Sta je s mojim windowsom 98

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo zbunjuje ova tcoja prva recenica, nezna se da li se sistem uopste dize ili hoces da instaliras win. sa CD-a.
Pretpostavljam da si problem resio sa gore pomenutim predlogom u Device Manageru. Jedna od mogucnosti je i da je doslo do sukoba resursa, sto bi ti se pokazalo u Device Manageru kada otvoris CD kontroler sa zutim trouglicem. Pa javi ako si otklonio problem.

MikiBat:
Moj windows nikako ne moze da primi cd da se instalira .Uvek mi prikaze"this program has performed an illegal operation..."Bilo koji da ubacim to bude.Kako se resava i od cega nastaje .
Ako se nadje pravi covek nek mi javi na e-mail
buham89@yahoo.com
 
Σ:
MikiBat:
Moj windows nikako ne moze da primi cd da se instalira .Uvek mi prikaze"this program has performed an illegal operation..."Bilo koji da ubacim to bude.Kako se resava i od cega nastaje .
Ako se nadje pravi covek nek mi javi na e-mail
buham89@yahoo.com



Zar postoji jos neko na svetu ko koristi win 98?

e shabane nego sta nego koristi pa nece valjda ono djubre od XP-a da koristi ...
 
Anonymous:
Σ:
MikiBat:
Moj windows nikako ne moze da primi cd da se instalira .Uvek mi prikaze"this program has performed an illegal operation..."Bilo koji da ubacim to bude.Kako se resava i od cega nastaje .
Ako se nadje pravi covek nek mi javi na e-mail
buham89@yahoo.com



Zar postoji jos neko na svetu ko koristi win 98?

e shabane nego sta nego koristi pa nece valjda ono djubre od XP-a da koristi ...
A šta fali XP-u?
 
pa XP bi mozda bio dobar da ga nisu zaglupeli sranjim kojima ce debili da se odusevljavaju i da se lakse snalaze u njemu ...
inace malo zaglupljuje masinu ...

evo konkretno sta sam primetio za vrlo kratko vreme koriscenja:
Search - radi SPOROoooo i netacno za "Containing text" neke fajlove preskoci, a trazi i bunari po ZIP fajlovima, hoce da mi se poveze na internet, kada gasim Search prozor nekad mu treba oko 10-15 sekundi da ga ugasi ... i ne daj boze da pustim search u pozadini - onda sve ostalo zagushi.

dakle ono sto treba ne radi, a ono sto ne treba radi ... sto se tog searcha tice na win98 radi ko zmaj.

i mnogo ima tako stvari koje se automatski desavaju a samo zagusuju racunar ... toga u win98 nema

XP ima i neke prednosti ali ne dovoljno
 
Anonymous:
pa XP bi mozda bio dobar da ga nisu zaglupeli * kojima ce debili da se odusevljavaju i da se lakse snalaze u njemu ...
inace malo zaglupljuje masinu ...

evo konkretno sta sam primetio za vrlo kratko vreme koriscenja:
Search - radi SPOROoooo i netacno za "Containing text" neke fajlove preskoci, a trazi i bunari po ZIP fajlovima, hoce da mi se poveze na internet, kada gasim Search prozor nekad mu treba oko 10-15 sekundi da ga ugasi ... i ne daj boze da pustim search u pozadini - onda sve ostalo zagushi.

dakle ono sto treba ne radi, a ono sto ne treba radi ... sto se tog searcha tice na win98 radi ko zmaj.

i mnogo ima tako stvari koje se automatski desavaju a samo zagusuju racunar ... toga u win98 nema

XP ima i neke prednosti ali ne dovoljno
XP jeste grafički dobro urađen( što se većini ne sviđa) Dobro onda, nađeš šemu iz starog windowsa i sve je kao na Win 98. Kada kažeš da prozoru Search treba 10-15 sekundi da se ugasi- vjerovatno imaš 128 MB RAMa. Meni se taj prozor gasi u trenutku kad kliknem na "x". Što se tiče traženja- moraš uključiti sve opcije pretrage, a ne samo osnovno. I veoma mi je brzo, sa 256 RAMa. Nepotrebne servise takođe moraš poisključivati. Sem toga Win98 sasvim dobro radi i na 32 mb RAM-a( lično iskustvo) dok XP minimum treba 128. Osim toga 98 je stara 6 godina, dok je XP dosta napredovao. Naravno, ko ima slabiji računar, preporučujem mu Win98
 
milospv:
Anonymous:
pa XP bi mozda bio dobar da ga nisu zaglupeli * kojima ce debili da se odusevljavaju i da se lakse snalaze u njemu ...
inace malo zaglupljuje masinu ...

