Omiljeni reziseri

Mislim da bi Skorseze dobio nervni slom da nije dobio Oskara prosle godine.Vjerovatno bi mislio da je baksuz.
A zasluzio je...kakvi su sve papani dobijali Oskare,moze i on...
Meni on nije preuvelican.Alehandro Gonzales Injaritu mi je preuvelican 8)

Meni je on odlichan,pogotovo sa trilogijom "Pasji zivot,21 Gram,Vavilon".Mislim da je on za Vavilon mnogo vishe zasluzio oskara od Skorseza.
 
Ah, sad mogu da umrem...
e015.gif
 
Mislim da bi Skorseze dobio nervni slom da nije dobio Oskara prosle godine.Vjerovatno bi mislio da je baksuz.


Slazem se :) Moj omiljeni reditelj, ali je nevidjeno pao u mojim ocima te veceri. Samo sto nije ljubio clanovima komisije g*zice...
Brate, nisu ga šišali godinama i tek pred penziju mu odali priznanje. Ja bi tako hladno primila tog Oskara i odrzala neki poprckivački govor da znaju da ne mogu da me kupe i da nisam vesla sisala. A on skace od srece.... E moj Martine :(

Tad me je razocarao.....
 
Slazem se :) Moj omiljeni reditelj, ali je nevidjeno pao u mojim ocima te veceri. Samo sto nije ljubio clanovima komisije g*zice...
Brate, nisu ga šišali godinama i tek pred penziju mu odali priznanje. Ja bi tako hladno primila tog Oskara i odrzala neki poprckivački govor da znaju da ne mogu da me kupe i da nisam vesla sisala. A on skace od srece.... E moj Martine :(

Tad me je razocarao.....

razocarao te
sto se radovao kad je dobio oskara,ma daj
 
^^^ Pa znas, ako te neko ne postuje celog zivota i pred penziju te tek ispostuje reda radi nije bas karakterno da mu jedes iz ruke i piskis od srece.
Mozda ti drugacije gledas na zivot ....

Meni se na primer jako dopala reakcija Peter O'Toole kad je primio Oskar za zivotno delo. Takvoj legendi nisu dali Oskara ranije, nego je primio pocasnog! Covek je najnormalnije, bez pompe i euforije izasao, primio nagradu, vratio se na mesto i seo. Nije skakao od srece. Taj postupak je govorio sam za sebe.
 
zelena83 gledaj Departed ba sama zakljuci.
Alehandro Gonzales Injaritu pravi filmove iskljucivo da bi rasplakao clanove akademije i dobio OSkara.
Vavilon dosadan i preuvelican film...stalno ide na istu foru(inaritu)
tri price.pocinju tragicno.sredina srecna.na kraju tragedija.spajaju se price.
(naravno nije tako jednostavno)
Ali ko voli Babel i Alejandrove filmove OK.
Za mene je to Scorcese.Zasluzio je i za prosla dijela i za Departed.
Marti,we love you :D!
@Quiet Rebel sto se tice supkanja nisam primjetila.Bio je jako srecan i znas li kakva je cast da primis oskara is ruke kOpole,lukasa i spilberga?sve je bilo spremljeno za scorcesea!
od filmova jedino je avijaticar sr*** ali i to dobro izgleda....
 
^^^ Pa znas, ako te neko ne postuje celog zivota i pred penziju te tek ispostuje reda radi nije bas karakterno da mu jedes iz ruke i piskis od srece.
Mozda ti drugacije gledas na zivot ....

Meni se na primer jako dopala reakcija Peter O'Toole kad je primio Oskar za zivotno delo. Takvoj legendi nisu dali Oskara ranije, nego je primio pocasnog! Covek je najnormalnije, bez pompe i euforije izasao, primio nagradu, vratio se na mesto i seo. Nije skakao od srece. Taj postupak je govorio sam za sebe.

nisu mu dali oskara samo da bi ga ispostovali
nego zato sto je Departed ubjedljivo najbolji film bio te godine
razumljivo je da je bio u euforiji
dobro mozda malo previse
al mu ne treba zamjeriti
dobio je oskara zato sto ga je zasluzio samo za Departed
ne za raniji rad.
 
Cim sam videla njih trojicu da dodeljuju nagradu, znala sam da ce je osvojiti Scorsese - oni su mu prijatelji.

Znam ja sve to, ali pricam o necemu drugom. Njega Akademija nije primecivala decenijama, sad su ga nagradili da ne bi umro bez Oskara kao Hičkok.
Zasluzio je Oskara za The Departed, ali niko ne moze da kaze da nije zasluzio i za ranije filmove. A Akademija ga je ipak ignorisala. O tome pricam....


