Ciganske karte....?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Ciganske karte....?

Zainteresovan član Viccky88 (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Ciganske karte....?

Da li neko zna postupak gatanja ovim kartama i tumacenja...bilo sta o tome...?

Zainteresovan član tarot (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Ciganske karte....?

znam ja nesto malo...posle mesanja preseces i redjas tri reda po sedam karata..onaj prvi red ti je bliza buducnost /recimo od danas pa 15 dana a ono je dalja do 4 meseca.eto ako je pomoglo....

Učlanjen
    10.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ali,ima 36 karata...sta se radi sa ostalim...?

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ma znam da ima 36 pa ni u jednom otvaranju kartama/bar to znam vidis valjda i po mom `imenu`TAROT/ ne ucestvuju sve karte u gledanju.Pa zamisli kada bi ti se desilo za 4 meseca sveeee sto ima u kartama.Ne moze!! Znaci ta 21 karta je to sto ce ti biti .......E sada mozes otvarati i pitanja pa preseces izbacis 4 karte i to ti je odgovor na pitanje/naravno za sve ti je potrebna dobra intuicija,razvijen osecaj i sl...A gde si kupila te karte??

Učlanjen
    10.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Dakle,promesam,pa presecem...hm...kad presecem,sta onda?Mislim,jel ima neka fora sa tim koja gomila ide preko koje...?I onda poredjam 3 reda po 7 karata...A ovo za pitanja-sta se radi?Presecem i onda samo izaberem bilo koje 4 karte,nasumice?
    Evo kako su meni objasnili da se radi...

Prvo promesas 36 karata,zatim preseces na tri dela-i okrenes sa svake od 3 gomilice prve 3 karte-to je kao nesto uopsteno,za pocetak.Zatim vratis te karte na gomilice i spojis spil-prva gomila ispod druge,druga ispod trece.E,onda u 4 reda stavis po 8 karata i gledas sleva udesno svaku 2 kartu i sve to povezes u pricu,naravno.A onda,za svaku kartu koja te zanima,gledas od nje svaku sedmu i povezujes.E sada,u ruci su ti ostale 4 karte i njima preklopis 4 karte koje te najvise zanimaju,i posle pogledas znacenja.
    Zatim iz 2 reda uzmes ukupno 4 karte koje te najvise zanimaju(uzimaju se uglavnom oni redovi gde su ti manje bitne karte,jer uzimas samo te 4,a ostatak karata iz tih redova vise ne koristis) i kada uzmes te karte,ostatak iz tih redova sklonis jer ih vise ne koristis,a ona preostala 2 cela reda(dva reda koja su ostala cela se koriste dalje-uzimaju se uglavnom oni redovi gde su karte koje te zanimaju) promesas,zajedno sa onim kartama kojima si na pocetku preklopila one koje su te zanimale.
    I sada gledas tumacenje za one karte koje si izvukla iz ona 2 rea koje vise ne koristis,stavljas na svaku po jednu kartu,sleva udesno,i tako 5 puta,dok za svaku kartu ne dobijes po 5 karata koje tumacis.

I ima na kraju jos jedno-uzmes svoju kartu(to je uglavnom ljubavnica),nju stavis na sredinu,izmesas sve te karte koje si i malopre imala,izaberes 2 kojima preklopis ljubavnicu,i jednu stavis ispod(Ali,one su okrenute,na kraju tek pogledas tumacenja)i zatim redjas po 1 kartu u vidu krsta-prvo gore,pa dole ,pa desno,pa levo.Tako sve dok imas karte u ruci-ispada na svakoj strani valjda po 4 karte.Levo ti je proslost,dole ti je sadasnjost,desno buducnost,a gore,kako se ti osecas valjda(za to nisam sigurna).I na kraju pogledas one 2 karte na ljubavnici-to je kao ono sto ti stoji,a ona karta ispod je ono sto ti lezi na srcu.
    Malo sam komplikovano objasnila,jer sam htela svaki detalj...valjda razumes...

