Vozaci NEBEOGRADJANI u Beogradu

Da li ste za uvodjenje beogradskih vozackih dozvola?

  • Da

  • Ne

  • Neznam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

beogradjaninBAS

Početnik
Poruka
6
Tesko je procu kroz grad autom a da te bar jednom ne "isece", zajebe, zakaci ili bar iscima budala sa PA, RU, NS, VA, UE, SD... tablicama na kolima.
Ne generalizujem, ali imam jednu inicijativu, sta mislite o sledecem:
- uvesti dodatne beogradske vozacke dozvole
- na lokacijama Bubanj Potok, Petlovo Brdo, Ostruznica, Surcin - Ledine, Batajnica, Krnjaca i Kaludjerica treba uvesti kontrolne punktove za polaganje dodatnog beogradskog vozackog ispita
- svi koji zive van Beograda prilikom porvog ulaska autom u grad morali bi da prodju kratak test voznje
- oni koji poloze test dobili bi dozvolu na 5 `dina i bili pusteni u saobracaj
- oni koji ne poloze imali bi priliku da odrade obuku o trosku poreskih obveznika beograda ili da dobiju karticu kojom bi mogli da ostvare subvencije u svim beogrtadskim taksi udruzenjima u iznosu od 50%

Mislim da je humano i prema nama i prema njima!
Ja o ovom dugo mastam!!!
 
Koliko sam ja primetila, ti što te na drumu "iseku, zajebu, zakače ili bar iscimaju" su maloletni ili punoletni napaljeni majmuni kojima je neko prodao priču da svako vrooom povećava ONO za 2cm. To što im piše na tarabi-tablici je irelevantno...

A što se ne-Beograđani slabo snalaze u saobraćajnoj džungli...ponekad me iritira, ali šta će siroti...nit znaju gde su pošli, a gde došli. Pa zamisli samo da ceo život živiš u varoši sa 2 semafora, a onda odjednom treba da prođeš Slaviju :lol:

P.S. Vozači Pančevci su ipak nešto posebno...Oni su čak uvršteni u Enciklopediju YU mitologije, a to nije malo :)
 
medved_bg:
A što se ne-Beograđani slabo snalaze u saobraćajnoj džungli...ponekad me iritira, ali šta će siroti...nit znaju gde su pošli, a gde došli. Pa zamisli samo da ceo život živiš u varoši sa 2 semafora, a onda odjednom treba da prođeš Slaviju :lol:

I mene iritira, ali verujem da ni nekima od njih nije lako. Zato sam i predlozio pricu sa subvenicjama za taksi. Tako ce i nama i njima biti lakse!

Sto se tice onog da tablice nisu relevantne, naravno da ne treba iskljucivati mogusvnost da neko ko zivi ovde vozi neke od tih tablica, Upravo iz tog razloga sam rekao da bi test polagali oni koji su imaju prebivaliste van BG-a, a ne svi koji voze neBG table.
 
.. beobrđanineBAŠ!!! ne lupaj, 'leba ti, mog'o bi te neko i čuti!!!
Znaš li ti, tupsone, o čemu pišeš... Znaš li ti, uopšte, kako su pandurčine zarađivale za lebac, pre deset godina?!
O otimačinama, dobrih kola i okretanju glave pred dilerima neću ni da pišem, ali ću da spomenem prodavanje vozačkih dozvola.. a znaš li, tupsone, gde su se naj više prodavale?? pa u Beogradu, naravno... Ovde devedeset posto ljudi uopšte ne zna čemu služe migavac i retrovizor, a da ne pričamo o ne poznavanju saobraćajnih propisa i saobraćajnih znakova... I ne lupaj gluposti o vozačima iz unutrašnjosti, naj gori su ovde.. kraj tebe..
 
nikakva generalizacija nije ok, ima mnogo (i previse) debila koji pojma nemaju sa voznjom, nervoznih, ovakvih i onakvih...
ALI
uporedite nekoga ko je polagao i ucio da vozi u beogradu, po centru, na kruznom toku, po guzvama, i nastavio da vozi u svom tom sra(u, i nekoga ko je ucio da vozi u mestu sa 2 raskrsnice i jednim semaforom...
 
