argentinci ne daju svoje kosovo

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
Блер: Рат је био исправан

Уочи 25-годишњице фокландског сукоба званична Британија с несмањеним ентузијазмом истиче важност принципа одбране своје територије
Аргентина је раскинула уговор са Великом Британијом о истраживању и експлоатацији нафтних налазишта у јужном Атлантику, у околини Фокланда (Малвина), уз оптужбу на рачун Лондона да је споразум злоупотребио за нелигитимно полагање права на ова острва и за „искоришћавање богатстава која припадају Аргентинцима”.
Неколико дана уочи 25-годишњице почетка Фокландског рата 2. априла 1982. године, једног од необичнијих оружаних сукоба у модерној историји, јасно је да је Буенос Ајрес овим гестом хтео да подсети ширу јавност да се не одриче овог стеновитог поседа у леденим водама, упркос „узурпацији дугој 174 године”, рачунајући време од 1833. када су британски војници на силу протерали становнике и аргентинске власти, како се тумачи у Буенос Ајресу, односно када су Британци контролу над архипелагом преузели од Шпанаца, што каже Лондон.

Према речима аргентинског шефа дипломатије Хорхеа Тајане, „Аргентина се не противи сарадњи са Уједињеним Краљевством, али само ако ће то допринети обнављању дијалога о суверенитету”, пренеле су агенције.
 
Британски одговор на аргентинску инвазију био је опасно хазардерски и храбар, али једино исправан, рекао је Блер, наглашавајући да у питању није била само одбрана британског суверенитета него и принципа. „Не може се на такав начин (као што су то учинили Аргентинци, прим. Д. Д.) земља припојити, нити људима наметнути друга власт.”
 
Jerry Ropero:
britanci imaju muda da ratuju 15000 km od svoje kuce , dok srbi su kukavice koje nemaju hrabrosti da ratuju ni za sopstveno dvoriste.

zato oni vladaju nama i govore nam sta da radimo - a ne mi njima.
Niste mi sad jasni, čije je sad to Kosovo? Jerry brani Britance, iako je to zapravo bila odbrana kolonije, a sem toga, oni su nas i bombardovali. 90% svih bombi koje su pale na SRJ bile su američke ili britanske.
 
bubobubo:
Британски одговор на аргентинску инвазију био је опасно хазардерски и храбар, али једино исправан, рекао је Блер, наглашавајући да у питању није била само одбрана британског суверенитета него и принципа. „Не може се на такав начин (као што су то учинили Аргентинци, прим. Д. Д.) земља припојити, нити људима наметнути друга власт.”

Eh, šteta što taj Bleir nije bio u doba Churchilla kada je Tile nametao drugu vlast srpskom narodu!?:)

Koje lakrdije: Srbima oće da naprave ono za što su Britanci išli ratovati na drugu stranu Kugline Zemlje!?
 
filatelista:
poređenje nas i engleza u bilo kom segmentu je smešno, možda smo bolji u košarci i to je sve...
oni sebi mogu da dozvole sve jer su svetska sila, a mi g.vno na štapu i tu je kraj svake ozbiljne diskusije
ma ovo sam postovao zato sto bi mogli da se prtepoznamo i kao englezi i kao argentinci.
njima su oteli folklande. ratovali su i izgubili i ne odricu se. cak i protiv engleza. mi imamo problem samo sa nekim albancima. cekaju sledecu priliku. KO ZNA?
 
filatelista:
poređenje nas i engleza u bilo kom segmentu je smešno, možda smo bolji u košarci i to je sve...
oni sebi mogu da dozvole sve jer su svetska sila, a mi g.vno na štapu i tu je kraj svake ozbiljne diskusije

Sve je to prolazno...
Trenutno jesu sila,ali to ne znači da mi treba da im se uvlačimo
za svaki potez i još pogotovu koji je očigledno - nepravedan...
 
bubobubo:
kako nema. pa ako su kolinije, trebalo bi da je jos lakse. trebali bi da lakse dobijaju medijski rat. svakom kretenu iz bilo koje drzave bi bilo jasno da su englezi oteli folklande argentincima i da ovi imaju legitimno pravo na folklande??

Da i zato što je USA nastala tako da su se ratom oslobodili Britanskih kolonijalista! Koji su to kompromisi u politici!?:)
 
filatelista:
poređenje nas i engleza u bilo kom segmentu je smešno, možda smo bolji u košarci i to je sve...
oni sebi mogu da dozvole sve jer su svetska sila, a mi g.vno na štapu i tu je kraj svake ozbiljne diskusije

Kosarka, Vaterpolo, Rukomet, Odbojka - molim za preciznost. Inace uskoro ce nam Englezi bit malo vise naklonjeni, jerbo dolazi do promene u vlasti *prema istrazivanjima* i na vlast dolaze konzervativci (koji su u znatno prisnijim odnosima sa nama od OUO Blerovaca.
 
mi srbi smo go.vno na stapu zato sto su danas vecina srba kukavice, izdajnici, neradnici i lenjivci . vi demokrate ste pravo ogledalo lica vecina Srba danas. Zato i prolazimo tako kako prolazimo.

Zato engleska ratuje za okupiranu argentinsku terititoriju 15.000 km od engleske a vi "Srbi" demokrate ne ratujete cak ni kada vam napadnu rodjenu zemlju.

nije onda ni cudo sto nas svako guzi kad imamo takve kukavice, dezertere, strane placenike i domace izdajnike u sopstvenom narodu.

nego ajd i da predjes preko toga da nas guze brojniji narodi od nas - al kad vidim da nas guze crnogorci, balije, siptari i hrvati - e onda mi dodje da povratim od muke.

nikada mi srbi nismo bili bedniji nego sto smo to danas.
 
bubobubo:
kako nema. pa ako su kolinije, trebalo bi da je jos lakse. trebali bi da lakse dobijaju medijski rat. svakom kretenu iz bilo koje drzave bi bilo jasno da su englezi oteli folklande argentincima i da ovi imaju legitimno pravo na folklande??
Jeste,evo ja sam onomad navijao za Argentince,a ne kao Jerry za imperijaliste, ali im nije pomoglo.
 
Da malo bolje razumete istoriju Argentine ne bi ni pricali o ovome... Kada je fasizam unisten u evropi u Argentini je rodjen...

Ne volim politiku Argentine iz jednog jedinog razloga... Podrzavali su sve sto je antisrpsko... Pa cak Su medju prvima podrzali nezavisnost Hrvatske...
Dakle, *MOJ ZAKLJUCAK* i treba da im Velika Britanija radi, ono sto radi i sto je radila...
 

Back
Top