Kesiranje sajta
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kesiranje sajta

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kesiranje sajta

Zanima me sta je kesiranje sajta i koliko je to komplikovano delo?
    Da malo pojasnim na jednom forumu smo par nas pisali administratoru sa predlozima o vizuelnim promenama foruma i on je rekao ovo :
    ........... u tom slucaju pretrazivaci moraju ponovo da kesiraju ceo sajt, sto je problem.

Elem, ovde sam upala kao potpuna neznalica sto se ove problematike tice, te bih htela da mi neko u kratkim crtama pojasni ono iznad navedeno da bih imala argumente u daljim pregovorima sa adminom.

I jos jedno pitanje...kako se forum od 10700 clanova kotira u svetu interneta?
    Forum je dosta zapusten, a mnogima je stalo da se odrzi.
    Thanks. :wink:

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kesiranje sajta

Na sva postavljena pitanja, odgovore ces najprije da dobijes na podforumu Web dizajn jer se tamo okupljaju znalci iz ove oblasti, te iz tih razloga premjestam na Web dizajn.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Moje iskustvo što se tiče promena na sajtu tako da pretraživači ponovo keširaju taj sajt je da je to proces koji može da traje maksimum nedelju dana. Otprilike toliko, možda i manje, je trajalo kada sam izvršio promene svih stranica na jednom sajtu. Ne vidim da taj izgovor administratoora ima neki alibi. Pa i da treba više vremena, a nije taj slučaj, što da neće možda da propadne forum zbog toga? Ionako ako je kao što kažeš, zapušten, pa shodno tome može da sačeka i taj period ponovog keširanja pretraživača kad do sada nije radio kako treba.
    U suštini ako ne menja nazive stranica (html fajlova), a i određeni tekst mu ostaje isto na toj stranici, ponovo keširanje neće biti ni potrebno.

Neka me neko ispravi ako grešim. :|

Forum ne čini broj članova! Sve po onoj "jedna lasta ne čini proleće". :wink:

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ukoliko sam dobro razumela dok traju promene i kesiranje forum nece biti dostupan???
    A forum je zapusten samo u uredjivackom pogledu,,,clanovi su i dalje aktivni i uvek neko novi pristupa...a mi redovni hocemo da stisnemo administratora da bar nesto promeni...npr skin foruma, da doda f-ciju avatara i sl.Meni to ne zvuci preterano zahtevno.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Rad foruma ne zavisi od keša nekog pretraživača, tako da će forum raditi bez ikakvog problema. Ono što može da se desi ukoliko je isključivo u pitanju vizuelna promena je da keširana strana ima drugačiji izgled nego ta ista strana kada se direktno pristupa forumu, ali to ne bi trebalo da predstavlja neki problem, jer će sve biti na mestu za maksimalno nedelju dana kao što reče Fluid.
    [/font]

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ok hvala na odgovorima!

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Imam jos jedno pitanje o forumu pa da ne otvaram novu temu...
    Zanima me da li se moze na neki nacin spreciti registrovanje 2 ili vise usera sa istog kompjutera?
    Znate ono ne mogu biti 2 ista nicka, pa da li program moze prihvatati ili odbiti registraciju na osnovu npr.IP adrese racunara?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Sprečavanja registracije dva ili više korisnika korišćenjem jednog računara je teško izvodljivo. Jedna od metoda bi bila slanje nečega što je jedinstveno za taj računar prilikom registracije.

Korišćenje IP adrese u tu svrhu nije dobro iz dva razloga. Prvi je onaj koji je pomenu @dvr_liberty. Svaki put kada se računa poveže na Internet dobije drugu adresu iz nekog unapred definisanog opsega, pa time neko ko uopšte nije registrovan ne bi imao mogućnost da to uradi ukoliko mu se dodeli adresa koja je već koriđćena za registraciju. Drugi razlog je NAT tehnika koja omoguće izlazak dva ili više računara na Internet preko iste javne IP adrese.[/font]

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ok.Znam da sam skoro citala neko uputstvo za administratore...kako da koriste opcije iz Control panela,,pa sam naisla na nesto vezano za f-ciju zabrane... u fazonu mozes nekome uvesti zabranu pristupa po USER NAME-u, IP adresi i nesto trece (ne secam se)...zato sam i postavila ovo pitanje, a ocigledno je da ne moze....u svakom slucaju hvala.

Slične teme

1. Ime sajta HELP
    Autor djuramc u forumu Humor
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 10.12.2007., 19:36
  2. sajta za sve
    Autor lejlava u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.02.2007., 17:01
  3. Izrada sajta..?
    Autor Slobodance u forumu Web dizajn
    Odgovora: 33