DJACKI PARLAMENT

Da li u vasoj srednjoj skoli postoji djacki parlament?

  • Da, postoji.

  • Postojace.

  • Ne, ne postoji.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja ne znam ko je ove godine iz mog odeljenje predstavnik u parlamentu.Prosle godine je bila jedna devojka koja je otisla iz naseg odeljenja,a posle se nismo ni dogovarali ko ce da bude.Tako da mi nemamo predstavnika..
 
Ma mi smo slozno odeljenje,ustvari mislim da smo jedini koji nisu podeljeni na manje grupice...
Slozni smo kad treba da se napravi neki haos ili tako nesto,a da se slozimo da trebamo da donesemo pare za neke stvari,pa trebas mesec dana ranije da pocnes da skupljas da bi skupio sve na vreme..
 
Ja mogu da kazem da smo bar slozniji za mrvicu od osnovne

Paz' ovo u osnovnoj:dogovorimo se SVI da bezimo sa casa(ako imamo kontrolni),na Jovanovicev znak 1,2,3 ustajemo svi i izlazimo(ako imamo kont),i sad ulazi prof.kaze vadite papire,Jovanovic kaze 1,2,3 ustanemo on,moja drugarica,njegov drug I ja-BRUKA
 
Znas za 1000 evra bi mozda i uspela...Ja bezim kad sam sigurna da ce me profesorka prozvati a nisam ucila ili ako znam da danas pita a opet nisam ucila...Sve se vrti oko istog.Ali ako svi beze,bezim i ja...
 
Manje-vise tema je Parlament! Interesuju me casa misljenja:
-sta bi parl trebao da radi
-da li kod vas parl zavisi od profesora
-da li se profesori bune zbog postojanja parl

Odeljenja su neslozna (da vidite moje svi bi pali u nesvest), ali jos gora stvar je kada neko da priliku da se u skoli uradi nesto, da se skola (ma koliko to cudno zvucalo) ucini prijatnijom - niko ne trudi.
Niti dolaze predstavnici na sastanke, niti bilo koga nesto zanima... uvek ima neko ko bi hteo vise ali retko! A zasto je tako? Zasto u americi i evropi ce da se pobiju ko ce da bude "president of the students council"! E to mene interesuje!
Sta bi trebalo da se uradi po tom pitanju?? Naravno i profesori gundjaju i direktor i cistacice itd. Kako vi gledate na ovu situaciju?
 
Da bi odabrani ucenici za parlament bili prisujni na sastancima trebalo bih ih lepo zamoliti da dodju pa cak i zapretiti kaznom zbog ne vrsenja svoje duznosti (ako nece milom onda silom..).
Profesori ne bi trebali da se bune protiv postojanja parlamenta nego bi trebali da se ukljuce u njihov rad bar jednom mesecno.Takodje ako se desi neka tuca u skoli izmedju ucenika ili nedolicnog ponasanja ucenika i profesora trebao bi da se sazove sastanak radi pronalazenja resenja (u mojoj skoli nije cesto moguce videti nasilje...).E sad nisam sigurna sta si hteo/la da pitas u vezi sa neiskoriscenim prilikama za neko poboljsanje...
Ali,direktor na prvom mestu ne bi smeo da bude ljut,namrgodjen niti otresit.Direktor moje skole nije uvek nasmejan ali ipak cini sve sto je u njegovoj moci da poboljsa stanje u skoli.On cak organizuje izlete koji se sprovode za vreme vikedna.Prilicno se zalaze za nasu skolu.A tetkice nemaju zbog cega da se bune osim ako ih neko ne maltretira...
 

Back
Top