evo konkretno sta sam primetio za vrlo kratko vreme koriscenja:
Search - radi SPOROoooo i netacno za "Containing text" neke fajlove preskoci, a trazi i bunari po ZIP fajlovima, hoce da mi se poveze na internet, kada gasim Search prozor nekad mu treba oko 10-15 sekundi da ga ugasi ... i ne daj boze da pustim search u pozadini - onda sve ostalo zagushi.

dakle ono sto treba ne radi, a ono sto ne treba radi ... sto se tog searcha tice na win98 radi ko zmaj.

i mnogo ima tako stvari koje se automatski desavaju a samo zagusuju racunar ... toga u win98 nema

XP ima i neke prednosti ali ne dovoljno
XP jeste grafički dobro urađen( što se većini ne sviđa) Dobro onda, nađeš šemu iz starog windowsa i sve je kao na Win 98. Kada kažeš da prozoru Search treba 10-15 sekundi da se ugasi- vjerovatno imaš 128 MB RAMa. Meni se taj prozor gasi u trenutku kad kliknem na "x". Što se tiče traženja- moraš uključiti sve opcije pretrage, a ne samo osnovno. I veoma mi je brzo, sa 256 RAMa. Nepotrebne servise takođe moraš poisključivati. Sem toga Win98 sasvim dobro radi i na 32 mb RAM-a( lično iskustvo) dok XP minimum treba 128. Osim toga 98 je stara 6 godina, dok je XP dosta napredovao. Naravno, ko ima slabiji računar, preporučujem mu Win98

dobro de nisam debil ... smesta sam promenio oopciju koja po defaultu kaze "optimize for best appearance"!!! i skinuo desktop sliku i iskljucio sve sto ima hide(extensions system files i t d) i iskljucio 30% servisa koji (uglavnom razne updates support i neka druga sranja) dobio sam klasicni izgled - nije to problem.

Bunario sam po svim opcijama u searchu i opet nezeli da mi nadje neke fajlove (verovatno preskace nepoznate ekstenzije - a ja sam mu eksplicitno naglasio da trazi fajlove bas sa tom ekstenzijom) inace to gasenje 10-15 sek traje kada je u toku neki intenzivan search - verovatno dok je win zagnjuren u neku arhivu koju mu nisam reko da bunari ... i dalje ostaje problem kocenja racunara za vreme searcha - da napomenem win98 radi ko zmaj ...

PS. imam 256MB DDR rama sveze instaliran XP optimizovan skoro do maksimuma (bez divX kodeka igrica i gluposti) i proc oko 1ghz na KT333 - pa kad je winXP izaso moja masina bi bila san snova!!!
 
Isitna je da XP zatupi kad ga udarim po Search-u i ne mozes skoro nista da radis pored Search-a osim da gledas i kukas koliko je spor.
Ali koliko sam primetio radi mnogo brze sa programima od 98.

Sto se tice grafickog izgleda jeste radjen za malu decu, ali nije problem naci normalne skinove i staviti ih.
 
Кулиража:
Isitna je da XP zatupi kad ga udarim po Search-u i ne mozes skoro nista da radis pored Search-a osim da gledas i kukas koliko je spor.
Ali koliko sam primetio radi mnogo brze sa programima od 98.

Sto se tice grafickog izgleda jeste radjen za malu decu, ali nije problem naci normalne skinove i staviti ih.

evo ga jedan malo ozbiljan covek :) ...
 
Кулиража:
Isitna je da XP zatupi kad ga udarim po Search-u i ne mozes skoro nista da radis pored Search-a osim da gledas i kukas koliko je spor.
Ali koliko sam primetio radi mnogo brze sa programima od 98.

Sto se tice grafickog izgleda jeste radjen za malu decu, ali nije problem naci normalne skinove i staviti ih.
A šta fali normalnom plavom skinu? Mnogo mi je ljepši od onih tupavijeh sa Win 98.
 
