bivsi tata

drgrbic

Zainteresovan član
Poruka
172
otac moje dece s kojim sam razvedena 7 god tek ponekada se javi deci(dve devojcice),alimentaciju naravno nikada nije platio a za decu ga totalno bas briga.kako se postaviti a ne pogresiti .Deca ponekada hoce da ga cuju ali ih on obicno tada iskritikuje bez razloga i onda one trpe razne frustracije i sta sada?dajte neko pametan
 
Ja sam pametan.
Na znam sta da ti kazem... nisam pametan.
Al' sad ce da dodje neka pametna, ona ce sve da ti objasni. Kako bi ona s njim, sta bi mu radila, cime ucenila, gde tuzila i tako to...
Naravno, ta zena nece imati nikakvo iskustvo u pogledu nemarnog bivseg muza, ali je to nece spreciti da bude solidarna deleci savete koji ce se tebi i deci obiti o glavu.
Samo gledaj i ne veruj.
 
JD kao i uvek.
iskustvo je majka svih nauka.
objasni deci da je tata takav kakav je.
i da treba da ga vole takvog kakav je.
NIKAD ništa ne reci protiv njega.
same će shvatiti.ubrzo.
ja sam bila dete bivšeg tate večitog kritičara.
ubrzo mi dosadilo;)
sad on trči oko mene.
(i to mi dosadilo)
samo se kontroliši. nikad ništa protiv njega.
za to skidam kapu mojoj majci.
mislim da ga je blatila, da bih iz inata njoj mnogo duše trpela njegove kritike i nezadovoljstva;)
 
Ne znam kolika su deca.Mislim da imaju pravo na istinu,kakva god da je.Ja sam opet od svoje dozivela da mi kazu:"Zasto nam nisi rekla?Trenutno bi nas reci povredile ali bi znali istinu,prihvatili je,a krenuli dalje."Nekada je realno,ili istina i okrutno,ali samo se tako problemi resavaju.Samo tako znas sta ti deca osecaju,i njih ces tako nauciti da budu otvoreni prema tebi.
 
Julian_Duranona:
Ja sam pametan.
Na znam sta da ti kazem... nisam pametan.
Al' sad ce da dodje neka pametna, ona ce sve da ti objasni. Kako bi ona s njim, sta bi mu radila, cime ucenila, gde tuzila i tako to...
Naravno, ta zena nece imati nikakvo iskustvo u pogledu nemarnog bivseg muza, ali je to nece spreciti da bude solidarna deleci savete koji ce se tebi i deci obiti o glavu.
Samo gledaj i ne veruj.
ne ne moram da se zhalim......
ja dodushe nemam nikakvog isqstva ni sa decom ni sa muzhevima bilo koje vrste.... ali sam pametna pa se na to pozivam.....
elem.. predomislila sam se.. ni ja ne znam.....
e al bash mi je milo&drago da sam naletela na DJuliana : )
 
Julian_Duranona:
Ja sam pametan.
Na znam sta da ti kazem... nisam pametan.
Al' sad ce da dodje neka pametna, ona ce sve da ti objasni. Kako bi ona s njim, sta bi mu radila, cime ucenila, gde tuzila i tako to...
Naravno, ta zena nece imati nikakvo iskustvo u pogledu nemarnog bivseg muza, ali je to nece spreciti da bude solidarna deleci savete koji ce se tebi i deci obiti o glavu.
Samo gledaj i ne veruj.
Evo i ja sam pametna pa da se uclanim u klub,hehe! JulianD, to sto si rekao svaka cast, definitvno stoji, ali ponekad ovaj forum i ne sluzi da zaista pokupis savete, mozda zeni treba samo da podeli problem s nekim ko je totalno neutralan i to je sve! Trenutak slabosti!
Ja nemam iskustva, a sta bi uradila u toj situaciji, verovatno bi morala da budem u istoj! ;)
Inace defintivno se slazem s konstatcijom da deci ne treba pricati ruzno o drugom roditelju pa kakav god on bio, vreme ce pokazati svoje, a deca ce sazreti i sami doneti odluke.
 
kako mogu da ne govorim nista o njemu kada on kada god se cuje sa cerkama iskoristi da kaze da nije sa njima zato sto sam ja tako zelela da sam vestica(a ne spomene sve svoje svalerke -nema broja zato sto je baja gazda restorana)I sada ima neke klinke i jos se ladno hvali pred decom.zadavila bih ga a kako da kazem da je on super.deluje malo kretenski.kako se postaviti prema deci ai prema njemu
 
Evo i ja sam bas pametna.
Ipak, nemam iskustva i ne mogu da nagadjam. JD je lijepo formulisao mnoge na ovom forumu. MOzda da pokusas da pricas sa njim kad djeca nisu tu. Ocigledno je frustriran, ai mu moras dati do znanja da ne smije da te vrijedja pred djecom.

