Ustaše u Hrvatskoj nikad popularnije

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Četvrtak, 2. 12. 2004.

Ustaše u Hrvatskoj nikad popularnije.

ZAGREB - Ustaše u Hrvatskoj danas stoje bolje nego dok je Ante Pavelić paradirao Zagrebom, ako o tome može da se sudi po glasanju u TV emisiji "Nedeljom u dva", u kojoj je čak 58 odsto gledalaca izrazilo pozitivan stav prema NDH i ustašama, piše u najnovijem broju zagrebački nedeljnik Globus.

Više od 17.000 gledalaca okrenulo je telefonski broj Hrvatske televizije da bi izrazilo slaganje s ustašlukom, dok ih se negativno izjasnilo 42 odsto, navodi komentator nedeljnika Jelena Lovrić, ocenjujući da prema tim rezultatima treba da se zadrži zrno skepse, ali da se ti rezultati, do sada nezabeleženi u javnoj anketi, svakako moraju uzeti na znanje.

- Činjenica da se natpolovična većina izjasnila kao ustašofilska pokazuje razmere strašnog nasleđa Tuđmanove decenije - ocenjuje se i dodaje da je aktuelna podrška kvislinškoj i fašističkoj politici mnogo manje izraz istorijske nostalgije, a mnogo više proizvod onoga šta se u Hrvatskoj dešavalo u neposrednoj prošlosti.

- Tuđmanova je vlast koketirala s ustašlukom i vodila njegovoj rehabilitaciji, a generacije su se formirale ni sa kakvom ili s iskrivljenom slikom o istorijskim faktima, jer se u školama nisu mogle saznati osnovne činjenice o prirodi Drugog svetskog rata, ni o tome ko su bili partizani, a ko ustaše - piše Lovrićeva.

Čitavu deceniju se naciji ispirao mozak sugestijama da su ustaše pravi i najtvrđi Hrvati i uzor rodoljublja, pa je Hrvatska vaspitala generaciju novih ustaša baš kad su oni autentični polako nestajali s istorijske scene, komentariše Globus.
- Evropa ima svoje fašiste, ali crnokošuljaško nasleđe nigde ne pobire tako masovnu pozitivnu ocenu i po tome je Hrvatska planetarni kuriozum sa svim posledicama koje iz toga slede - ocenjuje nedeljnik.

Tanjug

"Demokratija" nikad jaca u hrvatskoj.
 
nesha taxista:
I ovde radikali nikad popularniji. A Hrvatskoj se najviše čude oni koji pišu ''Mladić heroj''.
Zanimljivo.

a to ti je ustaško-radikalska ljubav

na primjer da sjednu u kafanu jedan ustaša i jedan radikal po čemu bi se oni razlikovali?

a da pritom jedan za drugog neznaju!

sigurno bi se začas sprijateljili i udarili po rakiji a Ceca bi na treštala do 5 ujutro.. :roll:
 
Jel to cetnici ili ustase poklase 750.000 srba u Jasenovcu? Jel ovo dobio Ante Pavelic?
orden.jpg
Dragoljub Mihailovic posthumous awarded with Legion of Merit, by U.S. President Harry S. Truman, 1948.
 
tokyo:
a to ti je ustaško-radikalska ljubav

na primjer da sjednu u kafanu jedan ustaša i jedan radikal po čemu bi se oni razlikovali?

a da pritom jedan za drugog neznaju!

sigurno bi se začas sprijateljili i udarili po rakiji a Ceca bi na treštala do 5 ujutro.. :roll:

Naravno, sprijateljili bi se oko tema o zajedničkom neprijatelju: Komunjarama!:)
Smrt Komunizmu,
Sloboda Narodu!

PS: Mislim da danas glupo zvuči ono: Smrt Fašizmu, a rušili smo baš one koji su se kitili tom parolom!:)
 
blockhead:
Poredjenje cetnika i ustasa je smesno.Kad kazem cetnika mislim na Drazine cetnike ostale necu da komentarisem.Hrvati ne mogu da prezale sto je Draza bio odlikovan i sto je bio antifasista za razliku od ustasa, vecih fasista cak i od samih Nemaca.

a čiji si ti sad klon :roll: :roll: :roll: :roll:
pitam se pitam

rekoh ja sebi već 100puta

treba da ja napravim klonove pa da pričam sam sa sobom :lol: :lol: :lol:
 
blockhead:
Poredjenje cetnika i ustasa je smesno.Kad kazem cetnika mislim na Drazine cetnike ostale necu da komentarisem.Hrvati ne mogu da prezale sto je Draza bio odlikovan i sto je bio antifasista za razliku od ustasa, vecih fasista cak i od samih Nemaca.

Ja vam več odgovorio na tu vašu tezu,baš mi je krivo moš si mislit.Da ste mudonje ne bi iz principa primili orden od vama tako mrskih Amerikanaca,čiji su vam avioni bacali bombe po Srbiji.
 
PURGER:
Jao majko jadan ja kad moram takve stvari kod vas saznati,živim u centru Zagreba,još nisam vidi ni jednoga takvoga.Ako je vama emisija gospodina Stankovića mjerilo,onda prihvatite stotine emisija raznih stranih reportera,o stvarima kakve su u Srbiji.

Не ОБАЗИРЕМО се на приче западних, антисрпских медија!!!
А данашња хрватска је ништа мање него клон павелићеве НДХ!!!
 
tokyo:
ma bitno da oni gledaju njihovu tamo Kalgon TV za ispiranje sivih čelija iliti RTS...

Reko sam ti ja propaganda neče prestati,kome treba stabilnost,onima koji im kao žele dobro.****** kolko ih dođe iz Beograda u Zagreb,nisam još nikog od njih čuo da priča ovakve priče.A dok se to tako radi na način uvijek isti "Ceo svet je protiv nas",neče tu biti kruha za njih,jedino što im se mijenja je karta države.Pa ti vidi.
 

Back
Top