A da svi prozborimo инглишки?

pisanje slovima „bez kvržica” mi:

  • veoma smeta

  • ma'čice izaziva neUrozu

  • ne smeta

  • ne izaziva nikakvu reakciju

  • razno :)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

®

Buduća legenda
Poruka
31.888
Iskreno, počinje da me užasno nervira nekoriščenje YU slova pri pisanju komentara na net-u. Sve aktuelne računarske konfiguracije imaju podršku u ćiriličnoj i latiničnoj varijanti srpskog jezika, a nedopustivo mali procenat ljudi piše kako je, kanda, naučeno.

Jezik je tu da bismo se sporazumijevali njime, tačno je to, i niko se ne žali da nije razumio riječi istipkane oskrnavljenim slovnim znakovima, ali... nije fer, Vuka mi... 8-)
 
Смета ми. Јако ми смета свако скрнављење језика, а посебно се јежим од монструозних контрукција типа: "tj" уместо "ћ" или "ć", "q" уместо "ку" или "ku", "zh" уместо "ж" или "ž", "x" уместо "кс" или "ks" итд. :x
 
storm cloud:
Смета ми. Јако ми смета свако скрнављење језика, а посебно се јежим од монструозних контрукција типа: "tj" уместо "ћ" или "ć", "q" уместо "ку" или "ku", "zh" уместо "ж" или "ž", "x" уместо "кс" или "ks" итд. :x
O, slučajnosti, poklopih se s olujnim oblačkom, bar u nečemu :mrgreen:

Eh, pa malo igre nije naodmet, ponekad... isključiva si...

Pritom, zaboravila si varijetete o5, 4umasi, h8ujes, je2...
te one kojima je fancy-je da koriste w umjesto v, y umjesto u, $ umjesto š ili crnogorskog arhaičnog „shj”. :-?


Što fino ne smisle neko svoje pismo, pa podučavaju zainteresovane... Ionako se, i pored vladanja istim jezikom, razumijemo u PM!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top