A sto se djece tice (iz prakse) - Nesto najodurnije sto djeca trpe kada se brak roditelja raspadne je ono kada tata laje o mami i mama se brani lajanjem o tati, a onda dodju u skolu i gledju djecu ciji mama i tata zive skupa. Osjetice se nevoljeno. Kao da ste sve to uradili namjerno da ih povrijedite. Iznad svega i uvijek - zastiti svoju djecu. One nisu krive sto su proizasle iz jedne pogresne veze, nisu birale da se rode, niti su uticale da se vi razidjete. A snose teret tudjih gresaka. Ne mogu ti reci sta da ucinis u toj situaciji, samo ne dozvoli da djeca propadaju i da se muce. Nicim nisu zasluzile.
 
drgrbic:
kako mogu da ne govorim nista o njemu kada on kada god se cuje sa cerkama iskoristi da kaze da nije sa njima zato sto sam ja tako zelela da sam vestica(a ne spomene sve svoje svalerke -nema broja zato sto je baja gazda restorana)I sada ima neke klinke i jos se ladno hvali pred decom.zadavila bih ga a kako da kazem da je on super.deluje malo kretenski.kako se postaviti prema deci ai prema njemu
za decu stojim iza onoga što sam napisala. a i HEBEHA he lepo napisala kada se blatit emeđusobno, deca se loše osećaju.
sačekaj još malo, deca nisu budale. odyebaće ga same.
a ti i on?
ja bi mu otišla u tu kafanu, nayebala mu se mile majke, i zapretila da ako me ikada uzme u usta, da ću sve da mu polupam.
imam utisak da si još uvek ranjiva. jer da nisi ne bi te se ticalo što ima švalerke;)
bole te bre uši kakav je nije ni za potapanje kupusa.
skockaj se the best, iskvarcuj, pozajmi nekog dasu da te čeka u besnim kolima i krenu kod njega;)
 
drgrbic:
kako mogu da ne govorim nista o njemu kada on kada god se cuje sa cerkama iskoristi da kaze da nije sa njima zato sto sam ja tako zelela

Kako znas i umes!! Dakle idi na Avalu, iskopaj rupu, izvici se "u cara Trojana kozje usi" i vrati se kuci da izljubis decu.
Bivsi ti je kreten, s njim se obracunaj kako znas i umes, ali budes li ga blatila pred decom to ti je mac sa dve ostrice. Klinci su po prirodi bistri i radoznali, dovoljno je jednom da vide tatine cice pa da se zbune, pa sledeci put nek napravi salu na tvoj racun... to akumulira mrznju kod dece. Taj efekat ces skroz anulirati budes li i ti o njemu pricala kako je djubre, a da ne kazem da je to dodatna trauma za decu koju kao savesna mama treba da kompenzujes kako najbolje znas i umes.
Koliko ti godina imaju deca? Od toga u sustini zavisi koliko ce tvoje muke potrajatii.
Puno srece ti zelim :*
 
kako mogu da ne govorim nista o njemu kada on kada god se cuje sa cerkama iskoristi da kaze da nije sa njima zato sto sam ja tako zelela da sam vestica(a ne spomene sve svoje svalerke -nema broja zato sto je baja gazda restorana)I sada ima neke klinke i jos se ladno hvali pred decom.zadavila bih ga a kako da kazem da je on super.deluje malo kretenski.kako se postaviti prema deci ai prema njemu

Никако се немој спуштати на тај ниво. Иксулирај. Деци само кажи да је то њихов отац, немој га бранити нити покушавати да заташкаш његове речи и поступке, да га правдаш и да га хвалиш, али немој ни да причаш било шта ружно о њему.
Тата је такав какав је. Његов однос са децом је његов однос. Ти гради свој однос са њима у којем неће бити мржње према тати, ружних речи и пљувања...
Он је још увек повређен, вероватно и ти, али ја ти не бих препоручила да се расправљаш са њим и да се свађаш. Да сте могли да хладно и рационално разговарате не бисте се ни развели, и не би он сад био толико бесан као што јесте. Свим тим причама он и жели да изазове реакцију код тебе! Зато то и ради!
Ја бих искулирала. Деци рекла да је тата љут на маму и да зато тако прича, и да то нема везе са њима.Кад види да си хладна према свему томе - одустаће!
 
Ja sam dete jednog takvog tate......i opet ne znam sta da ti kazem na to. Valjda ne mozes nista sada kad si dotle dogurala s njim moras da ga trpis takvog kakav je. Samo ne moj da ga teras nesto pred decom.....hm nemam pojma......moja keva je pljuvala po caletu na sva usta.....mislim ima pravo stvarno je bolid. Ne znam da li je dobro i da im vices kako je on super sto tako radi pa da im to bude model koji trebaju da slede u zivotu, ali stavi im do znanja da nisu one krive zbog toga i to sto cesce. Utuvi im to u glavu ako ikako mozes. Ali gledaj to s vedrije strane ipak se nekako javlja. Mozda ste se skoro razveli pa mu je sada jos uvek to sveze. Ovaj svet je stvarno pun morona muskog roda i ti si ulovila jednog jbg. Znam da ti je tesko ali ti si ga birala izvini.......sad ga trpi ......sve to prodje veruj mi. Kad tad deca porastu pa shvate sta je sta.
Poz
 
