CEKANJE VIZE ZA KANADU

timberland:
Zasto je obavezan intervju (ili waiver)???i sta je ovo ppr.???Ja sam predao tj, dobio sam onu potvrdu o prijemu AOR 21 jula 2006 i jos nista, ni poziv iz Beca ni lekarski, ama bas nista!

Nije obavezan, vec ako oni procene da treba. A ppr ti je zahtev za slanje pasosa.
Ima nas izgleda dosta sto nismo jos nista dobili posle AOR-a. (ja sam ga dobio u avg06)
 
olins:
Ja sam aplicirao u junu 2006.Nedavno sam dobio mail iz Beca gde me obavestavaju da je vreme za proces znacajno produzeno i da ne ocekujem poziv za lekarski pre leta ove godine.

Jesi li se ti interesovao ili su ti sami poslali obavestenje? Ako je tako onda da iscekujemo jun ili sta vec njima znaci "ne pre leta" !!!!
 
Meni su rekli da ne ocekujem nista pre druge polovine 2007. Pitao sam ih mailom za status aplikacije i oni mi to odgovorili. Dobio sam AOR 2.Avgusta 2006.
Nacekacemo se...

Srecno svima i neka javi ko prvi nesto dobije.
 
moji prijatelji su u proceduri od decembra 2006 a vec su dobili poziv za intervju i slanje dodatne dokumentacije posto su po novom programu a ja od juna cekam i nista. stvarno neznam u cemu je fora oni za 4 meseca imaju bar neki nagovestaj . neznam da li je fora u tome sto im keva zivi tamo vec 7 godina ako to uopste ima veze
 
VUGRO:
moji prijatelji su u proceduri od decembra 2006 a vec su dobili poziv za intervju i slanje dodatne dokumentacije posto su po novom programu a ja od juna cekam i nista. stvarno neznam u cemu je fora oni za 4 meseca imaju bar neki nagovestaj . neznam da li je fora u tome sto im keva zivi tamo vec 7 godina ako to uopste ima veze

Eeee vidish to je cudno?!?!? Na osnovu cega oni odreduju kada ce ko doci na red?
 
VUGRO:
moji prijatelji su u proceduri od decembra 2006 a vec su dobili poziv za intervju i slanje dodatne dokumentacije posto su po novom programu a ja od juna cekam i nista. stvarno neznam u cemu je fora oni za 4 meseca imaju bar neki nagovestaj . neznam da li je fora u tome sto im keva zivi tamo vec 7 godina ako to uopste ima veze


Mozda im majka radi Family Sponzorship Application, u tom slucaju sve ide expresno, isto i ako imas job offer, sve ide brze. A ako im majka radi sponzorsku aplikaciju, onda je to to, cudi me da im je trebalo i toliko.
A ako to nije slucaj, onda stvarno nemam predstavu u cemu je fora.Prvi put cujem da su uzeli nekog u obradu ko je predao posle 1.Septembra 2006.
 
yugoslav:
Eeee vidish to je cudno?!?!? Na osnovu cega oni odreduju kada ce ko doci na red?

Nema pravila, zavisi od samog visa officera i njegove procene koliko je ta osoba u datom momentu potrebna drzavi Kanadi i da li ima prioritet u smislu zanimanja/profila.
Iz iskustva prijatelja i poznanika znam da su uvek pre dobijali vize mladi bracni parovi sa malom decom, znam dva primera gde su cekali manje od tri meseca. U vreme kada je moja sestra predavala aplikaciju u jesen `97, njeg skolski drug (zena i dvoje dece) je recimo dobio vizu za 10 meseci i plus nije ni radio intervju koji je tada bio obavezan, sto je u to vreme bio fenomen, sestra je cekala skoro 4 godine.