I jos mi nesto nije jasno...tvoja karta je,ako si zensko-Ljubavnica,a ako hoces da gledas za nekog tebi bitnog,onda je to karta Ljubavnik...E,sada,za z.osobu postoji i karta Oficir,koja predstavlja neku drugu musku osobu...?A kako ako gledamo m.osobi?Gde je njemu neko drugi...posto si ti Ljubavnica...?

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Uf malo si zakomplikovala zar ti se ne cini??????? Nije to matematika pa ima striktna pravila i nema odstupanja!!!! Bilo koja karta moze da predstavlja drugu osobu/izberes po svojoj intuiciji../Nema nikakve veze koja gomila ide na koju/ne idi topoooliko u detalje ono sto treba da saznas tvoja energija pri mesanju ce odraditi i gotovo!/ Za pitanje preseces sklopis prve 4 odozgo izvadis i eto ti odgovor/prosto,jednostavno,delotvorno/Nema tu svaka druga pa peta,pa sedma....citaj karte redom sve i opusti se!!!! Sve ce ti se reci ako tako treba da bude!

A zsto pitas kada vec imas otvaranje??? Ma uzivaj u kartama i ne opterecuj se gde koja ide!!!

Zainteresovan član Burhan_Saban (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ciganske karte se razlikuju mnogo od gledanja u Tarot karte ali su u sustini iste,sve se svodi na isto,Tarot ima neka neka druga pravila i tarot je za posvecene sa njim se radi godinama!Ciganske karte su mnogo lakse i tu treba da postoji intuicija kao sto je i tarot rekao(la)!Posto ji i nekoliko otvaranja ali najprakticniji i najtacniji je gypsy cross,o tome i nacinima gledanja drugi put sad nemam vremena!Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Burhan_Saban Pogledaj poruku
    Ciganske karte se razlikuju mnogo od gledanja u Tarot karte ali su u sustini iste,sve se svodi na isto,Tarot ima neka neka druga pravila i tarot je za posvecene sa njim se radi godinama!Ciganske karte su mnogo lakse i tu treba da postoji intuicija kao sto je i tarot rekao(la)!Posto ji i nekoliko otvaranja ali najprakticniji i najtacniji je gypsy cross,o tome i nacinima gledanja drugi put sad nemam vremena!Pozdrav
    a kada ces naci vremena da objasnis tehniku bacanja ciganskih karti?hajde molim te!

Početnik
    Učlanjen
    21.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

volela bih da znam vise po pitanju tehnike i tumacenja ciganskih karti,dosta znam o tome,ali uvek moze vise

Nov član
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

molim vas moze li mi neko nabrojati 36 karti ciganskog tarot spila ili postaviti slike, izgubila sam neke a neznam koje..

molim vas

Aktivan član Reyna (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio tratatatira Pogledaj poruku
    molim vas moze li mi neko nabrojati 36 karti ciganskog tarot spila ili postaviti slike, izgubila sam neke a neznam koje..

molim vas
    Ja znam da gatam,i to mi se prenosi sa prababe na kevu pa na mene,tako da mogu da ti kazem sta te zanima,ali zavisi koje su karte,tako da mozes da slikas jednu pa okaci.

Nov član
    Učlanjen
    12.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sve o tome na: http://ciganice.bloger.hr/

15ak godina iskustva!

Nov član
    Učlanjen
    02.07.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Puno pozdrava svima i ja gledam u ciganske karte, mnogo ih volim.. Bavim se i astrologijom i ciganskim kartama

Slične teme

1. ruske i ciganske pesme
    Autor MarcoDiangelo u forumu Muzika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.02.2012., 22:02
  2. VERUJETE LI U CIGANSKE KARTE?
    Autor LUDICA u forumu Arhiva
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 26.07.2004., 00:42

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor