TEMA ZA FORUM

Rody Paypper

Obećava
Poruka
61
Drago drustvo, imam mali problem koji me muci odavno a to je.

Objasnjenje:
Sa devojkom sam vec duze vreme, volim je najvise na svetu ,mogao bih da kazem naj vise od
svih do sada sa kojima sam bio, a mislim i da je sa njene strane isto osecanje. Neko bi rekao da problema ne moze biti ako se dvoje toliko vole, ali ipak.
Pre nego sto smo se smuvali bila je sa raznim likovima sa kojima je imala raznih neprijatnih situacija, matori je cimaju za sve i svasta, i sve u svemu u nekim situacijama cini se da je prsla sa zivcima. A te situacije dolaze do izrazaja samo kada pije, a to dosta cesto radi. U proteklih nekoliko meseci molim je dosta cesto da nesto uradi i da malo smanji, iako mi je dosad par puta obecala da hoce nista nije uradila, a stalno govori kad to pomenem da je smanjila dosta a je to naj iskrenije nevidim. Ni ja nisam nesto preterano strejt, ali nepijem ili neto drugo radim svaki dan. Volim je, ali me taj problem muci jako, gotovo boli......

Koje je vase misljenje o svemu ovome.
 
Pazi, to uopshte nije naivna situacija... Pokushaj josh jache, ako ti je do nje stalo. Pokushaj da joj objasnish kako je mnogo bolja osoba kada ne pije. U krajnjem sluchaju, ako nishta ne pomaze, postavi ultimatum. Ako joj je zaista stalo do tebe, smanjice dozivljaj.
 
rastamann:
Pazi, to uopshte nije naivna situacija... Pokushaj josh jache, ako ti je do nje stalo. Pokushaj da joj objasnish kako je mnogo bolja osoba kada ne pije. U krajnjem sluchaju, ako nishta ne pomaze, postavi ultimatum. Ako joj je zaista stalo do tebe, smanjice dozivljaj.

...mis`im... ultimatum. strashno.
ljudi koji vole ne postavljaju izbore pred ljude koje vole.
barem u mom sluchaju je to kontra - produktivno.

....znachi, treba to srochiti drugachije....

"dusho, ja te volim bash takva kakva si i ne bih te menjao ni za shta na svetu.... ali mislim da JA ne mogu da se nosim sa tvojim alkoholizmom. sada imam snage, ali ne znam koliko cu josh imati. dacu sve od sebe, ali ne znam koliko cu izdrzzati...."

....i to je tekst - tako si postavio ultimatum, ali nisi svalio krivicu na nju, vec na svoju "slabost"... e to je pravi nachin.... a ne - ili ja ili alkohol....
 
Maslachak:
...mis`im... ultimatum. strashno.
ljudi koji vole ne postavljaju izbore pred ljude koje vole.
barem u mom sluchaju je to kontra - produktivno.

....znachi, treba to srochiti drugachije....

"dusho, ja te volim bash takva kakva si i ne bih te menjao ni za shta na svetu.... ali mislim da JA ne mogu da se nosim sa tvojim alkoholizmom. sada imam snage, ali ne znam koliko cu josh imati. dacu sve od sebe, ali ne znam koliko cu izdrzzati...."

....i to je tekst - tako si postavio ultimatum, ali nisi svalio krivicu na nju, vec na svoju "slabost"... e to je pravi nachin.... a ne - ili ja ili alkohol....

Ako si oslepela u medjuvremenu, napomenuo sam da ako nishta drugo ne pomogne...
 
Alkoholizam je ozbiljan probelm, malo je ljudi koji taj problem uspeju da rese sami bez strucne pomoci.

Kazes, iskreno je volis i to je lepo, ali odluku o prestanku s picem mora doneti ona sama.

Ako pod tvojim pritiskom prestane da pije, to ce biti kratkog daha.

Tvoja postojana ljubav i podrska joj mogu pomoci da donese odluku da sagleda svoj problem.

Prvo i osnovno je da mora prestati s picem, a onda leciti psihicke uzroke alkoholizma.

Veza te vrste je teska, jer se ti mozes osetiti krivim ako ona ne uspe, mada realno tvoje krivice nema.

Treba dovoljno postovati sebe i izaci iz veze u kojoj partner odbija da resi tako ozbiljan problem.
 
Evo da dodam samo na jedan od postova, devojka zavsava jedan strani jezik, jos 2-3 ipita do kraja, a sto se tice porodice cale je alkos koji joj je i pravio sranje u porodici i zivotu a dal su geni u pitanju neznam.
 
Dokle god ona ne zeli da reshi svoj problem, nishta drugo joj nece pomoci. Ne znam.... drogiranje i alkoholizam su bash zeznute stvari....
Ja bezim glavom bez obzira, kad cujem ili primetim da neko ima takvih problema...ali ako si se vec dovatio spashavanja....onda te ceka verovatno period testerisanja strpljenja i zivaca...Sve najbolje...:)
 
Rody Paypper:
a sto se tice porodice cale je alkos koji joj je i pravio sranje u porodici i zivotu
gadno, prijatelju.
znam nekoliko cerki alkoholicara - sve su alkosi.
ali znam i jednu koja to nije (moja majka). ona alkohol u zivotu okusila nije (doduse nije ni odrasla pored oca).

zao mi je sto ne mogu nista optimisticno da ti kazem.
nisam kompetentna za to, samo imam iskustvo sa alkoholicarima (i muskim i zenskim).

je li tvoja devojka priznaje za sebe da je alkoholicar?

da li pije sama? (ili samo kad izadje negde?)
da li pije svakodnevno?
 