moje devojcice imaju 16 i 10 god.A razvela sam se pre 7 god zato sto je on zurio da se ozeni u Cukagu navodno da bi deci obezbedio pare pri tom je samo jednom dao 50 dolara abio je tamo 2 god dok nije i tu ojadio a posle slupao lovu na provod.Mene uopste ne tangiraju njegove cice ali mi je zao sto to deca gledaju drugacije nego ja.Te su klinke malo starije od nase dece i verujem da to u decijoj glavi zna da bude totalno haoticno.Ja inace zivim u stanu mog oca i tu treba mnogo tolerancije ali u sustini i pored moje lekarske plate ne bi imali leba da jedemo.Eto toliko.Ja sam inace stalno u dilemi da li da ga tuzim za alimentaciju ali on sve sto radi radi bez dozvole ai posle mislim neka ga djavo nosi samo neka nas ostavi namiru.Deca su me terala jedno vreme da ga tuzim a posle to kao nespominju ,verovatno ga pozele a ja bi ga najradije zadavila sto nije covek a da je moja greska to je sigurno
 
Sto je najveci crnjak proslo leto sam decu vodila u Grcku na more.E da bi ih izvela iz zemlje morala sam da trazim dozvolu od njihovog oca.Onda sam otisla u centar za socijalni rad i objasnila da taj covek nijednu alimentaciju nije platio i kako sada moze da odlucuje da li cu ja moju decu ,mojim parama odvesti na more i kao totalni apsurd oni iz centra kazu da tako mora i zovu ga da potpise saglasnost i on ladno odbije. Da nisam nasla zescu vezu eto mi bi morali da zavisimo od njegove volje.E taj dan sam pukla 100%
 
hmm strava.......stvarno.....potpuno te razumem (izvini ja sam na ti ne znam koliko imas godina) Ja sam kroz sve to prolazila. Samo naganjane i ego njegov nista drugo. Mada to je lako da se vidi ali sta da kazem kao resenje........bice bolje kad vam deca porastu. Pazi koliko god da ih njegovo ponasanje boli a boli ih sigurno to moze u zivotu mnogo da im znaci u smislu da nauce vec jako mlade da razlikuju dobro od losega. Sad tu ima mnogo probelma i dilema dok ne porastu tj ne sazre.
Moja keva je imala istu dilemu. Ona je jedna opasna zenica i u tom svom ludilu koje je vladalo 90 uspela sve i svasta da postigne. A sad mi je bas skoro pricala da je htela jedno vreme da ga prijavi policiji jer on je zakonski obavezan da vidja decu. Znaci moze murija da ga prisilno dovede da ih vidi razumes. Pitala me je sta mislis jel trebalo to da radim? Ja nisam znala sta da kazem. Kao zena sada pomislim da! Osramoti ga privedi pravdi malo izblamiraj, ali kao dete pomislila sam kako bi se jako prepala da se to deslo. Ali mozda bi mi to i bilo neko iskustvo kazem ti kao podatak. To ne valja!! Takve cike i tete privodi policija jer su nevaljali. Ne znam dilema je velika stvarno. Osetljiva i sta god da kazes njih boli i nemaju tatau kakvog zele:( Jbg. Ali bice sve ok.
 
On je agresivan tip i ne buh volela da mi lupa na vrata da se deca prepadaju ajde zvala bi ja muriju i sve po redu ali bi ipak bilo grozno.Cim deca traze lovu on iscenira neku frku da bi se kao naljutio i onda prestane da se javlja a bukvalno sve te droce oblaci ,hrani i svaka zivi kod njega po malo.Ali neznam kako da se postavim kada se seti da se javi da li ga otkaciti skroz da li se praviti kao nista nije ili nesto trece?sta ,kako sa budalom?
 
Deca su dovoljno velika da mogu i sama da donesu svoj sud i procenu, bez ikakve potrebe da im ti ista pricas i da im oci otvaras: u tim godinama i one znaju da je tata samo tip koji se 'ponekad javi', alimentaciju 'nikada ne placa' i bas ga je briga, pri cemu im samo pravi problem u zivotu (nece da im potpise za letovanje itd). Nemoj im pricati ni da moraju d aga vole takvog kakav je, jer one ne moraju da ga vole (ne moraju ni tebe da vole - ne moraju nikoga da vole: voljenje nije moranje!), ali nemoj ga ni pljuvati, no kad napravi neko s r a nj e tipa nepotpisivanja za put - onda im i to treba posteno reci (nemoj drzati decu u zabludi da im je otac svetac jer nije).
I sve to manje vise, ali da sam ja na tvom mestu i da mi nije potpisao da mogu decu da odvedem na more, podnela bih tuzbu protiv njega za neplacanje alimentacije i za oduzimanje roditeljskog prava i prebacivanje roditeljskog prava samo na sebe. Pa on neka trlja usi sta ce. Decu naravno moze d avidja kad hoce (ako hoce i ako one to zele) ali ne bi me vala za'ebavo da moram da njega molim za potpis da decu odvedem da vide malo sveta - pa nema te sile!
 

Back
Top