KAKO DOĆI DO STANA U BG?

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Preneo bih vam moja iskustva sa kupovinom stana u BG preko kredita..
Trajalo je 8-9 meseci..
Znači sve o stanovima u BG -(obišao 55)
Sve o agencijama (promenio 15)
Sve o bankama (prošao 10)
O celokupnom sistemu kroz jedan ugovor...
Sve što vas zanima da dođete do stana...
 
TROSKOVI SU:
- agencija 3%
- drzava 5%
- obrada predmeta u banci izmedju 500 i 850e
- nacionalna korporacija za osiguranje stana izmedju 550 i 700e
- procenitelj stana 9600dinara platih
- agencija za osiguranje br 2 - 1500d
- ucesce 10%
- stavljanje hipoteke 6000dinara
- overa ugovora izmedju prodavca i kupca 19200dinara
- advokatske usluge (nisam ih koristio jer sam sam sebi bio advokat)

Ako sam nesto zaboravio seticu se..
 
Psihologue:
Zaboravio sam da prilikom isplate ide sve u devizama kao po ugovoru ali banka prvo daje u dinarima
i tu razliku opet sam ja doplacivao prodavcu stana..Nekih 250e...sitnica..
Pa onda udjes u prazan stan....e to je druga prica...
Pa dobro rata je rata ali Brate Vaskrs u svom stanu ,uzdravlje! Na koliko godina je kredit i grubo lokacija?
 
Drzava dotira 20% na pocetku na mojih 10% i bancinih 70%...
Znaci 20% od cene stana postignute...
Mada su mene zeznuli za 1500e pa je banka dotirala tu razliku i naravno podigla mi
mesecnu ratu zbog tog dela...Da sam znao kako SLEPCI(drzava) racuna 20% dao bih svoje
ucesce vise...(pozajmio bih)
Uzeo sam stan od 55000e - 58 kvadrata
Drzava je trebala dati 11000 a dobio sam 9500 (kako dolaze do te cifre nemam pojma)
Moje ucesce je bilo vece da bi banka dala manje a samim tim i manja rata mesecna..
 
moja seka htela da digne kredit i kupi ovde stan ali tamo gde zivi (nzl) se zblaznuli...nikad culi za nas ovde,a kamo li da daju kredit za kupovinu nekretnine ovde :shock:
a ovde joj u rajfajzen banci rekli da rade na tome (posto imaju puno interesenata) da pocnu odobravati kredit nasima koji imaju dvojno drzavljanstvo...al` to rekli jos prosle godine..
e,ako cujes nesto po tom pitanju,javi.
 
Kako doci do stana ???

1. naslediti ga od roditelja , babe , dede .... rodjaka
2. kupiti ga na kredit i otplacivati ga od 20 do 30 godina sa astronomskim kamatama
3. cuvati stare babe i moliti boga da vam prepisu stan
4. useliti se u neki golubarnik na vrhu solitera i moliti boga da vas stanari ili policija ne oteraju
5. cekati povoljnije kredite ...a kako je krenulo u ovoj zemlji tesko ....

@Psihologue ... posto svi znamo da imas iskustva sa tim kreditima ...ono sto nas zanima jeste sledece ..... kolika ti je mesecna rata za otplatu stana od tih 58 kvadrata ..... kolika su morala da ti budu mesecna primanja ....da ti odobre taj kredit ....... koliko je tacno bilo ucesce .....i naravno pre svega : kako izdrzavas s tim otplatama ..HVALA !!!
 
whitenicky:
Kako doci do stana ???

1. naslediti ga od roditelja , babe , dede .... rodjaka
2. kupiti ga na kredit i otplacivati ga od 20 do 30 godina sa astronomskim kamatama
3. cuvati stare babe i moliti boga da vam prepisu stan
4. useliti se u neki golubarnik na vrhu solitera i moliti boga da vas stanari ili policija ne oteraju
5. cekati povoljnije kredite ...a kako je krenulo u ovoj zemlji tesko ....

@Psihologue ... posto svi znamo da imas iskustva sa tim kreditima ...ono sto nas zanima jeste sledece ..... kolika ti je mesecna rata za otplatu stana od tih 58 kvadrata ..... kolika su morala da ti budu mesecna primanja ....da ti odobre taj kredit ....... koliko je tacno bilo ucesce .....i naravno pre svega : kako izdrzavas s tim otplatama ..HVALA !!!

Nisam imao izbora..
Da plaćam tuđi stan između 250e i 300e mesečno pa dokle stignem
ili da uđem u ovo i otplaćujem kako god znam i umem..
Rata mi je 260e...
Minimum mesečnih primanja prijavljenih mi nije smeo ići ispod 200e...
Udružio sam sredstva sa gospođom,jer sam ne bih mogao podići kredit..
 

Back
Top