SLIKE ( fotke ) Novog Sada

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
Postovani !
Otvaram ovu temu za sve, koji bi hteli da vide i upoznaju nas grad kao i za nas same koji nas grad poznajemo ( i na lep nacin da ga prikazemo ).
Dozvoljeno je "kaciti" slike svih vremenskih razdoblja ( pre,danas,posle:D ), tako da ko ima privatne kolekcije - neka kaci, a ko ne neka skine sa neta ili sl.



Svi ostali neka komentarisu i polemisu o prikazanim !

Hvala !
 
da je tada kola bilo malo to mi je odavno poznato ali ipak ih je bilo a ja hocu njihove slike i ti ces da mi ih das. pre par godina sam gledao na tv neku emisiju o razvoju ns kao nekad i sad i prikazuju cenntar grada 1955 god gde jednom u 10 min prodje neki auto. voditelj ( iz onog vremena ) prica i kaze " danas novi sad ima 50 000 stanovnika i moderne saobracajnice, sta ce biti kada bude imao 50 000 vozila..."

danas ns ima pola miliona i 130 000 registrovanih vozila ( bez motora, traktora i takvih stvari )
 
U to vreme je malo bilo vozila ( sto ce se i videti na buducim slikama ) a i ljudi bas i nije bilo :) , glavno prevozno stredstvo po ravnici je bicikl, motor, a od automobila uglavnom vozila domace proizvodnje ( koja su bila aktuelna ), sa pokojim autom strane proizvodje ( skoda,fiat1300,reno4,dijana,simca(ili kako vec),pa tek onda auta kao mercedes,audi,citroen(ajkula)ili reno25 ( sto su vozili tj. u njima se vozili direktori i drugovi clanovi ).
U to vreme nije bilo aktuelno slikanje ulica,kuca,trgova i sl. uglavnom su se privatno ( porodicno,poslovno i sl. ) fotografisali ( niko nije placao fotografe da slikaju ulice - osim nekih dnevnih novina isl. ).
Tako da je prava retkost videti i obicni auto, a kamoli kako se ulicama ( kao sto se danas iz dosade ) vozaju tatini sinovi u dobrim kolicima !

ps: Razlog za slabe dokaze vremena iz tih perioda je i to sto je fotografa a i fotoaparata bilo malo, i fotografije i fotoaparati skupi , a ne kao danas skljocaju na svakom cosku.
Mnoge ribe su i padale na fotoaparat( tada ), a zamisli na neku zastavu 750 !:lol:
 
deder ispljuni............................

mnogo su dobre slike

nesons:
sa pokojim autom strane proizvodje ( skoda,fiat1300,reno4,dijana,simca(ili kako vec),pa tek onda auta kao mercedes,audi,citroen(ajkula)ili reno25 ( sto su vozili tj. u njima se vozili direktori i drugovi clanovi ).
e a zar cuveni pezo da zaboravis? pezo 404 :)
d094.gif
................................ ili 204
a opel? ne znam koji tacno,ali pouzdano znam da ih je bilo na ulicama
nesons:
Tako da je prava retkost videti i obicni auto, a kamoli kako se ulicama ( kao sto se danas iz dosade ) vozaju tatini sinovi u dobrim kolicima !

ps: Razlog za slabe dokaze vremena iz tih perioda je i to sto je fotografa a i fotoaparata bilo malo, i fotografije i fotoaparati skupi , a ne kao danas skljocaju na svakom cosku.
neko je malKo negativan :? ;)

nesons:
Mnoge ribe su i padale na fotoaparat( tada ), a zamisli na neku zastavu 750 !:lol:
to ti je isto i danas,samo je digitalizovana i 'mobilizovana' varijanta........................+jos sto i tipovi pocese da padaju na isto :)
 

Back
Top