izbor rase dosta govori o vlasniku...

Mislim da je to tacno, ali postoji tu dosta nijansi. Recimo imala sam prilike da upoznam jednog decka koji je nabavio vucjaka (to je bilo 90tih) da bi se sirio po kraju. Sirio se tako sto je terao psa da napada lutalice, medjutim pas je bio izuzetna kukavica (verovatno zbog toga sto ga je ovaj batinama vaspitavao) i onda je taj kreten od vlasnika sa njim jurio pse i kad bi ih stigao pas bi samo lajao na njih a on ih je sutirao. Od tada nemam lepo misljenje o ljudima koji uzimaju vucjake (iako u ovom konkretnom slucaju pas nije nista lose uradio), mada sam upoznala par ljudi koji imaju tu rasu i zaista su ok.
 
Ја сам имала пудлицу....али нисам је ја бирала, добила сам је на поклон... Иначе, мислим да пудлица и не иде некако уз мене...
Мени би стајао неки авганистански хрт рецимо, или руски... или бобтејл можда....
 
Ne mora da znaci ali je uglavnom tako.
Jedan lik iz kraja ima tri Americka staforda a pravi je kreten,mislim da ih ima samo da bi se folirao,ali eto moj komsa koji je likcina je dobio vucjaka na poklon,dok meni labrador onako zivahan i pravi klovn bas odgovara :D
 
Ma nevolja sa tim psima koji izgledaju opasno je to sto ih uglavnom uzimaju ljudi koji bi da izgledaju opasno. U tom slucaju najgore prodju psi tih rasa koji nisu agresivni. Znam jedan slucaj gde je lik uzeo pit bula i sa godinu i po dana ga pustio u borbu gde je pas ostao bez oka i sa prilicno oziljaka. Cini mi se da ga je rot tako sredio. U svakom slucaju ovaj ga je maltene bacio zbog toga sto nije hteo da se bije, srecom na kraju je zavrsio kod normalnih ljudi, ali je sad nazalost kroz slep jer mu se pojavio u medjuvremenu glaukom na drugom oku.
Ja verujem u to da pas poprimi neke karakteristike svog vlasnika. Ne sve naravno, ali nekako uspe vremenom da lici na njega po odredjenim karakteristikama. Ono tipa ljudi koji vole da polemisu cesto imaju nervoznog lajavog psa, ili oni koji su miroljubivi i pas im je druzeljubiv.
 
Moje mishljenje je da to u globalu nema veze sa psima i pudle drze uobrazene zene a pitove kreteni i to je tacno !Ali nije tacno da su ti psi bash takvi to su ljudi kreteni...Meni kum drzi vucijaka koji kida ogradu ali je u shetnji maza (niko ga nije ucijo da brani teritoriju),nas prijatelj vec 11god patuljastog pinca koji je jako opasan ali u tome ga sprecava tezina i rast i ja imam nemacku dogu koja je maza a tu je najgori i naj opasniji patuljasti pinc kog ja obozavam(takodje ga niko nije ucijo da napada)! E zamislite sada nas troje u shetnji i svi su muzijaci i super se slazu! I zbog ovakvih stvari ljudi mrze i normalne ljude koji vole velike rase!
 
Ja verujem u to da pas poprimi neke karakteristike svog vlasnika. Ne sve naravno, ali nekako uspe vremenom da lici na njega po odredjenim karakteristikama.

Куку! Мој Бруно је био тотална будала од пса....стално ме је бламирао, ишао улицом на две ноге, плашио се мачака, тукао се са доберманима, заскакао искључиво мужјаке (геј? :? ), понашао се као џулов а не као господска пудла... Јао, шта ако личимо? :-? :lol:
 
Hellen:
Куку! Мој Бруно је био тотална будала од пса....стално ме је бламирао, ишао улицом на две ноге, плашио се мачака, тукао се са доберманима, заскакао искључиво мужјаке (геј? :? ), понашао се као џулов а не као господска пудла... Јао, шта ако личимо? :-? :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:
Ajde lepo priznaj da i ti mrzis dobermane, a i sigurno ulicom ides na dve noge. :lol:
 
gt500:
Ja sam zamalo kupio Bullterrier-a , sta to govori o meni ?
Ne mora to nista da znaci......A zamalo sam kupio i Labradora.......


Znam jednog decka koji je kupio bullterijera jer mu oni izgledaju tako blesavo i mnogo mu se svidjaju. E sad ko je tu zaista blesav ne znam, ali se njemu oni izgleda zaista svidjaju. Tako da verujem da postoje oni koji ih kupuju jer su im lepi (takvi su u manjini) a ima i onih koji ih kupuju zato sto misle da ce im takav pas dopuniti opsti izgled opasne osobe (takvi su u vecini).
Meni su recimo rotovi mnogo lepi, i planiram da jednog dana uzmem jednog, a sa druge strane obozavam i retrivere i zato imam jednog. E sad da li to znaci da, posto te dve rase su totalno razlicite (kako po fizickom izgledu i po karateru), sam ja podeljena licnost? Mozda da, a mozda i ne, ali ih ja sigurno ne uzimam da bih izigravala osobu u trendu ili da bi se duvala po kraju. Pa tako dolazimo da toga da je stvar u ukusu jednim delom.
 
Upravo tako.....ja i da sam uzeo Bulta, ja bih ga tako razmazio da bi se plasio macke :D Salim se......ne bih bas toliko, ali u svakom slucaju ne bih voleo da imam opasnog kera jer je to onda jos veca obaveza jer onda ne bih smeo ni da ga setam normalno......inace, meni su Bultovi ultra zanimljivi, sto po loodom ponasanju jer mnogo vole ljude i decu, sto po izgledu :-)
 
Ja sam kupio staforda .
On inace nece da dira macke samo ih juri i onda kad ih stigne pocne da ih njusi i da skace oko njih , potpuno lood pas .

Takodje nece da dira ni pse ali voli da se igra sa psima da skace po njima i da se rva .

On ima 1 god i sta sad i ja sam kao lud i blesav kao on .


Mislim da pri poprimanju vlasnikovih osobina treba 3-4 god .

A pritom i dresura cini mnogo tako da covek nikad nezna da li njegov pas ima njegve osobine .
 
Pitomi džin
Doge su “giganti” medu psima, na prvi pogled nekome zastrašujuci, za neke cak i neprivlacni u poredenju sa ljupkom pudlama ili veselim kokerima.
Uprkos tome, one su životinje vedre i druželjubive naravi, koje se sa lakocom uklapaju u porodicnu atmosferu, a sa decom su strpljivi i poslušni drugari. Ali, ako vas ovaj pas ne poznaje, ni u kom slucaju se ne oslanjajte na pomenutu miroljubivost, jer je kod njih je instinkt cuvara izuzetno jak, pa se nemojte ni šaliti, cineci neki pokret koji bi pas mogao protumaciti kao da napad na njegovog vlasnika.

Apolon medu psima
Italijani, Nemci i Francuzi dugo su se sporili kome ce pripasti “ocinstvo” nad dogom. Pas je zapravo nastao na podrucju današnje Nemacke za potrebe lova na divlje svinje. 407. godine p.n.e. deo Nemacke Galicije, deo Italije i Španije naselili su Alani, azijatsko pleme, koji su sa sobom doneli i izuzetno snažne pse nalik mastifima. Njihovi psi su ukrštani sa Irskim hrtovima i tako je vremenom nastala istovremeno i gigantska i elegantna rasa pasa.

Današnje ime ove rase - grand Danois na francuskom jeziku znaci veliki Danac mada sama rasa direktne veze sa Danskom nema. To ime je samo jedno od 5-6 imena koja su za ovu rasu vekovima korišcena u Francuskoj. 1891. godine u Nemackoj je ustanovljen precizni standard tj. opis idealnog primerka doge.

Ukoliko želite dogu za porodicnog kucnog ljubimca napravicete dobar izbor ali trebali bi da znate i nekoliko važnih detalja. Što se tice izgleda, teško je bilo šta novo dodati. Hvaljena je njihova lepota, elegancija i gracioznost pokreta. Doge govore ocima i citavim bicem, a odlicno "citaju" i vaše pokrete tela.

Jedan od najpoznatijih poklonika ove rase bio je i “gvozdeni” kancelar Oto fon Bizmark, koji je doge zbog neobicne druželjubivosti smatrao za jedine prijatelje. Ovaj impresivni džin lako se pretvara u nežno stvorenje, pruža vam šapu, poput kakvog šteneta koje želi da se pomazi sa drugarom.