Pretpostavljam da ce u ovom mometnu svaki zanatlija pre dobiti papire od nekog inzenjera iako mozda to nekome cudno zvuci. Drzava vapi sa dobrim zanatlijama, uvek je na trzistu rada velika potraznja za istima, a dovoljno govori i podatak da oni recimo zaradjuju vise od visoko obrazovanih ljudi, sistem ponude/potraznje.
 
VUGRO:
DA LI POSTOJI JOS NEKO KOGA SU ZVALI IZ AMBASADE I STA TO UOPSTE ZNACI KADA SU ME PITALI NEKE GLUPOSTI KO JE PREVODIO I DA LI IMAM ZASTUPNIKA
Jesi li radio prevod kod ovlascenog tumaca? Mislim, postoji li pecat tumaca na svakom dokumentu koji si podneo? Ne vidim drugi razlog zasto bi te to pitali. Tumac garantuje svojom licencom da je njegov prevod adekvatan onome sto pise na srpskom jeziku.

A to sto pitaju da li imas zastupnika, to mi je totalno bezveze. U starim formularima je postojalo takvo pitanje i onda oznacis sam da li ga imas ili ne i ako imas upises podatke o njemu. Ne znam kako izgledaju novi formulari, mozda nemaju to pitanje, ali onda je to veliki propust.

I na kraju, nemojte se pitati "sta ako mi istekne potvrda o nekaznjavanju" i tome slicno. Uveli su novi princip apliciranja bas zbog toga da se ne bi naknadno slali papiri za dopunu aplikacije. Dakle, sami su se sebi posrali na koncept ako budu toliko odugovlacili sa resavanjem aplikacija od trenutka slanja kompletne dokumentacije do zvanja na lekarski. To nije vasa greska i kontaktirace vas ako im bude neophodna dopuna. Jedino sto svaka dopuna aplikacije znaci 2 meseca duzeg cekanja, a to je da covek izludi.
 
E, a pade mi na pamet jos nesto. Da li ovi iz ambasade sto zovu da pitaju za zastupnika i tumaca, da li pricaju na engleskom ili na srpskom? Ako pricaju na engleskom onda to moze da bude i nesto kao zamena za INTERVJU. :shock: Mada, pored onakvog IELTS-a, ne treba im nikakav intervju.
 
pricaju na losem srpskom samo jednom su zvali ali cula sam danas da su zvali jos neke i ista pitanja im postavili ali sam zaboravio da ih pitam da li su sami predali ili preko zastupnika.inace proslo je dva meseca od zvanja
 
ono o cemu VUGRO prica desilo se i luisu, a isao je preko pravnog zastupnika!Sve je cisto i ima sve papire!isli smo preko istog pravnog zastunika!on predao u avgustu ja u julu!njega zvali mene nisu i to je to!nema pravila!samo ima cekanja!
gde ima pitnaje ili odgovor na google groups u vezi sa ovim nasim problemom cekanja u periodu pre ovog novog nacina podnosenja od septebra?kakva su iskustva drugih u regionu koji idu preko Beca jel neko ima link?
 
javorka:
E, a pade mi na pamet jos nesto. Da li ovi iz ambasade sto zovu da pitaju za zastupnika i tumaca, da li pricaju na engleskom ili na srpskom? Ako pricaju na engleskom onda to moze da bude i nesto kao zamena za INTERVJU. :shock: Mada, pored onakvog IELTS-a, ne treba im nikakav intervju.

Imaju oni tamo nase ljude, mene je recimo konktaktirala nasa zena iz Beca jer je bio jedan mali problemcic u vezi vize jer je bilo ostalo sama par nedelja do isteka vaznosti lekarskog pa su me zvali da me pitaju da li da mi salju vizu ili da radim novi lekarski i da urade novu.

