CRKO KOMP,POMOZITE!

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Kad upalim komp nista se necuje osim kulera i hladnjaka na napajanju,cd rom i hdd ne dobijaju struju.U cemu je stvar .Komp ima napajanje od 300w.

Da li mogu da ubodem u plocu napajanje od 400w.da li to moze nesto da zezne???
Plocha je NF2 sa integrisanom grafikom.......
 
Nema sta da ubadas napajanje u plocu.
Ja za takve probleme nosim na servis, a veruj mi imam sigurno mnogo vise iskustva sa racunarima od tebe, bez obzira na to postom nisam strucnjak, ne poksavam da sredim po sistemu "sam svoj majstor". Ima ljudi koji to znaju i to im je posao, svako iz svoje struke... To ti napominjem da ne bi sam nesto cackao, pa na kraju totalno syebao nesto sto se moglo srediti.
 
vertis:
Kad upalim komp nista se necuje osim kulera i hladnjaka na napajanju,cd rom i hdd ne dobijaju struju.U cemu je stvar .Komp ima napajanje od 300w.

Da li mogu da ubodem u plocu napajanje od 400w.da li to moze nesto da zezne???
Plocha je NF2 sa integrisanom grafikom.......


Sistem strazili ste gledajte..

Mozes bez problema da stavis pomenuto napajanje..
Ne neces nista da zeznes.. Potrebna napajanja su ista +5, +12 V sto znaci da je to OK, s tim da ti to novo napajanje BI trebalo da bude bolje i "kvalitetnije"..

Dobio odgovor...
 
vertis:
to nije odgovor na moje pitanje,ljudi pomozite!!!
lol

@codemaker jel su svi tvoji odgovori na tu foru?! :P

najverovatnije da je otislo napajanje nista te ne kosta da probas mada je najbolje da cekas da neko iskusniji proveri. likovi iz servisa naplacuju 500din samo da otvore komp, ako ne ustanove kvar u roku od 15min (to najvise zavisi od njihovog iskustva) onda naplate i do 1000din, mozda postoji neki jeftiniji servis ali ja za njih jos nisam cuo! neka ti neko preporuci na PM
 
Ne mora da znaci da je napajanje.Moze da bude i maticna.Napajanje da je crklo,ne bi mogao ni da se ventilator na njemu upali.Mada moze biti da je problem u voltazi koju salje.Pozajmi od nekoga drugo napajanje,pa proveri da li ce raditi.
 
OmEkSiVaC:
lol

@codemaker jel su svi tvoji odgovori na tu foru?! :P

najverovatnije da je otislo napajanje nista te ne kosta da probas mada je najbolje da cekas da neko iskusniji proveri. likovi iz servisa naplacuju 500din samo da otvore komp, ako ne ustanove kvar u roku od 15min (to najvise zavisi od njihovog iskustva) onda naplate i do 1000din, mozda postoji neki jeftiniji servis ali ja za njih jos nisam cuo! neka ti neko preporuci na PM

Pa bas zbog toga sto je koristio izraz da "ubode" napajanje, shvatio sam da o hardveru zna otprilike koliko je potrebno da proveri da ne fali graficka ili je neko odneo disk i da li je monitor uopste povvezan..
Zbog toga i napomena da se napajanje ne "ubada".

A iz istog razloga sam mu savetovao da ipak ode na servis i ne cacka sam. A on kaze da to nije odgovor na njegovo pitanje. kako da mu bilo ko moze da da dijagnozu ovako na daljinski?

Ili da zapocne serija u smislu "pdobaj da premestis onaj kabl ovamo", "iscupaj bateriju pa zameni onom drugom", "vidi da ti nije kabl sa XY podnozja nakacen na YY podnozje pa zalemi dodatni kablic koji ces kupiti u... blabla"...

Takvi problemi se ipak resavaju u servisu ili ga resava neko ko apsolutno zna sta radi.
Ako ce da poslusa bice siguran a ako ce san da cacka, neka mu je Bog na pomoci.
Pa da onda sledeca tema koju ce postaviti bude "POMOC! SPALIO PLOCU STA DA RADIM.."

I sta je onda problem sa mojim odgovorom?
 
ivam91:
Lepo rece kolthius da je napajanje crklo ventilator se ne bi vrteo....jel ti se pali dioda na maticnoj?

Sto nebi moglo da bude da crkne napajanje a ventilator se vrti ? Primer: crkne ona grana shto daje 3.3 V ili ona shto daje 5 V znachi komp nemoze da se upali a ventilator se vrti...

Imao sam vec ovakav sluchaj i pisao sam tu o njemu ja sam mislio da je do grafichke a bilo je do napajanja ( i uspeshno sam syebao moju GF Mx 440 kad sam je ubacio u komp sa neispravnim napajanjem...... )

@ vertis
probaj da zamenish napajanje ( pozajmi od druga i probaj ) to ja bar lako.... a za spajanje valjda nisi debil pa neznash da spojish napajanje na plochu i HDD
 
*P*A*B*L*O*:
Sto nebi moglo da bude da crkne napajanje a ventilator se vrti ? Primer: crkne ona grana shto daje 3.3 V ili ona shto daje 5 V znachi komp nemoze da se upali a ventilator se vrti...

Imao sam vec ovakav sluchaj i pisao sam tu o njemu ja sam mislio da je do grafichke a bilo je do napajanja ( i uspeshno sam syebao moju GF Mx 440 kad sam je ubacio u komp sa neispravnim napajanjem...... )

@ vertis
probaj da zamenish napajanje ( pozajmi od druga i probaj ) to ja bar lako.... a za spajanje valjda nisi debil pa neznash da spojish napajanje na plochu i HDD
Upravo tako. Bas danas u firmi smo imali takav slucaj, gdje je ventilator uredno radio, a ostatak uredjaja nije dobijao napon.
 
Pa sta je pokvareno nego blaza rec za crklo.Uglavnom,sve cemo saznati kada lik bude probao drugo napajanje.Ja i dalje mislim 79% da je otisla ploca(ili nesto na ploci),ali moze da se desi da je negde voltaza otisla daleko ispod one predvidjene.Nego vertis koju marku napajanja imas?Koliko je staro?
 
Upravo tako kao sto kaze zokky,ne moguce da jednostavno nece da se upali a da pre toga nista nisi radio... Mozda ti je i napon skocio u kuci pa ti je gomila stvari pregorela?
Mozda i jeste napajanje crklo ali onda ne bi smeo kuler da radi,ne bi ti davalo nikakve znake zivota da je napajanje crklo...
 
Svi odgovori koje si dobio mogu biti...ali moze biti i nesto trece ;)
Lepo doneses kod cika Buggy-ja i ako ga ja budem popravljao dijagnostiku ti necu naplatiti a ako budes kupovao posle ili popravljao na drugom mestu dijagnostika ti je 5e.U najvecem broju slucajeva gotov je istog dana ili sutradan.
064/246-26-36 Sasa
Pozz
 

Back
Top