MANOWAR-POVRATAK KRALJEVA

Poruka
18.290
Manowar je jedna od najboljih grupa u istoriji metala!!! Dok su clanovi Stratovarius-a,HammerFall-a i ostalih power bendova sa sredine 90-ih jos uvek trosili svoje dane u skoli,Manowar je svirao najjaci power i battle metal. :twisted:
Tako je bilo od prvog Battle Hymns iz sada vec daleke 1982. i nastavilo se u velikoj snazi i naboju sve do genijalnog Kings of Metal iz 1988! Medjutim,bend tada gubi snagu,inspiraciju i brzinu i redjaju se osrednji albumi,ni blizu njihovog nivoa i renomea. Ipak,publika ih prati pa tokom 90-ih snimaju vise zivih nego studijskih albuma (sto je mozda i dobro,jer za razliku od nase muzike,kada se nema sta reci fanovima album se ne snima). Dakle,velikom bendu smesio se neslavan kraj :roll:
Ipak,prvi tracak nade u oporavak ratnika bio je ep The Dawn of Battle iz 2002. Vec tada sam verovao da ce se bend vratiti na mesto koje mu i pripada. Medjutim,sledeca potvrda toga usledila je tek prosle godine nakon ep-a The Sons of Odin. Tada se vec znalo da ce novi,''vekovima'' ocekivani album brzo uslediti i da ce se tematika bazirati na ratnicima severa i najvecoj,GERMANSKOJ mitologiji.
I konacno,pre nekoliko dana dosao sam u posed remek dela zvanog Gods of War. Ovog puta,znao sam da nece biti greske i da su ratnici konacno na pravom kursu,posle davne 1988. Otisao sam na njihov sajt u nadi da za razliku od ostalih izvikanih bendova oni nece postovati trend da se tekstovi pesama ne objavljuju na sajtu vec da lepo kupimo original pa da ih tu nadjemo (malo sutra !). Manowar je jos jednom ispao veliki jer se sa sajta moze skinuti citav buklit u pdf formatu,dakle svi textovi, informacije o snimanju,price o temama pesama,dakle bas sve. SVAKA CAST!!!
Onda je dosao najlepsi deo,tj. slusanje. Redjalo se 16 pesama a ja sam bio ponosan sto sam toliko godina verovao u njih. Dakle,jedna za drugom,redjaju se himne i arije nordijskom severu i mocnim bogovima... Izdvojio bih pesme Loki,god of fire i naslovnu Gods of War. U nekoliko pesama je samo naracija ali i to zvuci jako mocno.

Za kraj,veoma mi je drago zbog ovog dijabolicno dobrog albuma jer ovaj istinski metal bend to zasluzuje. Stratovarius je napustio stari kurs,albumi HammerFall-a su sve losiji tako da ce nakon jos nekoliko ovakvih albuma Sinovi Odina povratiti mesto koje im pripada a to je tron Power Metala.

HAIL TO MANOWAR
 
VisionOfDisorder:
povratak staraca, more likely
Nisu bili ništa bolji ni kad su bili mladi... :lol:
manowar.jpg

Joj majko.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Devojke, pazite da se ne naložite previše... :D
 
nah...Slushala sam ih kada sam bila mladja :shock::shock::shock: 8-) [sada imam 16 :lol: ] sada volim samo par pesama...Defender, The Crown And The Ring, Hail And Kill, Herz Aus Stehl i Heart Of Steel, Master Of The Wind...to je to otprilike :lol:
 
PanterA_girl:
MANOWAR, za mene to su bogovi metala, najbolja pjesma za mene je Carry On, Die For Metal (nova) i Brothers Of Metal.

naravno da su bogovi,boljih nema 8-)

- Gods Of War I Call You, My Sword Is By My Side.
I Seek A Life Of Honor Free From All False Pride.
I Will Crack The Whip With A Bold Mighty Hail.
Cover Me With Death If I Should Ever Fail.
Glory, Majesty, Unity - Hail, Hail, Hail
 
Brothers Of Metal (Part One)
(Joey DeMaio)


Strike While The Iron Is Hot
Steel Is Strongest So Say We All
And If We All Were Not Brothers Of Metal
Would We Fall? - NO -

They Tried To Test Our Spirit
They Tasted Steel Before We Were Done
Grinding Their Bones Into The Dust Of The Past
All Blown Away Like A Shot From A Gun
We Cast Our Lot Together

Four Still Stand As One
Here We'll Remain Forever
Till Our Kingdoms One

Brothers Of Metal
We Are Fighting With Power And Steel
Fighting For Metal, Metal That's Real
Brothers Of Metal Will Always Be There
Standing Together With Hands In The Air

Let Us Drink To The Power
Drink To The Sound
Thunder And Metal Are Shaking The Ground
Drink To Your Brothers
Who Are Never To Fall
We're All Brothers Of Metal
Here In The Hall

Our Hearts Are Filled With Metal
And Masters We Have None
And We Will Die For Metal, Metal Heals, My Son
Brothers Of Metal

We Are Fighting With Power And Steel
Fighting For Metal, Metal That's Real
Brothers Of Metal Will Always Be There
Standing Together With Hands In The Air

Let Us Drink To The Power
Drink To The Sound
Thunder And Metal Are Shaking The Ground
Drink To Your Brothers
Who Are Never To Fall
We're All Brothers Of Metal
Here In The Hall

Brothers Of Metal
We Are Fighting With Power And Steel
Fighting For Metal, Metal That's Real
Brothers Of Metal Will Always Be There
Standing Together With Hands In The Air
 

Back
Top