene na zahtev producenata.

Restaurisana kopija integralne verzije filma prvi put je prikazana prošle godine na festivalu u Bolonji, a potom u Parizu.

Zahvaljujući saradnji s Nacionalnom kinotekom iz Bolonje i podršci Italijanskog centra za kulturu, Beograd je treći grad u svetu u kojem će film biti prikazan u svojoj integralnoj varijanti, istakao je Zelenović.

Retrospektiva će biti nastavljena 13. aprila u Muzeju Jugoslovenske kinoteke okruglim stolom o životu i delu Bernarda Bertolučija, a biće prikazan i dokumentarac Đanija Amelija 'Bertoluči o filmu', u kojem pored slavnog reditelja govori i Robert de Niro.

Ciklus koji traje do 20. aprila obuhvata i filmove 'Pre revolucije' [1964], 'Strategija pauka' [1970], 'Konformista' [1970], 'Poslednji tango u Parizu' [1972], 'Mesec' [1979], 'Poslednji kineski car' [1987], 'Čaj u Sahari' [1990], 'Mali Buda' [1993], 'Ukradena lepota' [1996], 'Opčinjeni' [1998] i 'Sanjari' [2003].
 
VisionOfDisorder:
I rest my case...

davidleanfd7.jpg


David Lean

davidlynchxs5.jpg


David Lynch
 
VisionOfDisorder:
I'm glad i was wrong.

Шта идеш на течај енглеског? ;-)

П.С. Иначе мало је необично бити филмофил, а не знати за редитељски опус Дејвида Лина. (Лоренс од Арабије, Мост на реци Квај, Доктор Живаго, Рајанова кћи,......
2 Оскара и титулу Сера)
 
Strela:
Шта идеш на течај енглеског? ;-)

П.С. Иначе мало је необично бити филмофил, а не знати за редитељски опус Дејвида Лина. (Лоренс од Арабије, Мост на реци Квај, Доктор Живаго, Рајанова кћи,......
2 Оскара и титулу Сера)

My bad.
Ovo drugo, ma glupa navika. Studiram na engleskom, vechito razgovoram na nekim forumima sa strancima i josh radim neke trece stvari sa njima, prosto mi je u krvi.

A ovo.. rekoh my bad. Trebao bih vishe da se pozabavim starijim stvarima, vec jednom, konachno.
 

Back
Top