"da dobiju dozvolu na 5 godina...ahaha......."oni koji ne polože da o trošku poreskih obveznika bg. i popust od 50%"......

tebi treba uvesti meru bezbednosti zabrane upravljanja mot. vozilom... zbog privremene ili trajne neuračunljivosti....što se utvrdjuje veštačenjem.........
 
Zadnji put sam bio u Srbiji 2005 i tad sam iznajmio Feliciju.

Kazem ti, lakse je mog Forda F-150 pickupa voziti kroz centar Chicaga (licno iskustvo).

IMG.jpg
 
Slazem se da mi iz unutrasnjosti ne bismo odjednom mogli da se snadjemo po bgu.

Ali ni BGdjanin koji je teko polozio u BGu ne moze po tom istom BGu da se snadje (obidjite me sa lovackim pricama kako ste cim ste polozili vozili neometano u spicu, niste nikoga isekli, bili sigurni na poledici i ostalo)
Slazem se da ja ne bih mogla odmah da se snadjem u BGu, mada Kraljevcani znaju da ni Kraljevo nije naivno (magistrala prolazi kroz centar centra grada preko jedinog mosta koji povezuje dve vitalne saobracajnice). Zato cu, cim se odlucim da je vreme da mi mama i tata kupe kola :-) da uzmem jedno dvadesetak casova voznje po BGu. Da ne bih slupala kola vec prvo popodne.

A za tako drasticne mere, tipa polaganja ispita naknadno - NISAM. Otkud ti znas da te zeza bas neko sa prebivalistem napolju? I otkud znas da moj cale sa prebivalistem u KVu nije sest meseci svake godine u BGu? I otkud znas da li sam ja sa prebivalistem u BGu ikada vozila kola po BGu ili samo po Kraljevu?
 
Ja sam taxista i radim nocu. Ono cega se nocu nagledam je za film strave ali mora se priznati da smo mi Beogradjani ubedljivo najbolji vozaci ali i najnekulturniji. Nazalost je tako. Uzmimo primer kruga Slavije. Aj sad neko nek mi odgovori ko ima prednost ? Ima onaj ko se kako snadje. Ako cekas da te neko pusti u kruzni tok nacekaces se. Uzeo sam primer Slavije ali tako je svuda u gradu. Ipak i pored sve nekulture sve nekako funkcionise. Koliko se secemo, upadamo u makaze i sl malo je cukanja !
 
Eh Pancevci 8-) .Guzva u gradu,tebi se mnogo zuri,a onda vidis PA tablicu ispred sebe.Najveci kosmar svakog vozaca u BG-u :razz:
Ja vec imam refleks da srucim citav repertoar psovki na svaku PA tablicu koju vidim ispred sebe,mada realno vise je to plod urbanih mitova nego sto sam stvarno imao razloga za to.Vise je to stvar psihologije,mada da se lose snalaze i to je istina,ali ne bas toliko koliko mi predstavljamo.
 
domacin_uzice:
ajde onda u svakom gradu da bude isto imena vozacka dozvola. Razmislite malo o tome. vi nikada nigde negresite i tako to nemojte pricati molim vas, Dodjete na Zlatibor parkirate se gdew ocete niko vas nista nepita. Stoga opustite se i uzivajte... Pozdrav...
Pa nije bas da na Zlatiboru postoji problem sa parkiranjem.A i nije ovde rec o parkiranju,nego nesnalazenju vozaca iz drugih gradova u beogradskim guzvama kakvih zasigurno nema tamo odakle su,a to ume da dovede i nas i njih u nezgodnu situaciju.I ovaj topic je vise sala nego sto to neki ozbiljno misle o dozvolama.Ionako mi je pun qrc menjanja dokumenata.Kakve crne gradske dozvole :lol:
I kao sto neko rece sve je stvar prakse.Potpuno je nebitno gde je covek ucio da vozi.
poz
 

Back
Top