A ovo sto su zvali i pitali ko je radio prevod i da li imaju zastupnika, pa to nije nista strasno, moguce je da prevod nije zvanica od strane sudskog tumaca sa pecatom. Ako je tako, morace ponovo da im posalje tu dokumentaciju.
 
timberland:
ono o cemu VUGRO prica desilo se i luisu, a isao je preko pravnog zastupnika!Sve je cisto i ima sve papire!isli smo preko istog pravnog zastunika!on predao u avgustu ja u julu!njega zvali mene nisu i to je to!nema pravila!samo ima cekanja!
gde ima pitnaje ili odgovor na google groups u vezi sa ovim nasim problemom cekanja u periodu pre ovog novog nacina podnosenja od septebra?kakva su iskustva drugih u regionu koji idu preko Beca jel neko ima link?

Pogledaj ovde
http://forums.snapsolutions.ca/index.php
Ovo su iskustva ljudi iz Makedonije. Izgleda da je Bec usporio ne samo kod nas.
 
Evo malo zanimljivog citanja.


Canada's Immigration Targets for 2007

One of the most common questions in the Canadian immigration application process is, “How long will it take for my Permanent Resident Visa to be issued?” The answers provided by Citizenship and Immigration Canada (CIC) are widely variable and based on historic information.

It is difficult for CIC to provide future processing times due to the annual variations in the number of applications in every immigration category and at each of the many overseas Canadian Immigration Visa Offices.

What CIC does provide as more concrete indicators of application processing activity, is the annual targets for each Canadian Visa Office. Included in these targets are Economic and Non-Economic sub-targets. The Economic category comprises skilled workers, investor immigrants, entrepreneurs, and provincially-selected applicants. The Non-Economic category is made up of spouses and dependants, parents and grandparents, refugees and humanitarian cases. The annual assignment of targets for each Canadian Immigration Visa Office is among the most important annual decisions that CIC undertakes.

In 2007, CIC aims to welcome somewhere between 225,000 and 265,000 new Canadian Permanent Residents. Of those, 66% will be economic immigrants, and will 33% be non-economic immigrants.

Highlights from the CIC 2007 targets by region

Africa/Middle East

Damascus will continue to be the leader in the number of Canadian Immigration Visas issued in the region with 10,190, up three per cent from last year. The most prominent increase in the region is at the Rabat visa office, where the number of visas issued in 2007 will be up by 46 per cent since last year to 4,315. Rabat will have the highest economic to non-economic ratio in the region at 3.71. Nairobi will be concentrating on non-economic immigrants, issuing visas to 2,300 refugees, the largest number of any Canadian visa office.

Asia/Pacific

Though the strongest growers since 2006 will be Taipei and Kuala Lumpur (at 33% and 17% respectively), New Delhi remains the front-runner at 22,380 visas to be issued. Next in line are Hong Kong and Manila, Manila being the visa office in the region where most applicants will take advantage of provincially-sponsored and live-in caregiver programs. Seoul and Taipei will have very strong economic to non-economic ratios at 10.51 and 8.73 respectively.

Europe

The region with the highest economic to non-economic ratio (at 4.12); London, Berlin, Paris, and Bucharest will be the strongest concentrations of economic immigrants with 7 or 8 economic visas issued for every non-economic. Vienna will have the largest growth in the region at 27 per cent, mainly due to non-economic immigrants. Paris, second in the number of visas to be issued after London, will issue 9,000 visas under the economic sub-category of provincially-sponsored immigrants, mainly due to immigration to Quebec.

Americas

Far and away the leader in this region, Buffalo, U.S.A. will issue 36,075 Canadian Permanent Resident Visas this year, 8,000 of which will be under the economic sub-category of provincially-sponsored programs. The Buffalo visa office's economic to non-economic ratio will be 9.09. The targets for Sao Paulo, Kingston, and Port of Spain will have the largest increases at 44%, 38%, and 26% respectively, Sao Paulo being the only one in which the majority will be for economic immigrants. Bogota will issue 1,550 refugee visas to Canada.

Though the CIC targets do not provide estimated waiting times for visa applications to be processed, the regional and global trends are useful indicators of what Canadian Visa Offices around the world are working with.

Source: Lexbase
 

Back
Top