dos

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Listu osnovnih komandi MSDOS-a možeš da dobiješ tako što u komandnoj liniji DOS Prompta otkucaš help , uz ograničenje (koliko je meni poznato) da neće biti izlistane 'mrežne' komade kao što su ftp, netstat i slične.
Parametre komande dobiješ tako što otkucaš help <comanda> .

Ako ti ovo što se prikazuje treba u obliku fajla koristi tzv preusmerivače npr ako ukucaš help > komande.txt umesto preusmerićeš ispis osnovnih komandi sa ekrana u fajl komande.txt
 
kvazimodo:
Listu osnovnih komandi MSDOS-a možeš da dobiješ tako što u komandnoj liniji DOS Prompta otkucaš help , uz ograničenje (koliko je meni poznato) da neće biti izlistane 'mrežne' komade kao što su ftp, netstat i slične.
Parametre komande dobiješ tako što otkucaš help <comanda> .

Ako ti ovo što se prikazuje treba u obliku fajla koristi tzv preusmerivače npr ako ukucaš help > komande.txt umesto preusmerićeš ispis osnovnih komandi sa ekrana u fajl komande.txt
E pa meni bas i trebaju te "mrezne" komande...
 
Није ми познато да ли постоји негде званичан списак тих мрежних команди (колико ми је познато неке од њих нису подржане у верзији DOS-a која долази уз WIN98 ), а ове горе поменуте и још неколико њих сам случајно нашао у неким tutorialima са неких сајтова који себе називају хакерски ...
 
kvazimodo:
Није ми познато да ли постоји негде званичан списак тих мрежних команди (колико ми је познато неке од њих нису подржане у верзији DOS-a која долази уз WIN98 ), а ове горе поменуте и још неколико њих сам случајно нашао у неким tutorialima са неких сајтова који себе називају хакерски ...

A koji su to sajtovi?
I kako pisete cirilicom?
 
Што се ћирилице тиче Control Panel->Regional and Language Options, на листу 'Languages' па 'дугме' Details и у листу Settings имаш опцију да додаш подршку за српску ћириличну, латиничну и друге тастатуре (ако то већ ниси одрадио) ту негде има и кућица коју чекираш да у taskbaru имаш иконицу на којој мењаш изглед тастатуре (алтернатива је по defaultu Alt+Shift).
Ово је стандардни начин за писање ћириличних слова у Windows апликацијама које то подржавају нпр куцање текста у Word-u са неким од стандардних (Unicode) фонтова у ћирилици тако да документ куцан на једноm компјутеру можеш да видиш на било ком другом за разлику од YUASSCI фонтова код којих куцаш са енглеским кодним распоредом у неком од фонтова са нашим словима па кад даш тај документ неком ко нема такве фонтове он види квадратиће и кукице уместо слова.

Што се тиче сајтова не могу ти написати неку одређену адресу јер их немам нити су ми биле потребне. На поменуте tutoriale сам случајно налетое тражећи нешто на google-u. Можеш да покушаш тамо претрагу са комбинацијом појмова hacking cracking tutorial guide и слично, али ћеш вероватно много лутати за оно што си написао да ти треба, можда је боље да сачекаш дан два можда неко зна неку адресу.

Ево ти за почетак пар команди којих се сећам

telnet
netstat
nslookup
tracert
ping
ftp
nbtstat
net use
net view
net localgroup
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top