OVO SAM UKRALA DA BI REKLA DA SE LJUDI PLASHE SAMO ZATO SHTO NEZNAJU

JESAM LI SADA STRASHNA?
 
tanana...:
Pitomi džin
Doge su “giganti” medu psima, na prvi pogled nekome zastrašujuci, za neke cak i neprivlacni u poredenju sa ljupkom pudlama ili veselim kokerima.
Uprkos tome, one su životinje vedre i druželjubive naravi, koje se sa lakocom uklapaju u porodicnu atmosferu, a sa decom su strpljivi i poslušni drugari. Ali, ako vas ovaj pas ne poznaje, ni u kom slucaju se ne oslanjajte na pomenutu miroljubivost, jer je kod njih je instinkt cuvara izuzetno jak, pa se nemojte ni šaliti, cineci neki pokret koji bi pas mogao protumaciti kao da napad na njegovog vlasnika.

Apolon medu psima
Italijani, Nemci i Francuzi dugo su se sporili kome ce pripasti “ocinstvo” nad dogom. Pas je zapravo nastao na podrucju današnje Nemacke za potrebe lova na divlje svinje. 407. godine p.n.e. deo Nemacke Galicije, deo Italije i Španije naselili su Alani, azijatsko pleme, koji su sa sobom doneli i izuzetno snažne pse nalik mastifima. Njihovi psi su ukrštani sa Irskim hrtovima i tako je vremenom nastala istovremeno i gigantska i elegantna rasa pasa.

Današnje ime ove rase - grand Danois na francuskom jeziku znaci veliki Danac mada sama rasa direktne veze sa Danskom nema. To ime je samo jedno od 5-6 imena koja su za ovu rasu vekovima korišcena u Francuskoj. 1891. godine u Nemackoj je ustanovljen precizni standard tj. opis idealnog primerka doge.

Ukoliko želite dogu za porodicnog kucnog ljubimca napravicete dobar izbor ali trebali bi da znate i nekoliko važnih detalja. Što se tice izgleda, teško je bilo šta novo dodati. Hvaljena je njihova lepota, elegancija i gracioznost pokreta. Doge govore ocima i citavim bicem, a odlicno "citaju" i vaše pokrete tela.

Jedan od najpoznatijih poklonika ove rase bio je i “gvozdeni” kancelar Oto fon Bizmark, koji je doge zbog neobicne druželjubivosti smatrao za jedine prijatelje. Ovaj impresivni džin lako se pretvara u nežno stvorenje, pruža vam šapu, poput kakvog šteneta koje želi da se pomazi sa drugarom.

OVO SAM UKRALA DA BI REKLA DA SE LJUDI PLASHE SAMO ZATO SHTO NEZNAJU

JESAM LI SADA STRASHNA?


Naravno! Ti si jedna vrlo zastrasujuca osoba. Kao i doge uostalom! ;) :lol: Salim se, meni su doge mnogo gotivne, obozavam velike pse.
 
Jacob:
Ma to ne mora bas nista da znaci,ali ako neko misli da je faca sigurno nece uzeti neku manju i umiljatu rasu.Iskreno kazite koliko ste celavih i tetoviranih videli sa pudlama?
Psi naravno nisu ni za sta krivi kao i ljudi ima ih raznih.



Ma ja nisam ni istetoviran ni celav nevolim da se pujdam u drustvu , ali nevolim ni da kad setam psa da dodje svako da ga mazi .SAMO SLATKE DEVOJKE!!!
 
Ma ljudi omasili ste poentu,nije pitanja da li su ljudi koji imaju i vole saplanince,dobermane,vucjake i slicne pse losi ili ne vec kako ko bira rasu za sebe.
Sve zavisi od tacke gledista,ako neko misli da je zestok tip veca je verovatnoca da ce izabrati staforda,bulterijera nego civavu.Ne mora da znaci ali je velika verovatnoca.
Isto tako onaj koga je briga za tudje misljenje pre ce uzeti rasu koju voli pa makar se to i kosilo njegovim vidjenjem sebe.Stvar imidza u sustini.
Oni kojima je stalo da ih drugi vide kao zestoke sigurno ce izabrati rasu za koju vazi da je agresivna.
Pazite ne kazem da svi koji imaju ove pse su ih uzeli iz ovog razloga,samo neko moje zapazanje.
Ja na primer volim dobermane,ali sam sve samo ne zestok,oni su mi onako visoki i vitki olicenje elegancije.
 

Back
Top