Izduvavanje kucista kompresorom..?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam Michelinov kompresor na 8bara koji samo koristim za čišćenje računara. Ne postoji ni jedan bolji način da ga očistiš, usisivač nije ni blizu a sprej iz radnje je bez veze jer košta 400 din a traje samo jedno ili dva čišćenja neuporedivo manjim pritiskom.

Jeidno je bitno da zaglaviš ventilatore nečim, jer ako duvaš direktno u njega zavrti se toliko brzo da osovina izgori.

Ne moraš da vadiš optiku.

Takođe, nemoj da koristiš one uljem podmazivane kompresore, jer izbacuju mikročestice ulja i ćeš napraviti veću štetu nego korist, nego samo suve kompresore. Probaj na nečemu prvo ako nisi siguran, gledaj da li ima finih malih kapljica ili ne.
 
svakih mesec dana kuciste i tastaturu u kola i pravac na pumpu....samo pazite mnogi kompresori sa pumpe izbacuju i pomalo vode,al to nije problem cekajte da se osusi samo malo i picite.... i vertis,nisam vadio nijednom nijedan deo,cak ni optiku...taj drug pokusava bit pametan,al ne ide mu...pozzz i zajebi sprej iz radnje
 
Kompresor nije standard u kuci, a usisivac jeste. On ce zavrsiti vecinu posla, velike mace i prasinu. Za finis ako moze crevo da se okrene na stranu koja duva OK ako ne i to je dovoljno. Jednom mesecno usisas i strava.

Neka firma koja je odrzavala racunare je koristila mali kuhinjski usisivac na baterije. Usisa kuciste, iznese ga napolje i obrne usisivac i izduva ga. Molim vas potpisite:)

Kompresor je zakon, jos ako moze da se podesi na manje bara da ne tuce, moze nesto da otkine...
 
amethyst:
Kakvo idiotsko pitanje.
Da li ti uopste znas da kompresor sa vazduhom izbacuje i dosta vlage tako reci poprilicno VLAZNO IZDUVAVANJE


SAMO NAPRED!!!!!


Struja+Vlaga = BZZZZZZ

igrom slucaja relativno cesto koristim kompresor u slucajevima u kojima bi TOLIKA kolicina vlage unistila sav rad. da ne pominjem osetljive boje za modele kod kojih bi i neke znacajnija kolicina vlage od minimalne upropastila boju...
 
Obersturmfuehrer:
igrom slucaja relativno cesto koristim kompresor u slucajevima u kojima bi TOLIKA kolicina vlage unistila sav rad. da ne pominjem osetljive boje za modele kod kojih bi i neke znacajnija kolicina vlage od minimalne upropastila boju...
Ma daj,ti koristis profi kompresor za auto lakirere.
Sto cisto sumnjam da ga svako ima.
Na kraju krajeva mozes i da razvijes BIZNIS po sloganom.
"VI NAMA AUTO NA FARBANJE MI VAMA GRATIS CISCENJE KOMPA"
 
amethyst:
Struja+Vlaga = BZZZZZZ
Kondenzovana vlaga u kompresoru ne provodi struju, jer je u pitanju destilovana voda (ili vrlo blizu istoj), a čista voda ne provodi struju.

Imao sam slučaj kvara na klima uređaju, iz kog je voda počela da kaplje i napunila jedan kablovski modem. Naravno, modem je prestao da radi, ali pošto sam prosuo vodu iz njega i ostavio ga na toplom dva dana, ponovo ga uključio, sve je radilo kao sat. Da je u pitanju bial voda iz česme koja ima gomilu soli i minerala rastvorenih u sebi, ovo verovatno ne bi bio slučaj.

Dakle, kondenzat u jako maloj količini verovatno neće naškoditi previše, a i on se vrlo brzo izduva iz kompresora a onaj ko ga koristi valjda to može da vidi.
 
amethyst:
Slazem se sa tobom.
Probaj to sa maticnom.
Ista stvar. Ako je matična isključena, i ako se pokvasi, bitno je dobro je osušiti i ukloniti ostatke soli sa površine (ukoliko nije bila destilovana voda nego česmovača ili nešto slično). To se najbolje uklanja alkoholom.

Kada se sve ukloni i dobro osuši pre priljučivanja, ploča će da radi potpuno normalno.

Problemi nastaju ako nečista voda dođe u kontakt sa pločom koja je pod naponom, jer dolazi, normalno, do kratkog spoja. Mada pretpostavjam da nisi na to mislio.
 
e jel moze ovako da se chisti ? :mrgreen:
ciscenjepcoi5.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top