Kraj iluzije o srpsko-francuskom prijateljstvu i saveznistvu

KoscheiBesmertnii:
Francuska je zemlja (jedna od retkih, ako ne i jedina) koja u Srbiji u kulturno istorijskom centru Beograda ima svoj spomenik: "Spomenik zahvalnosti"
Za sta pitam ja? Pa sve sto su nam dali na Solunskom frontu, od hrane, lekova, oruzja, uniformi, sve, bas sve do zadnje pertla smo platili! Kredit cak nije isplacen za zivota Aleksandra Ujedinitelja, nego tek 1936.
Pa za sta smo im zahvalni?

Ја признајем једино оно
ХВАЛА ТИ ЗИДАНЕ
Тако је један мој колега дефинисао познати Синанов хит
Хвала ти за дане, хвала ти за ноћи
Хвала ти, хвала за све
:lol: :lol: :lol:
 
ratnistrateg:
Spanija nije prijatelj Srbije nego ne zeli da joj se desi Kosovo u Spaniji.

Rumuni, Slovaci, Rusija, Belorusija i jos nekoliko drzava su prijatelji Srbije, cak i Italija.

Srbi su sebi stvorili neku iluziju u glavi da su nam francuzi prijatelji, vecina francuza sa kojima sam pricao u opste ne gaji takve ideje prema Srbiji.
Rusi imaju Čečeniju, Slovaci i Rumuni imaju Mađare... a Belorusi rade sve samo da bi drkali zapad...
 
KoscheiBesmertnii:
Francuska je zemlja (jedna od retkih, ako ne i jedina) koja u Srbiji u kulturno istorijskom centru Beograda ima svoj spomenik: "Spomenik zahvalnosti"
Za sta pitam ja? Pa sve sto su nam dali na Solunskom frontu, od hrane, lekova, oruzja, uniformi, sve, bas sve do zadnje pertla smo platili! Kredit cak nije isplacen za zivota Aleksandra Ujedinitelja, nego tek 1936.
Pa za sta smo im zahvalni?
Koliko ja znam mi smo jedina zemlja koja ima podignut spomenik Nemačkim vojnicima iz WWI... pa opet naša ljubav sa Nemcima je očigledna...
 
Silent Bob:
Koliko ja znam mi smo jedina zemlja koja ima podignut spomenik Nemačkim vojnicima iz WWI... pa opet naša ljubav sa Nemcima je očigledna...

Да ниси ти нешто помешао.
Има Макензеном споменик "храбром српском непријатељу"
А ово је нешто слично томе.
zapovest.jpg
 
MalaKosava:
..........ja bi da sam na tvom mjestu njima nanu naninu.....ma sta ti Franceki stalno nesto sole......zaratite s njima........protjerajte sve Francuze iz Srbije....oni ce Vama Srbima tu nesto da dijele i rezu......

da, da djele i rezu srbe kao sto su to tvoji sugradjani pre 50 godina u jasenovcu. dosta je djeljenja i rezanja srba.
 
filatelista:
Ja i dalje od svih evropskih naroda najviše gotivim Francuze i kvit

Postavljač teme je prevideo da su Srbiji, kroz celu istoriju, granice krojile velike sile.
Takodje je prevideo da smo zahvaljujući izvesnom NATO oficiru, Francuzu, SPASILI TOLIKO MLADIĆA koje su vesnici rata poslali da puškama gadjaju avione tj ono što su prizivali da bi bili tobožnji mučenici-heroji dok su krali sopstveni narod.

Podsećam da je Hitler bar pljačkao i ubijao druge a ne svoje. Jedina sličnost sa njim je ta što su ubijali političke neistomišljenike.

Zdrava logika kazuje da je tom Frnacuzu Srbin Solunac spasio dedu kao i to da zdrava logika kaže da nas niko nije bombardovao još od II WW zbog politike.

Nisam učestvovao u solunskom ratu kao pojedinci ovde pa ne znam detalje.
 
KoscheiBesmertnii:
... a Djura ce ti oprostiti sto te je tukao...
rece Ilija Cvorovic

Oprostice i Rvati nama sto nas poklase onoliko!

Ilija Čvorović:
Odeš lepo u Pariz, i ponovo počneš da radiš - ali za naše!
Oprostili i Jevreji Nemcima pa ih je onoliko po Nemačkoj.
I Srbi oprostili Nemcima - najviše para u Rajfajzenu (bez ikakve logike jer je jedva osrednja banka) ali i po Nemačkama.

Samo se Makedonci potpisuju ćirilicom na dokumentima u Hrvatskoj.
Nisu svi Hrvati bili NDH pa su stradali i oni koji nisu hteli da se priklone.
 
Iron Lord:
Oprostili i Jevreji Nemcima pa ih je onoliko po Nemačkoj.
I Srbi oprostili Nemcima - najviše para u Rajfajzenu (bez ikakve logike jer je jedva osrednja banka) ali i po Nemačkama.

Samo se Makedonci potpisuju ćirilicom na dokumentima u Hrvatskoj.
Nisu svi Hrvati bili NDH pa su stradali i oni koji nisu hteli da se priklone.
.........nije.... vidio sam da se i Srbi potpisuju....u posti na rodjene oci......dosao covjek da podigne mirovinu ili tak nesto...i ladno mu ova dala lovu...naravno uz predočenje osobne iskaznice...mislim da je to normalno i da tu nema nekih problema.....
 

Back
Top