Anonymous:
98 je jedno veliko * u paketu sa jos jednim velikim *.Jos su ga stari rimljani koristili.Nastao je pre nove ere.Svi znaju da je xp
najjaci.98 koriste jos na himalajima i juznom polu 8)
Da, da. Samo što Win98 radi sa 32 MB RAM-a isto stabilno kao i WinXP sa 128MB rama. Pobogu, normalno da XP mora biti bolji od predhodnika koji je više godina stariji od njega. Neće valjda napraviti OS koji je loši od pređašnje verzije. Inače, za slabije računare Win98 je zakon
 
Daj ljudi zasto se toliko svadjate 98 je bio zakon u vreme dok je vladala svetom (tj. od kad je izasla pa do 2000-01god.) , naravno da ima i danas ljudi koji koriste 98 (trenutno sam prinudjen na to)
sa slabijim masinama (i ja sam je koristio do avgusta prosle godine).

Nemaju svi High-tech tehnologiju pa da mogu d ubace XP, mnogo je ljudi kod nas koji imaju racunare na 200-300-400-500mhz sa 3-4gb harda i ne bune se na 98.

Generalno XP jeste bolji od 98 (bar meni, a vidim i vecini) i ima mnogo manje (ali ima) nedostataka od 98, nego 98 od XP-a.

Mada sada bolje napreduju i ostali OS-ovi (ili ljudi shvataju koliko ih bili terorise) pa se nadam da ce naredne verzije win-a biti mnogo, mnogo bolje nego sto to sada jesu.
 
MikiBat:
Moj windows nikako ne moze da primi cd da se instalira .Uvek mi prikaze"this program has performed an illegal operation..."Bilo koji da ubacim to bude.Kako se resava i od cega nastaje .
Ako se nadje pravi covek nek mi javi na e-mail
buham89@yahoo.com
PRVO---Ja se nadam da je vecina ovde pisutnih isla u skolu,te znaju osnove pravopisa,pa molim iste da koriste vec navedeni u sto vecoj meri,pri tome koristeci . , ! itd) da bi bili razumljiviji pri izlaganju svojih problema.Ne ukazujem na nikog posebno,pogotovu ne na citiranog deckonju.
Drugo---Ovo je postalo
offtopic.gif

Ovde neki ljudi ne znaju da iskljuce komp,a kamoli koja je razlika izmedju 98 i XP(ne daj boze 2000 :) )jer su kupili komp,sa sarenolikim XP,stavili podrsku za Srpski,i instalirali desktop changer da im menja pozadinu svaka dva sata sa minimalnim procentom greske u timingu,i sad su nasli da pljuju 98 ili neki drugi OS.Ako hocete da pljujete po 98,xp ili necemu trecem,otvorite poseban topic za to,a ne svaki puta kad neko ima problem sa 98,xp...da krene rasprava oko toga sta je gore/bolje,stavljajuci u stranu to da je neko dosao ovde i zatrazio pomoc.
MikiBat:
Moj Windows nikako ne moze da primi cd da se instalira
:shock: :roll:
Da li to znaci da kada ubacish i pokrenes cd sa instalacijom WIn-a,dobijash cuvenu poruku "This program perform..." koja se NE POJAVLJUJE na novijim(Win 2000,XP..)sistemima?
Da li ti se to desava i sa nekim drugim cd-ovima i instalacijama ili samo sa Win98?
Posto si verovatno hteo da reinstalirah svoju 98 a zbog navedenog problema ne mozes da uradish istu,da li si probao da je bootujesh?
Restart kompa,udjes u BIOS i podesish da ti FIRST BOOT DEVICE bude CD ROM(ako ti vec nije namesteno tako).Sledi ponovni restart kompa i kad dobijesh screen sa opcijama
1-Start computer with CD ROM support
2-Start computer without CD ROM suport
3-ne secam se sta je treca opcija :)
Izaberesh Start computer with cd rom support,pustish da se izdesava ono sto treba da se izdesava,i kada se to zavrshi,lepo odes na cdrom drive (npr g:)i pokrenes instalaciju WIn-a.
Evo,Ja ti malo objasnih,pod predpostavkom da ne znas kako se sve ovo radi.Nadam se da sam ti pomogao,i da ces uspesno srediti prozore.
MikiBat:
Kako se resava i od cega nastaje
Ne resava se nikako,a kako nastaje,moraces da pitas programere MS,koji sada,2004 vec i znaju odgovor za to,posto se to ne desava josh od WIN2000(za ME ne znam,to sr@*e sam imao instalirano odprilike jedno 25 minuta.).:)
Nadam se da sam vas sve smorio,i sa zadovoljstvom cu to raditi i u buduce.;)
--Dal ovaj deckonja sto je postavio topic ovo i dalje cita? :):):)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top