Džon Majkl Kuci

Milena_9

Primećen član
Poruka
501
Evo jedne nove teme, o kojoj nismo do sada diskutovali. Mozda zato sto i drugi, kao i ja , tek iscitavaju dobitnika Nobela za 2003. godinu.
Dz. M. Kuci- prelepi romani , cudnovati stil, uglavnom nepoznat svet Juzne Afrike, sa svojom filozofijom, politickim /ne/prilikama, ljubav...

" Dechachstvo", " Sramota", " Fo"...
Kako vam se dopada?
 
revansh ;) dobar mu je stil. jako retko sam imala priliku da se srecem sa piscima koji pisu kratke recenice kao sto je on. bas mi je to bilo interesantno...

u pravu si sto se tice atmosfere dole na jugu... DECASTVO sam ranije probala da citam pa sam odustala. jel tesko kao i SRAMOTA ili nije...

htela sam jos jednu stvar da te zamolim, ako imas citate iz bilo koje njegove knjige skrabni ih ovde. ja recimo nisam uspela da izvucem ni jedan... doduse procitala sam ga za jedno vece, ali opet...
 
Мора да је интересантна та колевка људске врсте. Наравно, мислим на Јужну Африку. Кажу да смо одатле кренули у освајање Планете.
Таква места су, вероватно, пребогата атхетиповима које и данас вучемо за, са и собом.
Гледајући оног Куција на додели Нобела, помало ми је деловао схоластички. Из тог би га разлога радије читао на енглеском, како он пише, но у преводу, који, на жалост, понекад уме да буде и мање сретна верзија књижевног дела. Далеко од тога да то сматрам принципом, већ као малу резерву.
Па причај даље, да уштедимо време. Ти баш умеш да извучеш оне главне ствари из књига. Поенту, рекли би. Лепо и слатко и дембелански је када ти их неко сервира.
 
Jest, pa da mi onda sve lenstine ovog Foruma organizuju sindikat, pa da stupe u strajk, pa da ja onda moram da objasnjavam ... Salu na stranu, ne moze da se preprica. Nije stivo koje ima klasican uvod, razradu, zaplet...Ima cini mi se dva topika sa Kucijem, na jednom sam vec cimi se, Sramotu, nesto kao prikazala iz svog ugla.
D / di/ j / dzej/ , to ti je kao muzika tam-tama. :)
 
Milena_9:
Jest, pa da mi onda sve lenstine ovog Foruma organizuju sindikat, pa da stupe u strajk, pa da ja onda moram da objasnjavam ... Salu na stranu, ne moze da se preprica. Nije stivo koje ima klasican uvod, razradu, zaplet...Ima cini mi se dva topika sa Kucijem, na jednom sam vec cimi se, Sramotu, nesto kao prikazala iz svog ugla.
D / di/ j / dzej/ , to ti je kao muzika tam-tama. :)

ди (где ми је тврдо Ђ) ђеј ај ду ђеј о
Ово ме подсети кад наши енглези кажу ђус или сендвић.
Vraćam se korenima, kao Kunta Kinte. Seti ga se. To je knjiga, a i ona Čiča Tomina koliba. Sad se to ni ne čita. Isto je sa starim Singerom i njegovim Robom. Uvek jedno te isto, a ljud (odrednica za oba čovekova pola) nikako da se osvesti i otrgne vlastitog duhovnog ropstva.
 
Ček da obrnemo par krugova oko par vekova, pa da vidimo šta će ostati od Kucijevih dela. S obzirom da nisi starac Fočo od stotinu ljeta, a sećaš se i Čiča Tome , možda se istorija ponovi pa neko nostalgično iščita Kucija tamo neke 2085. Mi ćemo orati nebeske njive, ali seti me, kad budemo igrali ne ljuti se čoveče tamo gore u Raju, da zvirnem na Forum.
 
Milena_9:
Ček da obrnemo par krugova oko par vekova, pa da vidimo šta će ostati od Kucijevih dela. S obzirom da nisi starac Fočo od stotinu ljeta, a sećaš se i Čiča Tome , možda se istorija ponovi pa neko nostalgično iščita Kucija tamo neke 2085. Mi ćemo orati nebeske njive, ali seti me, kad budemo igrali ne ljuti se čoveče tamo gore u Raju, da zvirnem na Forum.
Najgore što znam šta će biti i pre tih vekova. Kad zaoremo one njive, teško da će i neko nešto ovde orati. Uzorali smo sestro, sve što se moglo.
A znaš li kada sviće dan?
 

Back
Top