uskrs

blpd_girl

Aktivan član
Poruka
1.520
ide Uskrs, a pre njega Vrbica... koliko ja znam, to je vreme za porodicu i druženje, pogotovo sa decom. Šta radite sa njima? da li farbate jaja zajedno, vodite ih u crkvu i kupujete im zvončić na Vrbicu, da li im pričate o ovim praznicima,...?
sve lepo što radite/pričate sa decom, podelite sa nama :)
 
Tema je super radujem se da se neko setio . Mom decku je ovo treci USKRS , ima dve godine tako da dosad nije razumeo o cemu se radi, sto je normalno, sad vec razume sta mu govorim , a ja sam presrecna sto mogu da podelim sa njim stvari kojima se i ja radujem. Kod nas se jaja farbaju na Veliki Cetvrtak , mislim da je i kod vas tako ( sve je to po nekom starom obicaju , ali ja praktikujem deo tih starinskih obicaja ) , tezim da se pridrzim koliko mogu svega na sto me je baka ucila jer mislim da ako sve izbacimo nece nam nista ostati. Meni je tako lepo, postim ako ne 6 nedelja bar zadnjih 7 dana pre Uskrsa, u Subotu uvece nastojim da odem u Crkvu( sad sa malim obicno idem ujutru ) a za Veliki dan spremim tradicionalnu trpezu i obavezno sitnih Uskrsnih kolacica u raznim oblicima, i radujem se dok ih spremam .
 
blpd_girl:
ide Uskrs, a pre njega Vrbica... koliko ja znam, to je vreme za porodicu i druženje, pogotovo sa decom. Šta radite sa njima? da li farbate jaja zajedno, vodite ih u crkvu i kupujete im zvončić na Vrbicu, da li im pričate o ovim praznicima,...?
sve lepo što radite/pričate sa decom, podelite sa nama :)


Zaboravih, a sta je Vrbica , ne razumem , sigurno je to neki praznik ali ga najverovatnije kod nas zovu drugim imenom .
 
Vrbica iliti Lazareva subota je subota nedelju dana pre uskrsa. ide se u crkvu, i posebno se deca lepo obuku i njima se ipred crkve kupuje zvonce okačeno na pantljiku, koje oni nose oko vrata. Mislim da je na taj dan Isus ušao u Jerusalim, i narod ga je veselo dočekao, bacajući mi cveće i grane pred noge, u znak poštovanja.
ako sam nešto pogrešila, ispravite me, molim vas, ko zna.
 
blpd_girl:
Vrbica iliti Lazareva subota je subota nedelju dana pre uskrsa. ide se u crkvu, i posebno se deca lepo obuku i njima se ipred crkve kupuje zvonce okačeno na pantljiku, koje oni nose oko vrata. Mislim da je na taj dan Isus ušao u Jerusalim, i narod ga je veselo dočekao, bacajući mi cveće i grane pred noge, u znak poštovanja.
ako sam nešto pogrešila, ispravite me, molim vas, ko zna.


E sad sam sam razumela kod nas to zovu Lazarica , hvala ! Kod nas na Lazaricu ( ali to kad sam ja bila mala se praktikovalo sad nisam videla godinama), ide ciganka sa dajretom kroz selo i igra ispred svake kuce , kazu da tako tera zle duhove ?????????? :)
 
Nisam zapazio da već postoji ova tema. Izvinjavam se, ako sam nekog oštetio.Želim da Uskršnje praznike provedete svi VI forumaši, u dobrom zdravlju i veselju.Puno pozdrava od Penzionera.
jezus-1.jpg
 
Penzioner_48+:
Nisam zapazio da već postoji ova tema. Izvinjavam se, ako sam nekog oštetio.Želim da Uskršnje praznike provedete svi VI forumaši, u dobrom zdravlju i veselju.Puno pozdrava od Penzionera.
jezus-1.jpg

ja ne zapazam ni podforume a ne teme a nisam penzioner :twisted:

Hvala na lepim cestitkama i zeljama kojima se pridruzujem :)

ps:Nadam se da ste jaja spremili da bi Vam se zelje sto lakse ispunile :lol:
 
Isarala jako lijepa jaja, sa malim nedostatkom - kao cuvarkucu ostavlja se prvo crveno jaje, a meni crvena nisu ispala tako lijepa kao plava (uzgred u plavu sam dodala i malo ljubicaste boje, pas u bas fina). Sad sam tek ugrabila vremena da napravim par onih isaranih voskom. Na ova cu umjesto slicica da lijepim isjecke sa nekih finih salveta... To je dobar fazon. Volim ambijent koji daju sarena jaja, posebno ako se korpa lijepo aranzira, a volim i poklanjanje... Uskrs je u svakom smislu divan praznik!
 
HEBEHA:
Isarala jako lijepa jaja, sa malim nedostatkom - kao cuvarkucu ostavlja se prvo crveno jaje, a meni crvena nisu ispala tako lijepa kao plava (uzgred u plavu sam dodala i malo ljubicaste boje, pas u bas fina). Sad sam tek ugrabila vremena da napravim par onih isaranih voskom. Na ova cu umjesto slicica da lijepim isjecke sa nekih finih salveta... To je dobar fazon. Volim ambijent koji daju sarena jaja, posebno ako se korpa lijepo aranzira, a volim i poklanjanje... Uskrs je u svakom smislu divan praznik!
e, konačno neki pravi odgovor :)
ja najviše volim to aranžiranje korpe. obavezno stavim i travu, bez nje mi nekako korpa nije dovoljno uskršnja. a što se tiče darivanja, ja sam za moje spemila jednu posebnu korpu u koju sam stavila travu i čokoladna jaja kao ukras, a u nju sam poređala poklončiće. to mi je baš slatko.
 
najvise od svih praznika volim uskrs, i lazarevu subotu pre toga... zivim blizu crkve, toliko se decice skupi, ma divno je. i ljudi se nekako cine boljima, i lepse raspolozenima.
jos kad jevreme ovako lepo, ma milina :)

srecan uskrs svima!
 

Back
Top