ZIVA

zeken

Zainteresovan član
Poruka
144
Slucajno sam polomio toplomer. Tom prilikom se ziva rasula na parketu i tepihu. Nisam znao sta da radim pa sam zivu jednostavno pomocu usisivaca uklonio zivu koliko je to bilo moguce. Zanima me da li postoji jos opasnosti da je ziva jos ostala i da li kolicina zive iz toplomera moze izazvati ozbiljnije probleme?
 
koliko sam ja upoznat sa tim, ucinio si najgoru mogucu stvar. zivine pare su jako otrovne. a usisavanje je najbolji nacin kako da tecnost pretvoris u paru.
 
Aha, da. Najbolje bi bilo da evakuises zgradu - jer to ti je opasna stvar: kad krenu sad da se sire te pare iz usisivaca, odose komsije Bogu na istinu......a najbolje da pozoves Tim za kontrolu hemijskih otrova, jer bogami - i grad je u opasnosti kad bolje razmislim! ;)
 
WithdrawnWater:
Aha, da. Najbolje bi bilo da evakuises zgradu - jer to ti je opasna stvar: kad krenu sad da se sire te pare iz usisivaca, odose komsije Bogu na istinu......a najbolje da pozoves Tim za kontrolu hemijskih otrova, jer bogami - i grad je u opasnosti kad bolje razmislim! ;)
Consequently, air monitoring is probably not needed after a thermometer or thermostat is broken. Instead, IDPH informs people to pick up visible drops with masking tape or a medicine dropper, ventilate the room and avoid vacuuming the spill area for 2 weeks.

strucnjaci preporucuju da se to prvo pokupi, dobro provetrava i da se ne usisava 2 nedelje.
ako lazu oni, lazem i ja vas.
 
zeken:
Slucajno sam polomio toplomer. Tom prilikom se ziva rasula na parketu i tepihu. Nisam znao sta da radim pa sam zivu jednostavno pomocu usisivaca uklonio zivu koliko je to bilo moguce. Zanima me da li postoji jos opasnosti da je ziva jos ostala i da li kolicina zive iz toplomera moze izazvati ozbiljnije probleme?
ince kazu da je za sve kolicine koje se proliju, a vece su od onih u toplomeru bolje pozvati strucnjake da ociste.
 
ma ne tripuj ziva jeste opasna ali u obliku njenih jedinjenja,a elementarna ziva(ona koja se nalazi u toplomeru uopste se ne resorbuje iz creva tako da si teoretski mogao da popijes i vecu kolicinu zive npr. jednu casu
 
bubobubo:
Consequently, air monitoring is probably not needed after a thermometer or thermostat is broken. Instead, IDPH informs people to pick up visible drops with masking tape or a medicine dropper, ventilate the room and avoid vacuuming the spill area for 2 weeks.

strucnjaci preporucuju da se to prvo pokupi, dobro provetrava i da se ne usisava 2 nedelje.
ako lazu oni, lazem i ja vas.

Aha - da.

A inace, ovo je uputstvo naciji kojoj na kesici virsli u uputstvu za pripremu stoji:

"Pre kuvanja IZVADITI iz kese. Kuvati 5 minuta. SKINUTI celofan sa virsle pre jela!"

A na mikrotalasnoj pecnici stoji znak da je u njoj zabarnjeno susiti macke?!

Srecom, ovde vecina ljudi nije retardirana pa zna da je ziva u obliku u kome se nalazi kada se razbije termometar prilicno bezopasna i da nema mesta pravljenju drame oko toga. A i kese za usisivac ne ostaju do kraja radnog veka usisivaca u njemu, nekad se i menjaju...
 
Mercury spills: Less than or equal to the amount in a thermometer

When liquid mercury (also known as elemental or metallic mercury) is spilled,
it forms droplets that can accumulate in the tiniest of spaces and then emit vapors into the air.
Mercury vapor in the air is odorless, colorless, and very toxic.
Most mercury exposures occur by breathing vapors,
by direct skin contact or by eating food or drinking water contaminated with mercury.

What NEVER to do with a mercury spill:

* Never use a vacuum cleaner to clean up mercury.
The vacuum will put mercury into the air and increase exposure.
The vacuum appliance will be contaminated and have to be thrown away.

* Never use a broom to clean up mercury.
It will break the mercury into smaller droplets and spread them.

* Never pour mercury down a drain. It may lodge in the plumbing and cause future
problems during plumbing repairs. If discharged, it can cause pollution
of the septic tank or sewage treatment plant.

* Never wash mercury-contaminated items in a washing machine.
Mercury may contaminate the machine and/or pollute sewage.

* Never walk around if your shoes might be contaminated with mercury.
Contaminated clothing can also spread mercury around.

http://www.epa.gov/epaoswer/hazwaste/mercury/faq/spills.htm
 

Back
Top