Upomoć, nesanica!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Liblet

Zainteresovan član
Poruka
453
Imam ozbiljan oblik nesanice, sedativi mi ne pomažu, čak ni u velikim količinama.
Zanima me da li u Srbiji postoje lekovi samo za spavanje, dakle, ne sedativi, već hipnotici, kako sam čula da se zovu.
Molim doktore da mi kažu ime bar jednog takvog leka, koji služi samo za spavanje, a koji mogu da pronađem ovde.
Unapred hvala.
 
cero neces time toga reshiti....
nadji shta te muchi
mozhda malo sporta....mada i to je privremeno?
nesto te muci to je problem!!!

pozdrav koleginica koja je dve noci spavala...mozhda sam reshila zauvek...a mozda ima ono kad pricas o boleshtini onda se ona vraca jer se uzivis u nju
 
Insomnia je stvar za neurologa koji ima odredjeni nivo znanja o bolestima spavanja a mozda subspecijalizaciju(mada ne znam da li ta SS postoji kod nas). Postoje mnogi lekovi ali ni jedan ne mozes da kupis bez recepta.
 
Meni je moja lekarka preporucila demetrin 10mg, cak ga i ona koristi kaze to ti je najbolja preporuka kada ga ja kao lekar koristim. Meni deluje, jer evo sada kada je pun mesec ne mogu da spavam i bas veceras nameravam da ga popijem i da se naspavam. Ona mi je rekla da to nije lek za smirenje vec za spavanje. Izdaje se na recept
 
...jeste - pun je mesec... i ja koja obozzavam spavanje, nisam mogla da spavam ovih noci, a bila sam iznurena i bolesna i umorna i sve.... a opet, kad legnem, kao da me je nko ukljuchio u struju. e ja onda ukljuchim usisivach u struju. jerbo, ako ja ne spavam - nece niko!
....mada, tu i tamo, popijem po koji bromazepam....
 
luckystar74:
Meni je moja lekarka preporucila demetrin 10mg, cak ga i ona koristi kaze to ti je najbolja preporuka kada ga ja kao lekar koristim. Meni deluje, jer evo sada kada je pun mesec ne mogu da spavam i bas veceras nameravam da ga popijem i da se naspavam. Ona mi je rekla da to nije lek za smirenje vec za spavanje. Izdaje se na recept

Nemam komentara na ovo......!....prvo demetrin je anksiolitik i nije hipnotik, dakle nije tacno da to nije lek za smirenje nego za spavanje. I drugo - najbolja mu je preporuka to sto ga i ona koristi?! Da ne verujes ..... :-?

Sto se postavljacice teme tice: tema o spavanju postoji, molim da s ekoristi pretrazivac. Lekove ne ordiniramo i ne doziramo preko foruma; to moze samo lekar u ordinaciji - javi se psihijatru. O spavanju takodje i na pocetku teme o stresu.

I najzad, koki, insomnijom o kojoj je ovde rec bave se psihijatri jer je njen uzrok psihicke a ne neuroloske prirode, pa s' toga dalja diskusija moze da se nastavi na lepljivoj o PSIHIJATRIJI, ili nekoj od tema koje se bave insomnijom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top