Platonska :)

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Nije tema za Lj&S, tamo se uglavnom raspravlja o pozama :) ali tiče se itekako ljubavi... i seksa.
Ponekad mi se učini da bi svet bio lepše mesto bez nagona, bez emocija vezanih za želju za nekim. Fizičku. Ne postoji način da ovo kažem lepo.
Bili bismo kao deca i ništa nas ne bi kočilo u nameri da sa svima budemo prijatelji, da sa svima podelimo osmehe i poglede.
Ali ne želim "izbrisati" ljubav, ona mora da postoji. Zaljubljenost takođe. Kao, dakle, deca...
Da li ste nekada nekoga voleli ali da vas nije fizički privlačio? Ustvari, znam da jeste. Da li ste nekada u nekoga bili zaljubljeni, a da niste želeli od njega/nje ništa više od prisustva u vašem životu? I da li bi to bila zaljubljenost ili, možda, nešto drugo? I šta?

Da li ste izgubili nekoga zbog njegovog/njenog ili vašeg insistiranja na "telesnom"? Kada sve izbacimo iz kalupa veze, ako se to uopšte ikako može uraditi, odnosi sa ljudima bez tih "default-ova"... Mislim, umete vi lepo da pišete i da objašnjavate zašto su neke stvari divne :) znam... I volite to. I jesu divne. Ali mi idemo po programu, izgleda, i slabo smo u stanju da se zapitamo ima li taj program naličje i da li je neophodan :roll:
E k*njam.
Uglavnom, tema je Impact pitanje...
 
P. S. Ne govorim o suzdržavanju, da neko ne predstavi situaciju kao mučenje. Šta bi bilo kad bi bilo... da nemamo te i takve potrebe uopšte prema drugim ljudima (gnja, da se razmnožavamo na neki "jednostavniji" način :) )...
 
Ne vidim gde je problem.
Mislim koliko god je ljudi na planeti toliko je i različitih poimanja ljubavi.
Samo me zanima zašto misliš da je platonska ljubav bolja od tzv klasične?
Zar nije idealno ako ti neko odgovara u kompletu od glave do pete?
Podrazumeva se da i ti odgovaraš njemu u istom opsegu...
 
Svet bi bez nagona bio straaasnoo dosadan....I mislm, da kao deca nismo svima delili osmehe i zeleli sa svima da budemo prijatelji, iako taj f. nagon jos nije bio prisutan....deca najlakse osete negativne osobe oko sebe, bas zbog te "ciste", naivne ljubavi...

Osobe koje sam volela i u koje sam bila zaljubljena su me uvek fizicki privlacile...bez fizicke privlacnosti to nije bilo to..uvek sam zelela, da provedem sto vise vremena sa tim osobama....
I zasto bi sve izbacili iz kalupa veze?..Neki kalup mora, da postoji...neka osnova...nesto sto nam je svima zajednicko..neke stvari, osceanja, fiz.privl. su neophodne, da bi se moglo dalje, da gradi na vezi, odnosu...slicno kao i kad ucis za ispit...neke osnovne stvari moraju svi, da nauce, da bi kasnije mogli, da razviju taj skriveni talenat ( ako ga poseduju- ako je to stvar koja ih interesuje ), da nauce taj predmet..sad neki nauce povrsno i prodju ispit a nisu zadovoljni i taj predmet im pravi probleme, a neke to interesuje, konstantno ulazu u ucenje iz te oblasti i zaista se pokazu dobro..
Neki nakon par neuspeha, gresaka odustaju i taj predmet im se gadi, razocarani su, ne veruju u svoje sposobnosti itd....a neki se nakon nesupeha trude, da postanu jos bolji, i neuspeh im ne kvari buduce planove, zelje...vec postaju odlucni i bore se...i ono sto je najbitnije veruju u sebe i da ce im uspeti...

Treba verovati u ljubav, da bi se ona desila....i dobro je sto su neke stvari po sablonu, kako bi inace prepoznali u cemu je stos....

Da nisi ti citala Madam Bovary ili nesto sl.... :lol: :lol: verovatno sam nacisto promasila u cemu je ponta teme...ali ranooo je..ozbiljna tema....hard disk mi koci.... :lol: :D
 
Lexice, platonska ljubav je najsavrsenija ljubav na planeti celoj. Prijateljska, ovakva onakva, samo malo ljudi to kapira, jer ne moze da prevazidje telesno, te je ovakvu ljubav tesko ostvariti i zadrzati.
Telesne strasti su ipak razarajuce, ma koliko slatke bile, ja sam to napokon skontala, a ni sama nisam verovala u to.
Postoji nesto sto se zove bestrasna strast.
flower4youxx2.gif
 
A sta bi bilo bez zaljubljenosti....?....Mislis, da bi se trudila oko osobe koja ti se svidja toliko, da nema zaljubljenosti, privlacnosti...Kad smo zaljubljeni ne vidimo sve mane osobe koju smo izabrali...prihvatamo je i sa manama jer ih ne vidimo...jos....kasnije kad zaljubljenost vise nije toliko intenzivna, primecujemo neke neg. osobine i neki "rituali" doticne osobe pocnu da nam idu na zivce...

Zamka prirode jbg...da nema zaljublj. sve te mane bi primetili pre i nebi ni steli, da budemo sa tom osobom...svako bi sebi tesko nasao partnera i nebi ni postojala zelja za intimnoscu i razmnozavanjem...
A sta bi onda bilo?...nebi bilo ni mene, ni tebe...ljudi...

Mislim, da nije dobro suvise analizirati kad su zaljubljenost, ljubav ( prava ili ne ) u pitanju...udaljavas se od nekih stvari koje su takve kakve jesu i niko ih ne moze izmeniti..
 
Za ovakve devojke kao sto sam ja, platonska ljubav je nacin da iskoristis matore momke i retardirane momke i neke interesente po porodicnoj i hijararhiji moci, koji hoce ponekad da zbog duha devojke koju platonski vole, hocu da kazem, i bez njenog prisustva, i bez njene naklonosti, predaju upravo njoj svoje srce preko blagajni u bankama, preko tekucih i ziro racuna.
 
divlja:
Lexice, platonska ljubav je najsavrsenija ljubav na planeti celoj. Prijateljska, ovakva onakva, samo malo ljudi to kapira, jer ne moze da prevazidje telesno, te je ovakvu ljubav tesko ostvariti i zadrzati.
Telesne strasti su ipak razarajuce, ma koliko slatke bile, ja sam to napokon skontala, a ni sama nisam verovala u to.
Postoji nesto sto se zove bestrasna strast.
flower4youxx2.gif

A zasto mislis, da je platonska ljubav najsavrsenija...?
To bi trebao biti idealan ljubavni odnos koji se zasniva isključivo na osjećajnoj povezanosti s partnerom, bez polnih želja prema njemu.....Da nije platonska ljubav produkt maste, iluzije...jer savrseno ne postoji? :confused:

Psiholozi smatraju platonsku ljubav prirodnim pojavom samo u nedorasle omladine koja jos nije dovoljno zrela za potpuno dozivljavanje svoje polnosti. Cim covek oseti potrebu, da sa prijateljem provodi slobodno vreme, da budu zajedno i u drugim prilikama...to znaci, da se je medju njima pojavila ZELJA za zbilizavanjem....a to mislim, da vise ne spada u platonsku ljubav....kad su u pitanju musko zenski odnosi...

Dali osobe koje platonski vole zavaravaju same sebe, da do te osobe osecaju samo takvu ljubav iako postoji zelja za druzenjem...itd?
 
Ma ne zagovaram ja odnos sa partnerom u kome nema seksa. Ali postoji vise od jedne divne osobe cije prisustvo zelim u zivotu, sto ne znaci automatski da treba sa svakim telesno da se sjedinjujem. :lol: U tom smislu telesno nema znacaj, i bolje je da nema, ako razumes sta hocu da kazem. Ima toliko stvari koje dvoje ljudi mogu zajedno da rade i da se vole, a da se to ne svede na sex i telesnu strast.
Drugo jake strasti su kao droga, cim zavisis od njih ti nisi slobodan. I trece cesto pomute i zamute ljubavno osecanje, pa se cesto desava da brkamo strast i ljubav, pa kad prva prodje pitamo se- odakle ovolika pustos odjednom??? I onda je trazimo na drugom mestu i tako lutamo ceo zivot bez ljubavi.
A ljubav je nesto pedeseto, ona je kao podvig.
flower4youxx2.gif
 
divlja:
Ma ne zagovaram ja odnos sa partnerom u kome nema seksa. Ali postoji vise od jedne divne osobe cije prisustvo zelim u zivotu, sto ne znaci automatski da treba sa svakim telesno da se sjedinjujem. :lol:U tom smislu telesno nema znacaj, i bolje je da nema, ako razumes sta hocu da kazem. Ima toliko stvari koje dvoje ljudi mogu zajedno da rade i da se vole, a da se to ne svede na sex i telesnu strast.
Drugo jake strasti su kao droga, cim zavisis od njih ti nisi slobodan. I trece cesto pomute i zamute ljubavno osecanje, pa se cesto desava da brkamo strast i ljubav, pa kad prva prodje pitas se- odakle ovolika pustos odjednom??? I onda je trazis na drugom mestu i tako lutas ceo zivot bez ljubavi.
A ljubav je nesto pedeseto, ona je kao podvig.
flower4youxx2.gif

Ako se kod muskarca i zene pojavi ZELJA, da zajedno porovode slobodno vreme ( druzenje, zezanje, uzivanje itd..)..pojavi se zelja za zbilzavanjem, erotski interes....nije nuzno, da osecas fizicku privlacnost iz raznih razloga...( vec imas nekoga...itd )...mogu, da prodju godine i da ne osetis tu privlacnost, a moze i da se desi...to je PRIJATELSTVO...ako se desi to je LJUBAv...postoji vise vrsta Ljubavi, privlacnosti...

Obicno se desava kad je platonska ljubav izmedju muskarca i zene u pitanju, da ti nisi konstantno sa tom osobom...provodis dan i noc....cak to osobu mozda i ne poznajes najbolje..desava se da nije obostrana, nemoguca je, jer savrseno ne postoji, jer covek umisli neke situacije, osobine, ljudi koji "misle" da osecaju tu ljubav su cesto sanjari, mastaju, stvore neku iluziju, imaju neki problem ( kad su odrasle osobe u pitanju ).....ljudi cesto mnoge pojmove pogresno zumace....jer ako s nekim zelis, da provedes vreme, volis tu osobu, super je. a ne zelis seks sa njom..to znaci, da ta osoba ne poseduje to nesto, zbog cega bi ti tu osobu videla kao "potencialnu za seks."..i to nije platonska ljubav...

ZAnimljivo mi je ono boldovano....posebno ono "i bolje je da nema"...zasto?...jer bi seks mozda narusio ono lepo sto postoji...znaci moglo bi mozda, da su okolnosti takve i da se nekako stvarcice, osecanja poklope i da dodje do sjedinjenja...a i nemora.....to nije platonska ljubav..bar ja to ne vidim tako...mozda gresim...

Platonska ljubav izmedju muskarca i zene je nemoguca...

Ma gde je Sheddow.....da objasni neke stvari....zanimljiva mi tema sad..... :lol:


P.s: Treba praviti razliku izmedju strasti i ljubavi....zasto biti sam i traziti ljubav ako razumes razliku izmedju jednog i drugog...strast prodje, ljubav ostane...i treba raditi na tome, da ta ljubav bude jos veca...
Ako covek previse pridaje znacaj samoj strasti ( bilo kojoj - u seksu, kockanju...itd.) to je razarajuce...i takva osoba ne moze iskreno i cisto, da voli a jos manje, da oseti platonsku ljubav...obicno prevelika strast "podpaljuje" negativne osobine kod coveka..i covek plako pocne, da tone...
 
Ma otkud ti to da je nemoguca platonska ljubav izmedju muskarca i zene???
To sto je retka, ne znaci da je nemoguca. Rekoh vec zasto je retka.
Druzenje, zezanje, uzivanje??? Ne druze se ljudi samo zbog zezanja i uzivanja!!!!!!!
Ne slazem se sa prvim pasusom, ispada na kraju da prijateljstvo nije ljubav, vec da je uslov za ljubav fizicka privlacnost? Neeeee, breeee. :)
Za mene platonska ljubav nije samo mastanje o nemogucoj ljubavi, vec je jednostavno ljubav, kad mislis na nekog, brines se o njemu, cinis mu dobro, razmenjujete dusevna i duhovna iskustva, brigu itd... Ljubav ima razlicitih manifestacija, ali uvek joj je sustina ista ( a to je davanje), samo moze biti zacinjena ovim ili onim, manje ili vise, ali to su propratne stvari koje samo zamucuju sustinu. Ljubav je u stvari mnogo manje glamurozna nego sto se to cini, a to sto nam se cini da je glamurozna je iluzija naseg ega i sujete, koji su skoro uvek umesani u celu pricu, sto je neizbezno, ali je dobro kad smo toga svesni. To je moje vidjenje i dozivljaj stvari, ne mora da se poklapa sa tvojim i tako...
flower4youxx2.gif


 
Lexa:
Ponekad mi se učini da bi svet bio lepše mesto bez nagona, bez emocija vezanih za želju za nekim. Fizičku. Ne postoji način da ovo kažem lepo.
Bili bismo kao deca i ništa nas ne bi kočilo u nameri da sa svima budemo prijatelji, da sa svima podelimo osmehe i poglede.
Ali ne želim "izbrisati" ljubav, ona mora da postoji. Zaljubljenost takođe. Kao, dakle, deca...
Da li ste nekada nekoga voleli ali da vas nije fizički privlačio? Ustvari, znam da jeste. Da li ste nekada u nekoga bili zaljubljeni, a da niste želeli od njega/nje ništa više od prisustva u vašem životu? I da li bi to bila zaljubljenost ili, možda, nešto drugo? I šta?

Da li ste izgubili nekoga zbog njegovog/njenog ili vašeg insistiranja na "telesnom"? Kada sve izbacimo iz kalupa veze, ako se to uopšte ikako može uraditi, odnosi sa ljudima bez tih "default-ova"... Mislim, umete vi lepo da pišete i da objašnjavate zašto su neke stvari divne :) znam... I volite to. I jesu divne. Ali mi idemo po programu, izgleda, i slabo smo u stanju da se zapitamo ima li taj program naličje i da li je neophodan :roll:
E k*njam.
Uglavnom, tema je Impact pitanje...

Eh, ne znam zasto platonski odnos nazivas decijim, a telesni je kao zreo? :lol:
Da, naravno da sam bila platonski zaljubljena u dosta ljudi (i muskaraca i zena), tako nekako i funkcionisu prijateljstva, bar kod mene...prosto volim ljude, mislm da su prekrasni, srecna sam kada sam sa njima... ali nikada nisam nikoga izgubila zbog tog telesnog, naprotiv - neka od najlepsih prijateljstava u mom zivotu su nastala posle (strasne - ne strashne) fizicke veze :), i to me uopste nije kocilo ni na koji nacin...
Da skratim: ja ne vidim razliku i ne priznajem hijerarhiju medju raznim vrstama odnosa...
 
Lexa: Bili bismo kao deca i ništa nas ne bi kočilo u nameri da sa svima budemo prijatelji, da sa svima podelimo osmehe i poglede.
ni kao dete nisma imala nameru niti mogla da se druzim sa svima... osmesi su drugo, to i danas delim rado sa svima, samo ako mi je dan iole dobar.

Lexa: Da li ste nekada nekoga voleli ali da vas nije fizički privlačio?
da, godinama imam tu situaciju. osoba koja mi najvise odgovara od svih, a opet...
komplikovano je to. da ima i fizicke privlacnosti, onda bih se odlucila za njega.
ovako, lutam...

Lexa: Da li ste nekada u nekoga bili zaljubljeni, a da niste želeli od njega/nje ništa više od prisustva u vašem životu?
jesam. kod mene se zaljubljenost i svodi na to.

Lexa: Uglavnom, tema je Impact pitanje...
sa sve IMPACT fontom. slatko. :)
 
divlja:
Postoji nesto sto se zove bestrasna strast.
Daaa, lepo rečeno.
divlja:
Ali postoji vise od jedne divne osobe cije prisustvo zelim u zivotu, sto ne znaci automatski da treba sa svakim telesno da se sjedinjujem. :lol: U tom smislu telesno nema znacaj, i bolje je da nema, ako razumes sta hocu da kazem.
Drago mi je da si ušla u priču :) i rekla prvom rečenicom sve što ja nisam uspela. Jedino što bih se, ipak, složila sa ovim... :(
alya:
Platonska ljubav izmedju muskarca i zene je nemoguca...
Jer smo osuđeni hormonima na zaziranje :) ne znam kako bih to bolje rekla...
Odrasla si žena. Vidiš muškarca koji te oduševi, ali potpuno ti je nedostupan, osim toga udata si i nemaš želju da to menjaš. Zašto kukam ovde? Taj čovek ostaje kao čežnja, da li je rešenje da se zatvorimo u 4 zida i da ne komuniciramo sa ljudima da ne bismo završili maštajući o nekome, na taj način nanoseći bol i sebi i osobi sa kojom smo. Eventualno.
Muvalo, nije telesni odnos zreo niti je dečiji trebalo da znači "detinjast". Bilo mi je lako da uporedim situaciju sa decom jer tada nismo bili ovoliko zbunjeni.
Uvek se po glavi vrzma ta misao. Nekome od njih dvoje. U nekom momentu. Kvari.
I zato ne bih uplitala baš prijateljstvo između dve žene ovde, jer tu nema smetnji.
I ne bih postavljala ovako prostu stvar kao problem da mi nije palo na pamet... A šta da sve to ne postoji? Ta hemija koju smo podigli u zvezde, koja jeste divna ali je maltene pretočena u rutinu, obavezu... :( Smetnju :shock: Šta bi bilo kada bismo bili potpuno oslobođeni od nje? Da li bi onda postojala ljubomora? Ili bi ona prešla u zavist...
Nekako čudno, uvek mi slomi srce svaka osoba koja me na neki, bilo koji način, privuče a plašim ga se ili osećam potrebu da ga izbegavam. Ne zato što je loš nego zato što je dobar.
I sa takvom osobom ne mogu biti prijatelj iako zaista i ne tražim ništa više od njega. Samo da mi ono što me je privuklo na njemu bude dostupno uvek kada mi zatreba, ali da ne stavljam ni sebe ni njega u poziciju da neko nekome nešto duguje.
Pa ipak (joj, da ne ispadne da zagovaram tu neke zajednice ili opravdavam prevaru) ne mogu da ne primetim da su ljudi "osudili" sebe na jednu osobu i da zbog toga pate. Što bi bilo sasvim podnošljivo (ipak je pored nas neko do koga nam je stalo?! i to treba da nam je dovoljno), da mi upravo ne srećemo sve te, kako Divlja reče, divne ljude... čije nam prisustvo budi radoznalost, kao i mi njima, i ko zna šta nam još budi :(
Nemam ništa protiv odricanja, ali ovo me ponekad baš rastužuje.....
 
moje srce:
da, godinama imam tu situaciju. osoba koja mi najvise odgovara od svih, a opet...
komplikovano je to. da ima i fizicke privlacnosti, onda bih se odlucila za njega.
ovako, lutam...
Evo obrnute situacije.
Nije samo stvar u kalupima, stvar je u realnoj situaciji, onome što osećamo. Osećamo se nekompletno ako smo zaljubljeni a ne zovemo ga/je svojim, ne vezujemo se fizički... I ko zna šta još, onda to zovemo prijateljstvom. Ali, onako za sebe, pomislimo kako bi to bilo, zar ne?
Da li je svet prevelik za nas ili smo mi premali za svet?! :)
 
znas kako se ja osecam pored njega?
nije kompletno prava rec... osecam se... obogaceno.
volim sto je pametan, sto pricamo i zajedno u tim razgovorima uvek odemo korak dalje...
nekako, gradimo nas odnos i gradimo nas same.

on nije isti covek kao pre 10 godina. kaze mi - naucila si me da vise volim ljude.
ja nisam ista devojka kao pre 10 godina. naucio me je da volim sebe i da sa manje stresa a vise pameti/mudrosti postmatram svet.

kalup?
vreme je da napravimo nove kalupe, po nama krojene.
 
divlja:
Ma otkud ti to da je nemoguca platonska ljubav izmedju muskarca i zene???
To sto je retka, ne znaci da je nemoguca. Rekoh vec zasto je retka.
Druzenje, zezanje, uzivanje??? Ne druze se ljudi samo zbog zezanja i uzivanja!!!!!!!
Ne slazem se sa prvim pasusom, ispada na kraju da prijateljstvo nije ljubav, vec da je uslov za ljubav fizicka privlacnost? Neeeee, breeee. :)
Za mene platonska ljubav nije samo mastanje o nemogucoj ljubavi, vec je jednostavno ljubav, kad mislis na nekog, brines se o njemu, cinis mu dobro, razmenjujete dusevna i duhovna iskustva, brigu itd... Ljubav ima razlicitih manifestacija, ali uvek joj je sustina ista ( a to je davanje), samo moze biti zacinjena ovim ili onim, manje ili vise, ali to su propratne stvari koje samo zamucuju sustinu. Ljubav je u stvari mnogo manje glamurozna nego sto se to cini, a to sto nam se cini da je glamurozna je iluzija naseg ega i sujete, koji su skoro uvek umesani u celu pricu, sto je neizbezno, ali je dobro kad smo toga svesni. To je moje vidjenje i dozivljaj stvari, ne mora da se poklapa sa tvojim i tako...
flower4youxx2.gif




Cini mi se, da platonsku ljubav svako tumaci na svoj nacin.....svi mi na neki svoj nacin brinemo o ljudima ( bili oni bliski ili ne ), mislimo na njih...sa nekima delimo i duhovna iskustva...i naravno, da sve te ljubavi ne ukljucuju i fizicku privlacnost...to je LJUBAV...Postoji vise vrsta ljubavi....ljubav prema bratu, roditeljima, partneru, zivotinji, prirodi...za ljubav nije preduslov fizicka privlacnost.. :shock: za partnersku ljubav ( muskarac - zena ) je uslov...jbg.priroda nas stvori takve...

Platonska ljubav je definisana ( od strucnjaka ) kao IDEALAN ljubavni odnos koji se zasniva isključivo na osećajnoj povezanosti s PARTNEROM, bez polnih želja prema njemu..ako oni nemaju pojma, nemam ni ja.. :lol:

A zasto se briga o nekome, razmenjivanje iskustava..itd.. ne svrstava medju platonsku ljubav..jer po toj nekoj "ljudskoj" definiciji bi onda i ljubav izmedju nas i roditelja bila platonska ( sto naravno nije, niti se koristi taj izraz - vec je to ljubav prema roditeljima ).....sto je u svakom slucaju NEMOGUCE jer nije idealna...NIjedna ljubav nije idealna...

A zasto je platonska ljubav izmedju muskarca i zene nemoguca..? Bas zbog hormona, privlacnosti i nagona...i zbog toga sto SAVRSEN odnos ne postoji..tj.postoji ali samo u glavi...i tu se ne svrstava prijateljska ljubav, ljubav prema bratu...itd..

I kad se se nekim super razumemo, brinemo o njemu, na istoj smo talasnoj duzini ( prijatelj recimo ), postoji mogucnost, da se ta ZELJA pojavi...iako nam on recimo nikada nije bio privlacan i nismo ga gledali na taj nacin...

I naravno, da se tvoje vidjenje ne mora, da poklapa sa mojim...razmenjujemo misljenja.... ;)
 
Lexa:
Jer smo osuđeni hormonima na zaziranje :) ne znam kako bih to bolje rekla...
Odrasla si žena. Vidiš muškarca koji te oduševi, ali potpuno ti je nedostupan, osim toga udata si i nemaš želju da to menjaš. Zašto kukam ovde? Taj čovek ostaje kao čežnja, da li je rešenje da se zatvorimo u 4 zida i da ne komuniciramo sa ljudima da ne bismo završili maštajući o nekome, na taj način nanoseći bol i sebi i osobi sa kojom smo.

Znaci u braku postoji problem...neki muskarac me odusevi...zasto?..verovatno zato jer mi u tom periodu pruza ono sto mi u braku fali...bilo da je u pitanju paznja, razgovori, njegova briga o meni..i sl.mozda moj muz ne poseduje te "kvalitete", drugacija je osoba...ceznem za njim, mastam o njemu iako ga u sustini ne poznajem dobro ( da zivim sa njim mozda bi me bas odbijao )...stvaram iluziju..kako je neki odnos idealan i kako to sa muzem nemam...platonska ljubav, ko u slucaju Madame Bovary...
Sta uraditi?...Pa...verovatno oziveti ljubav koju imam...osetiti nesto dublje...obnoviti odnos sa muzem...ili ga pak prevarim...mozda ostavim i odem sa tim za kojim ceznem...

Negde sam procitala, da ljudi nisu monogamna bica....sto bi u surovoj praksi mozda bilo i istinito, da uzmemo u obzir samo nagon, osecanja, hormone...posto mozemo, da se koristimo mozgom, s pomocu raznih "trikova", drugacijim nacinom razmisljanja...itd. mozemo, da "prevarimo" prirodu...naravno ako to pojedinac zeli...

[/QUOTE]Pa ipak (joj, da ne ispadne da zagovaram tu neke zajednice ili opravdavam prevaru) ne mogu da ne primetim da su ljudi "osudili" sebe na jednu osobu i da zbog toga pate. Što bi bilo sasvim podnošljivo (ipak je pored nas neko do koga nam je stalo?! i to treba da nam je dovoljno), da mi upravo ne srećemo sve te, kako Divlja reče, divne ljude... čije nam prisustvo budi radoznalost, kao i mi njima, i ko zna šta nam još budi :(
Nemam ništa protiv odricanja, ali ovo me ponekad baš rastužuje.....[/QUOTE]

A zasto mislis, da su ljudi sebe "osudili" na jednu osobu....uvek moras, da zrtvujes nesto, da bi dobijo nesto drugo....zar nije to poanta u ljubavi, zivotu uopste....?...Daj....a ako dobijes dobro doslo...u zivotu ne mozemo sve imati....
 
moje srce:
znas kako se ja osecam pored njega?
nije kompletno prava rec... osecam se... obogaceno.
volim sto je pametan, sto pricamo i zajedno u tim razgovorima uvek odemo korak dalje...
nekako, gradimo nas odnos i gradimo nas same.

on nije isti covek kao pre 10 godina. kaze mi - naucila si me da vise volim ljude.
ja nisam ista devojka kao pre 10 godina. naucio me je da volim sebe i da sa manje stresa a vise pameti/mudrosti postmatram svet.

kalup?
vreme je da napravimo nove kalupe, po nama krojene.


Kazes fizicke privlacnosti nema....uz njega se osecas super....posebno, obogaceno...itd...Sta je on tebi?...Nije ti brat, muz, rodjak, decko, ljubavnik, ni prijatelj....Dali se vidjate cesto...?...

Razni pesnici, pisci su pisali o svojim platonskim ljubavima...ceznuli za nedostiznim, nemogucim ( nije bilo privlacnosti )...zasto sebe "osuditi" na vecu patnju, ceznju za necim sto se zna, da je osudjeno na propast....
 

Back
Top