kamen temeljac
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: kamen temeljac

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano kamen temeljac

da li je porodica temelj drushtva?...kakva nam porodica treba?...ok imamo varijantu u srbiji sa bliskim familijarnim odnosima...ujak stric dede babe svi su tu i sa svima se vidjamo i druzhimo...varijanta napravish qtju u dvorishtu svojih roditelja samo malo vetju dovedesh domatjicu i cela familija ima qtje u istoj ulici...to je ruralna varijanta...konzervativna recimo...nekakav starinski model porodice ako se totako mozhe rectji...mahom patrijarhalan
    imamo porodicu u kojoj je dete sa 19 otishlo na fax osamostalilo se s 22 ne polazhe mnogo na familijarne odnose...zapochne brak sa nekim chije roditelje upozna posle 2god zabavljanja...neretko zhive zajedno bez potpissivanja papira u zajednici pomenutoj...ovo bi bio model savremene porodice pre 50god nezamislive...liberalna porodica recimo gde supruzhnici imaju potpuno isti polozhaj...

svestan sam da postoji mnogo razlichitih ljudi al recimo da su ovo dva pravca mishljenja...koji vam je blizhi zashto?...kakvo drushtvo temelji jedan kakvo drugi?...
    Voistinu.

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano Re: kamen temeljac

majko mila dal sam vetj postavljao ovakvu temu??? il sam o istoj samo mislio...
    Voistinu.

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Smile Re: sav sam liberalan

Moj konačan odgovor je pod dva, dakle liberalan.

Zainteresovan član Black_cat (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2003.
    Pol
    ženski
    sa one strane.. oblaka, jastuka, duge i ogledala.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    57

Neki mix, verovatno... liberalizam (uslovno recheno, ili pre - osamostaljivanje u dogledno vreme) uz poshtovanje (nekih?) porodichnih tradicija, okupljanja, proslava i sl..
    Poslednji put ažurirao/la Black_cat : 01.04.2007. u 16:44
    Do not frown, even when you are sad. You never know when someone is going to fall in love with your smile..

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Мешано.

Primećen član havalius (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ja sam za ovu drugu varijantu. Ne polažem puno na odnose sa užom i širom familijom, prvenstveno zbog ličnog iskustva sa istima.

Ova prva vrsta porodica koju navodiš neguje kolektivistički mentalitet (pojedinac nije bitan, bitan je njegov doprinos opštem cilju koji određuje neko drugi - pater familias, a nema ni lične odgovornosti... Trista čuda mi je problematično sa ovom koncepcijom), a ova druga individualistički. U susretu ova dva, može nastati ozbiljan kurcšlus (doživela i doživljavam).

Mada, nisam ni za ekstremni individualizam, ali nikako ne bih mogla reći da su mi najbliže i najdraže osobe iz kruga srodnika.

Aktivan član Iivija (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    no actual people were physically harmed or emotionally damaged in the making of this profile.....
    Reputaciona moć
    0

ja nisam u kontaktu sa rodjacima.. ok jesam sa roditeljima... al ovo ostalo je sve nenormalno.... a i zhivimo svi u razlichitim gradovima shto je valjda olakshavjucja okolnost.... -> ne moramo chesto da se vidjamo.....
    e da.. shta znam.... nekako i na rodjake gledam kao na nekog iz komshiluka il neshto.... ako su ok mozhemo biti u kontaktu al da zhivimo zajedno to mi je nezamislivo....
    i sve to mi nema nikakve veze sa mojim odnosem sa muzhem.... mism kako od rodbine zavisi nash odnos u qcji?
    e sad... to je vecj stvar odnosa kakav mi izgradimo.... ja sam odrasla u liberalnoj sredini.. manje vishe... pa kad su mushko-zenski odnosi u pitanju bar.... al kapiram da ako meni bolje ide peglanje nego pranje kola da cjemo se tako i podeliti... isto kao shto je vrlo verovatno da cju ja biti ta koja cje povezivati zhice za struju il vecj... mis... svi smo mi razlichiti.. sa razlichitim isqstvima interesovanjima iznad svega sklonostima... valjda se prema tome delimo? a ne prema pegli i shrafcigeru.....
    ja u stvari uopshte ne razumem temu :shock:

Slične teme

1. Kamen sam izabrala
    Autor jelen.co u forumu Žene
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06.02.2009., 23:18
  2. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 22.05.2008., 10:08
  3. Ludi Kamen
    Autor Tuzni_patak u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.12.2007., 21:56