Omiljeni reziseri

Iskreno, čak i ako izuzmem moju subjektivnost prema dotičnom reditelju, očekivala sam mnogo više glasova za Quentina Tarantina ?!?!
kakve filmove čovek pravi, ne znam da li postoji jedan njegov da mi se nije svideo,
počevši od ''Sin city'... ju ju ju... ;)

dakle:
1. Quentin Tarantino
2. Quentin Tarantino

iiii..........
hmmm...
da!
3. Quentin Tarantino

:) :) :)
 
Meni je iskreno omiljen George Lucas, Chris Columbus, Peter Jackson, ... Nazalost, postoji veliki broj filmova i serija koje su odlicne, ali nazalost ne znam ili ne mogu da se setim ko su reziseri, pa bi spisak bio jos duzi... napisao sam one kojih sam se prvo setio.
 
Bela_Anđelka:
Iskreno, čak i ako izuzmem moju subjektivnost prema dotičnom reditelju, očekivala sam mnogo više glasova za Quentina Tarantina ?!?!
kakve filmove čovek pravi, ne znam da li postoji jedan njegov da mi se nije svideo,
počevši od ''Sin city'...

Mada dobar reziser, on je odradio ceo jedan fragment Sin City-a i to vishe jer je Rodrigiz zeleo da mu pomogne u tome da neshto nauchi.
Eh.
Nub.
 
VisionOfDisorder:
Mada dobar reziser, on je odradio ceo jedan fragment Sin City-a i to vishe jer je Rodrigiz zeleo da mu pomogne u tome da neshto nauchi.
Eh.
Nub.

Ja sam negde procitao (ili cuo) da je bila neka fora u smislu "jedan minut - jedan dollar"...
Davno sam gledao "Sin City", ali mislim da je u pitanju neka scena u automobilu...
 
Ben_Adam:
Shta si hteo ovime da kazhesh?

Rek'o "VisionOfDisorder" da je Tarantino "odradio ceo jedan fragment Sin City-a i to vishe jer je Rodrigiz zeleo da mu pomogne u tome da neshto nauchi"..., a ja reko da se nadovezem....

Elem,
posto se zna da Rodrigues i Tarantino jako dobro saradjuju, prilikom snimanja filma "Sin City" Rodrigues je ovome ponudio da odabere neku scenu iz scenarija i odradi je kako god on to hoce. Za taj "trud" je Tarantino dobio 1 dolar novcane naknade. Ako se ne varam, u pitanju je scena iz automobila, pre nego sto Dwight i Jackie Boy bivaju zaustavljeni od strane policajca....
 
FORSETI:
Rek'o "VisionOfDisorder" da je Tarantino "odradio ceo jedan fragment Sin City-a i to vishe jer je Rodrigiz zeleo da mu pomogne u tome da neshto nauchi"..., a ja reko da se nadovezem....

Elem,
posto se zna da Rodrigues i Tarantino jako dobro saradjuju, prilikom snimanja filma "Sin City" Rodrigues je ovome ponudio da odabere neku scenu iz scenarija i odradi je kako god on to hoce. Za taj "trud" je Tarantino dobio 1 dolar novcane naknade. Ako se ne varam, u pitanju je scena iz automobila, pre nego sto Dwight i Jackie Boy bivaju zaustavljeni od strane policajca....
Mislio sam da mi pojasnish to $1...
Inache, to nije istina, only gossip... Odradio je besplatno...
 
Bela_Anđelka:
Iskreno, čak i ako izuzmem moju subjektivnost prema dotičnom reditelju, očekivala sam mnogo više glasova za Quentina Tarantina ?!?!
kakve filmove čovek pravi, ne znam da li postoji jedan njegov da mi se nije svideo,
počevši od ''Sin city'... ju ju ju... ;)

dakle:
1. Quentin Tarantino
2. Quentin Tarantino

iiii..........
hmmm...
da!
3. Quentin Tarantino

:) :) :)
Kolko on ima filmova?6.To je malo,mada su svi odlichni[sem Jeki Braun].
 
1. Akira Kurosawa (Seven Samurai)
2. Ken Loach (Kes)
3. Clint Eastwood (Unforgiven)
4. Stanley Kubrick (2001:A Space Odyssey)
5. John Ford (How Green Was My Valley)
6. Martin Scorsese (Goodfellas)
7. Alfred Hitchcock (Psycho)
8. Andrei Tarkovsky (Andrei Rublev)
9. Wim Wenders (Der Himmel Uber Berlin)
10. David Lean (Great Expectations)

------------------------------------------------------------------------
 
Po meni 5 najboljih

Quentin Tarantino
Martin Scorseze
Sergio Leone
Christopher Nolan - Relativno noviji redatelj ali je izvrstan (The Prestige (2006), Batman Begins (2005), Insomnia (2002/I), Memento (2000), Following (1998) )
Alfred Hitchcock
 
i Ginger ... Sin City to nije Taranvinov film :) To je od Frank Miller i Robert Rodriguez, a Tarantinovi filmovi su:

Kill Bill: Vol. 1 i 2
Jackie Brown
Pulp Fiction
Reservoir Dogs
My Best Friend's Birthday (koji i nije bas popularan)

I ima jos u nekim serijama gdje je po par episoda bio redatelj ( "CSI: Crime Scene Investigation" 2 epizode i "ER" jednu epizodu)

Samo sto mu ljudi prepisuju filmove gdje je on bio neki gost ili gdje je pomogao oko nekih scena kao (Four Rooms, Sin City, Hostel i td ...)
 

Back
Top