osip posle temperature?

Nadjaa

Obećava
Poruka
85
Da...javio se osip ali tek posto je prosla temperatura...ili sam ja bar tek tada primetila da se pojacao. Pa sam htela da pitam da li je to normalno? Inace osip imam samo po licu i iza usiju, kao male sitne bubuljicice...najvise se primecuju po celu. To mi se vec desilo prvi put pre nekih godinu dana pa mi je doktor rekao da nije nista i dao Elocom kremu da mazem par dana...i povuklo se. Nadam se da ce i ovog puta. Samo me interesuje zasto mi se to pre nije javljalo a sada da i da li treba da reagujem ili je to nesto normalno. Hvala!
 
Nisam se javljala doktoru jer temperatura nije bila visoka 37,5, a od lekova samo sumeci aspirin i to jednu uvece i sutra dan jos jednom i dva andola i to je sve. Inace sve je podsecalo na prolaznu kijavicu pa nisam alarmirala. Mozda je trebalo? :) A evo danas se skoro i ne poznaje osip se smanjio i ja se bolje osecam. Medjutim i dalje me cudi zasto se javlja uopste?
 
Po reakciji doktora koji je to prvi put video i tretirao radi se o ekcematoznom osipu. Kod ljudi koji su skloni ili pate od ekcema ili su ga imali kao deca nije neuobicajeno da se pri povisenoj temperaturi ili snizenom imunitetu ospu na ovaj nacin. U svakom slucaju, kad opet dobijes osip, javi se dermatologu pa ce ti on reci o cemu se radi
 
I moje dete od 7 god je dobilo osip posle temp i zezali smo se sa tim 6 meseci. Elokom mi je prepisan uz malo objasnjenja.Imas dobru temu ovde u vezi decijeg dermatitisa pa ces videti kako treba da se ponasas da smanjis mogucnost pojave ekcema tj. da ga drzis kako tako pod kontrolom. :)
 

Back
Top