Rak stomaka
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Rak stomaka

Početnik
    Učlanjen
    02.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Question Rak stomaka

Otac mi boluje od raka stomaka (rak je obuhvatio stomacnu maramicu,zeludac,jednjak i difuzno creva),to se dogodilo prosle godine u septembru. Ali i majka mi je vec operisana od raka zeludca (odstranjen joj je zeludac) pocetkom prosle godine. Do sad niko u porodici (ni uzoj ni siroj) nije bolovao od ove bolesti oni su prvi.Interesuje me da li postoji mogucnost da ja i moj brat obolimo od iste bolesti........Nadam se da neki doktor posecuje ovaj forum,ili neko ko ima slicna desavanja.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Rak stomaka

Zbog pozitivne porodicne anamneze treba biti oprezniji ali to ne znaci da treba biti u stalnom strahu i ocekivati da ce se to desiti.
    U nasoj zemlji nazalost rak jednjaka i zeluca je u porastu, kao i svih drugih oblika kancera.
    Najcesci uzrok tog maligniteta su dugogodisnje gastricne smetnje koje pacijenti ignorisu ili se lece na svoju ruku (cuvena soda bikarbona, razni biljni preparati, ranitidini u ogromnoj kolicini...) i kao posledica toga posle vise godina, da ne kazem desetina dolazi maligne alteracije.
    Malignitet gornjih partija gastrointestinalnog trakta se ne javlja da kazemo iz punog zdravlja, kao sto rekoh najcesce pacijenti dugo godina ignorisu svoje tegobe tako da u tom smislu ne treba da zivite u strahu ali ako imate npr. gorusicu treba je leciti, to nije prolazna tegoba, to je nesto sto zahteva ozbiljan tretman.
    Naravno nije dovoljno samo piti lekove, treba izbegavati i druge gaktore rizika kao sto je alkohol i p u sh e nje .

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Rak stomaka

Potrebno je povremeno vrsiti i endoskopske preglede !
    Obavestite se o tome na vreme kod vaseg lekara.

Slične teme

1. pun mi kufer lupanja stomaka!!!
    Autor Betty u forumu Zdravlje
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 02.06.2015., 18:53
  2. Naduvenost stomaka!
    Autor ninaninanina u forumu Zdravlje
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 10.04.2010., 23:49
  3. Bolovi u predelu stomaka
    Autor Goku u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7