Kazem da mi je on omiljeni reditelj, ali kazem i ono sto mi se ne svidja.
I nemate potrebe da "branite" Scorsese-a od mene, verovatno sam veci njegov fan od 3/4 foruma zajedno :)
 
Cim sam videla njih trojicu da dodeljuju nagradu, znala sam da ce je osvojiti Scorsese - oni su mu prijatelji.

Znam ja sve to, ali pricam o necemu drugom. Njega Akademija nije primecivala decenijama, sad su ga nagradili da ne bi umro bez Oskara kao Hičkok.
Zasluzio je Oskara za The Departed, ali niko ne moze da kaze da nije zasluzio i za ranije filmove. A Akademija ga je ipak ignorisala. O tome pricam....


Kazem da mi je on omiljeni reditelj, ali kazem i ono sto mi se ne svidja.

ma ok
shvatam.
nije bas da ga je akademija ignorisala
bio je nominovan vise puta
al svakako su ga z.ajebali kad mu nisu dali oskara za Good Fellas.
Takva je politika akademije
al eto i on i Morikone su dobili oskara prosle godine
tako da su ispravljene greske iz ranijeg perioda.
 
ma ok
shvatam.
nije bas da ga je akademija ignorisala
bio je nominovan vise puta
al svakako su ga z.ajebali kad mu nisu dali oskara za Good Fellas.
Takva je politika akademije
al eto i on i Morikone su dobili oskara prosle godine
tako da su ispravljene greske iz ranijeg perioda.

To za Morricone-a tek ne mogu da im oprostim!!!
To je covek koga apriori apsolutno obozavam.
I pocasni Oskar za zivotno delo u Ennio-vom slucaju ne ispravlja nista, ako se ja pitam :)
 
Departed je,kako bi ti rek'o,golo g0wno od filma.Ne moze se porediti sa starijim Martinovim filmovima(ma da ni oni po meni nisu neshto nezamislivo dobro).Babel je prilichno dobar i visokobudzetni film.Sniman u chetiri razlichite zemlje.Puno poznatih glumaca..Mnogo vredniji film od Departeda,a oskara uzimaju filmovi sa shto vecim budzetom(kako sma ja zakljuchio).Yelena najbolje pogledaj oba.

A ja da se vrayim na temu...


Takashi Miike i Chan-wook Park
 
Departed je,kako bi ti rek'o,golo g0wno od filma.Ne moze se porediti sa starijim Martinovim filmovima(ma da ni oni po meni nisu neshto nezamislivo dobro)

Njegovi stari filmovi su klasici sedme umetnosti, to je skola, obavezna lektira. Scorsese je institucija.
A kad vec pricas o budzetu - sve stare filmove do pocetka '90 je snimao sa malo para. Taksista je snimljen za 4 nedlje sa malim budzetom.
Porediti njega i Alehandro Gonzales Injaritu je bas smesno .....
 
Njegovi stari filmovi su klasici sedme umetnosti, to je skola, obavezna lektira. Scorsese je institucija.
A kad vec pricas o budzetu - sve stare filmove do pocetka '90 je snimao sa malo para. Taksista je snimljen za 4 nedlje sa malim budzetom.
bas tako.
jos vise volim filmove koji su radjeni skromno,ne volim mnogo ove nabudzene kao naprimjer Elizabeta i sl...mada ni to nije los efilm.
 
Pogledajte Scorsese-ov film "After Hours". Pravi primer kako moze s malo para i bez poznatih glumaca da se napravi dobar film.

I ko vec nije gledao - "Poslednje Hristovo Iskusenje" (The Last Temptation of Christ)
Za mene je to genijalan film.
 
Departed je,kako bi ti rek'o,golo g0wno od filma.Ne moze se porediti sa starijim Martinovim filmovima(ma da ni oni po meni nisu neshto nezamislivo dobro).Babel je prilichno dobar i visokobudzetni film.Sniman u chetiri razlichite zemlje.Puno poznatih glumaca..Mnogo vredniji film od Departeda,a oskara uzimaju filmovi sa shto vecim budzetom(kako sma ja zakljuchio).Yelena najbolje pogledaj oba.

A ja da se vrayim na temu...


Takashi Miike i Chan-wook Park

aaaaaaaa
pa dobro da kazes da je los ali to
Babel je golo g0wno od filma
sranje u biblijskim razmjerama
takvo smece se odavno nije pojavilo
gledanje filma je nekrofisko iskustvo
ta sranja sa porodicnim tragedijama,otudjenoscu
su izvikane
nek se supak inaritu
pozabavi nekim drugim temama a ne samo krizama srdnjih godina i tragedijama
film uz koji cete u najboljem slucaju zaspati
ja jesam
trznuo sam se pred kraj
i propustio tu "strasno" bitnu poruku filma,pih.
 

Back
Top