Kako da se izlecim od anoreksije?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kako da se izlecim od anoreksije?

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako da se izlecim od anoreksije?

Imam 25 godina, visoka sam 165 cm i imam 42 kg. Svesna sam da sam mrsava i zaista zelim da se ugojim ali ne znam kako da to postignem. Oduvek sam bila mrsava ali ne toliko kao sada. Zanima me kom lekaru da se obratim i kako se tacno leci anoreksija.
    Poslednji put ažurirao/la gosca25 : 02.04.2007. u 03:17

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Kako da se izlecim od anoreksije?

Mrsavost je jedna stvar a anoreksija je nesto sasvim drugo.

Ističe se Ines1864 (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    61

da, da ti imaš anoreksiju ti bi želela da budeš još mršavija....ovako, najbolje je da se obratiš nutricionisti.

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ines1864
    da, da ti imaš anoreksiju ti bi želela da budeš još mršavija....ovako, najbolje je da se obratiš nutricionisti.
    Jel ti to o sebi?????? jer tvoj komentar nema veze sa onim sto je napisala Gosca25

Citat Original postavio Gosca25
    Svesna sam da sam mrsava i zaista zelim da se ugojim ali ne znam kako da to postignem.
    Uostalom anoreksija spada u psihosomatske poremecaje i angazovanje nutricioniste jeste neophodno ali ne i dovoljno!
    E sad sta je ovde u pitanju to zna samo Gosca25.Problem je sto se koliko mogu da primetim taj termin ANOREKSIJE odomacio u nasem svakodnevnom govoru i poprimio neku figurativnu formu pa kad je neko isuvise mrsav okruzenje ima obicaj da ga naziva anoreksicnim i tu dolazi do zabune.

Ističe se Ines1864 (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio Ivanana
    Jel ti to o sebi?????? jer tvoj komentar nema veze sa onim sto je napisala Gosca25
    Ja sam imala i anoreksiju i bulimiju i veoma dobro znam da kada je neko anoreksičan nikada ne kaže ovo:
    Citat Original postavio gosca25
    Svesna sam da sam mrsava i zaista zelim da se ugojim ali ne znam kako da to postignem.
    Anoreksičari nisu svesni da su mršavi, sebe vide kao debele, svaki nabor kože za njih je salo, i stalno žele da smršaju još i još...E ukoliko je tako onda treba da se obrati psihologu za početak jer je tu problem u glavi....ali meni se na osnovu ovih njenih par rečenica čini da se ona pati sa mršavošću. Naravno, osim ako stvarno nije anoreksična i sada nekako shvatila da je zaista mršava i da mora da se ugoji. Ukoliko je tako, ja se izvinjavam.

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ma nije stvar u izvinjenju...niko nikog ne napada niti vredja.
    Misli su ti dosta kontradiktorne i konfuzne pa se ja sad pitam koliko si se ti stvarno izborila sa svojim problemom......mozda i gresim-daj boze, ali ako je taj problem jos aktuelan moja topla preporuka je da resavas tu stvar pod hitno i bez odlaganja!
    Puno srece obema.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Ne znam sta je bilo kontradiktorno ili konfuzno u onome sto je Ines rekla: da je postavljacica teme zaista anoreksicna ona bi zelela da bude jos mrsavija, nikako ne bi imala uvid u to da je mrsava i potrebu da se ugoji: to je nespojivo sa anoreksijom. Savet za javljanje nutricionisti je sasvim bio na mestu s' toga (Ines) i ja se pridruzujem onome sto su rekle dr i ines: gosca25 da se javi nutricionisti koji ce joj napraviti plan ishrane u odnosu na aktuelnu procenu indexa telesne mase, masnog tkiva i opsteg zdravtsvenog stanja. Takodje, dalju raspravu na temu eventulane anoreksije molim na postojecoj temi o PSIHIJATRIJI, a ako se rasprava razvija u pravcu zdrave ishrane i nutricionisticke pomoci - postoji vise tema koje se ovim bave pa vas molim da ubuduce koristite pretrazivac.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. Devojke koje boluju ili su bolovale od anoreksije
    Autor Brajan2211 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.08.2008., 12:16
  2. Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 05.01.2008., 03:53
  3. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09.09.2007., 19:28

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor