9dragons - mmorpg u kung-fu fazonu

dodgeme

Primećen član
Poruka
664
IckY:
MMORPG u kome birate izmedju White i Black Clan-ova, kasnije se pridruzujete nekom od elitnih klanova. Igra u kojoj nije toliko bitan lvl lika, koliko lvl njegovih skilova. Da ne bih ja previshe davila, evo kratkih objashnjenja klanova i njihovih podela...

Nikakvih drugih razlika nece biti izmedju onih koji su odluchili da plate, odnosno ne plate.

Cela tematika je kineska, ako ne volite motive, nemojte ni da pochinjete
Period je Ming Dinastija, tematika Kung-Fu podeljena u 9 klanova. Svaki klan ima podele na klase/profesije: warrior, caster, healer, hybrid. Postoje raznovrsna oruzja, ali odredjena klasa koristi odredjeno oruzje. Svaka klasa ima svoju meditaciju - stanje u kome regenerishete svoj helth i energijy - a ona takodje ima aktivno dejstvo sve vreme dok je aktivna (dodaje odredjene bonuse u zavisnosti koji ste klan, koju meditaciju imate i na kom je levelu). U pochetku, svi klanovi imaju identichnu meditaciju. Kasnije se dobijaju meditacije koje se medjusobno razlikuju od klana do klana. Bitno je da napomenem da nije cilj brzo levelovanje! Cilj je razvijanje skilova. Leveli u pochetku (ja sam stigla do 39. lvl-a) se brzo dostizu. Ali je poenta da razvijate svoje skilove. U odnosu na to kakav je stil vasheg igranja, razvijaju se i vashi skilovi. Najinteresantnije mi je bilo trchanje - taj skil dobijate na 13. lvl-u i razvijate ga tako shto stalno trchite. Svaki skil (koliko ja znam) moze da se razvije do 10. lvl-a. Na svakom lvl-u dobijate Chi poene (atributi) koje rasporedjujete na: Strenth, Essence, Wisdom, Constitution i Dexterity.

Podela klanova:
White Clans (starting clans):

1.Shaolin - mozete napraviti samo mushkog lika i kad im stavite kapu, celavi su :P Ne znam puno o njima, tako da necu ni da pishem. ^.^
2.The League of Beggars - pijandure - da bi koristili neke skilove, prvo morate da ih napijete, pa vam iznad glave pishe "Drunkard"; mnogo sam se smejala kad sam ih videla... Inache su jako simpatichni klan, chuju se jako chudni zvuci kad castuju i onesveste se kad meditiraju... nice folks
3. Wu-Tang - svetli weaponmasteri - o njima bih mogla dosta da vam pricham, jer sam igrala sa njihovim hybridom. Interesantni su, ali malo zahtevniji, zato shto morate da razvijete sve skilove na lvl 2 kako biste ushli u njihov klan.

Black Clans (starting clans):

1.The Brotherhood of Thieves - meni oni mnogo ruzno izgledaju, kao da su pola zooloshkog vrta pobili i svaki deo odece napravili od razlichite zivotinje.
2.Sacred Flower - moj omiljeni - mozete napraviti samo zenskog lika i vrlo brzo stupate u njihov klan, Sacred Flower Student titula vam donosi odlichne bonuse, pogotovo vam dobro dodju kad ste mali lvl.
3. Heavenly Demon - mrachni weaponmasteri - suprotnost Wu-Tangu, podjednako zanimljivi i zahtevni...


Elitni klanovi su:
1. The Disciples of Iron Fist - pripadaju White klanovima
2. Black Dragon - pripadaju Black clanovima
3. The Union of Noble Families

O njima nista ne znam da vam kazem, jer oni nisu bili ubacheni u closed betu.

Kvestovi vam ne daju puno xp-a iz prostog razloga shto morate da razvijate skilove. Postoje arene u neutralnom gradu Hefei gde mozete da izadjete na duel, da se borite kao tim ili kao guild. Nisam uchestvovala u duelima, ali znam da se igrach sa vecim lvl-om spushta na nivo svog protivnika, ali zadrzava stepen razvijenosti skilova i opremu - shto nije najbitniji faktor, vec taktika i, naravno, profesija. Hybrid moze solidno da soluje. U closed beti nije bilo PK-a, tako da ne znam kako funkcionishe taj deo igre.

Ako se setim josh nechega, postovacu. Ako vas neshto zanima, pitajte. Potrudicu se da vam odgovorim...


Takodje postoji i weapon mastery, ali njega razvijate mastery poenima koje dobijate sa levelom.
Postoji i smenjivanje dana i noci, pa je okruzenje interesantnije.

Leveli - nisam sigurna, ali sam chula da je max lvl 212. To se objashnjava time da je Kung Fu veshtina koja se uchi i razvija celog zivota U 9Dragonsu ne postoje klasichni lvl, vec su oni podeljeni ovako:

1 - 12 = Losing Self Cheng 1 -12
13 - 24 = Gaining Chi Cheng 1-12
25 - 36 = Opening Chi Cheng 1 -12
37 - 48 = Revolving Chakra Cheng 1 -12
49 - 60 = Raising Light Cheng 1 -12
61 - 72 = Five Dragons Cheng 1 -12
73 - 84 = Sun and Moon Cheng 1 -12
84 - 96 = Golden Blossoms Cheng 1 -12
itd.

Igra nije uopshte zahtevna. Nisam nigde videla req. a mrzi me da kopam po forumima

Pre-Open Beta pochinje posle Bozica (katolichkog), a nadam se da nece kasniti Open Beta koja pochinje 10. januara...
Igra je odlicna i ja sam napustio wow zbog nje. Inace acciclaim me u poslednje vreme iznenadjuje sa mmorpg naslovima.

PS
LINK
Kod:
http://9dragons.acclaim.com/
 

Back
Top