Nazalost, poznavala sam zensku osobu, koja je upropastila ne samo svoj, nego i zivot svoje dece i porodice. Kad je umrla, bilo je kasno....
Ne verujem u "prolazne faze " alkoholizma. To je obmana i nepriznavanje problema.

Razgovor i konkretni koraci po pitanju lecenja su jedini spas.
 
podseca me na moju bisu - ista prica ... mozda je to u stvari cak mojja bivsa s obzirom na to da ona zavrsava strani jezik u da joj je matori alkos :lol: ... pa znas kako ja sam iz svoje veze zakljucio da ako se neke stvari ne promemne posle prve opomene nece nikad, poz
 
W.A.S.P.:
ja sam iz svoje veze zakljucio da ako se neke stvari ne promemne posle prve opomene nece nikad
ala si zakljucio, svaka cast.
to je kao da narkomanu kazes - e nemoj da se bodes ili odoh ja.
vazi sto ce te poslusati.
nije bolest zavisnosti bezveze i BOLEST i ZAVISNOST.

(ne kritikujem te sto si odustao, i ja sam. samo kazem da opomene ne vrede, nisi ti bitan ako ne neko vec alkoholicar).
 
moje srce:
ala si zakljucio, svaka cast.
to je kao da narkomanu kazes - e nemoj da se bodes ili odoh ja.
vazi sto ce te poslusati.
nije bolest zavisnosti bezveze i BOLEST i ZAVISNOST.

(ne kritikujem te sto si odustao, i ja sam. samo kazem da opomene ne vrede, nisi ti bitan ako ne neko vec alkoholicar).
e sad si ti pregrubo shvatila, pazi ja sam s ovom curom s kojom sam bio bio 2 ipo godine ( i nekih pola godine pre smo bili kres varijanta) al nismo raskinuli zbog mojih ili njenih poroka, inace ova moja bivsa se kljukala i lekicima ...
pazi ja sam nju za neke gluposti i sitnice opominjao 500 puta, a neke stvari zbog kojih smo prvi put raskinuli nije popravila ni kad smo se pomirili i tako i dodjoh do zakljucka iz post-a iznad
 
moje srce:
gadno, prijatelju.
znam nekoliko cerki alkoholicara - sve su alkosi.
ali znam i jednu koja to nije (moja majka). ona alkohol u zivotu okusila nije (doduse nije ni odrasla pored oca).

zao mi je sto ne mogu nista optimisticno da ti kazem.
nisam kompetentna za to, samo imam iskustvo sa alkoholicarima (i muskim i zenskim).

je li tvoja devojka priznaje za sebe da je alkoholicar?

da li pije sama? (ili samo kad izadje negde?)
da li pije svakodnevno?
Ona ponekad u sali kaze da je alkos, a da pije ponekad i sama, ili kad izadjemo dobro tad i ja pijem, kazem nisam ni ja strejter ali ne pijem svaki dan nego mozda vikendom, a svakodnevno ne bas ali svaki 2 do 3 dan
 
Butterflies And Hurricane:
Dokle god ona ne zeli da reshi svoj problem, nishta drugo joj nece pomoci. Ne znam.... drogiranje i alkoholizam su bash zeznute stvari....
Ja bezim glavom bez obzira, kad cujem ili primetim da neko ima takvih problema...ali ako si se vec dovatio spashavanja....onda te ceka verovatno period testerisanja strpljenja i zivaca...Sve najbolje...:)

znaci nemam bash nikave sanse kod tebe....shmrc shmrc...kakva shteta:)
 
Uslove joj necu postavljati direktne, tipa ili akohol ili ja jer to nije uredu, jedino cemu se nadam je dace
se uskoro zaposliti i nece imati toliko vremena dokonog, nego ce morati da ustaje ujutro negdde trezne glave, a to pricam iz mog slucaja, ja nisam nikad bio nesto zavisan od necega ali pre jedno 5 godina sam isto imao vremena dosta i znam kako sam ga provodio dok se nisam zaposlio
 
Butterflies And Hurricane:
Dokle god ona ne zeli da reshi svoj problem, nishta drugo joj nece pomoci. Ne znam.... drogiranje i alkoholizam su bash zeznute stvari....
Ja bezim glavom bez obzira, kad cujem ili primetim da neko ima takvih problema...ali ako si se vec dovatio spashavanja....onda te ceka verovatno period testerisanja strpljenja i zivaca...Sve najbolje...:)
Vrlo 'hrabro',nema sta.... :-|
 
Butterflies And Hurricane:
Dokle god ona ne zeli da reshi svoj problem, nishta drugo joj nece pomoci. Ne znam.... drogiranje i alkoholizam su bash zeznute stvari....
Ja bezim glavom bez obzira, kad cujem ili primetim da neko ima takvih problema...ali ako si se vec dovatio spashavanja....onda te ceka verovatno period testerisanja strpljenja i zivaca...Sve najbolje...:)

Strpljenja imam jos samo neznam koliko, ponekad mi je jako tesko,
ali onda pomislim na njene porodicne odnose i vidim da sam joj ja jedini,
i jos ja da je ostavim pukla bi
 

Back
Top