Upomoc! Bicu seda u 20-oj!

Moonfairy

Zainteresovan član
Poruka
459
Ne znam sta da radim.Svaki put kad operem kosu te odvratne male sede dlake mi strce iz glave i svaki put ih je sve vise!Sad ima i onih sa punom duzinom.Grozno!Prvo sam ih cupala,pa kad su mi rekli da to ne valja prestala sam.Sad sedim,gledam u ogledalo i ne verujem.To se toliko vidi da je strasno,i bukvalno su mi sede rasporedjene u grupicama.Najvise na temenu,sad i sa strane...
Frizer mi je par puta skretao paznju da ih ima,ali sam mislila da ce se prorediti ili da se bar nece pogorsavati.Inace mi je kosa suva i kovrdžava,a ja je stalno feniram i trudim se da je postedim hemije koliko god mogu.Sad ispade da moram da se farbam i to ne onim finim farbama jer one ne pokrivaju sede,vec onim sto ih koriste zene u godinama.
Sta da radim,jel postoji neka alternativa ili moram pod cetku?Ako cu vec morati da se farbam,jel znate neku dobru farbu koja bi zavrsila posao bez da mi unisti kosu?
 
Jah probleeeema!
Ja sam počela da sedim u 16-17-oj, to ti je genetski (najčešće).
Kad su počeli da se formiraju pramenovi na slepoočnicama, počela sam da se farbam.
I to normalnim farbama - ne znam koje su ti to "za žene u godinama". To piše na kutiji? :lol:
Birkaj bre neku lepu bojicu i uživaj, zamisli da si počela da ćelaviš, šta bi tek onda bilo...
 
Ma koristila sam u mladjim danima one lagane,sa svim onim uljima itd.Kosa ti se sija samo tako i stvarno mi jisu ostetile kosu,ali one ne pokrivaju sede.Na to sam mislila...Nerma veze,jel znas neku dobru farbu?Cula sam da Igora najvise ostecuje,ali ne razumem se.
 
nivea_soft:
Ma koristila sam u mladjim danima one lagane,sa svim onim uljima itd.Kosa ti se sija samo tako i stvarno mi jisu ostetile kosu,ali one ne pokrivaju sede.Na to sam mislila...Nerma veze,jel znas neku dobru farbu?Cula sam da Igora najvise ostecuje,ali ne razumem se.
To su ti možda bili kolor šamponi.
Ja nikad nisam imala problem nepokrivanja, možda ponekad ti pramenovi budu za nijansu svetliji, ali ne smeta, žene daju teške pare za nijansiranje :lol:
Ja koristim Wella-u (Wella Safira je extra!), ali otkud znam, sve u toj klasi su manje-više OK. Zavisi i od toga koju boju hoćeš, plava i crvena su recimo zahtevne boje, pa se neke dobre kuće i nisu baš proslavile u tim nijansama.
 
Pa moja je tamno smedja,verovatno ne bih menjala.Ali nije to bio kolor sampon,mislim da su to bile one Garnier farbe,ali sam ispala skoro crna,a frizer je tu boju izabrao kao najslicniju mojoj.Ma nebo i zemlja.A nema sanse da bih otisla u crno,mozda koju nijasnu svetlije,ako cu se vec farbati,ali vecina tih svetlijih ima onaj fuj narandzasti sjaj.
 
ALTEC:
ja sam poceo da sedim u drugom srednje...geni...ali ne smeta mi...cak svi kazu da mi super stoji...nemam kompleks po tom pitanju...italiano verzija u svakom slucaju....
Pa drugo se vi,tipovima drugacije satoji.Mozda malo i smkerski,ali zamisli da devojka fura taj fazon?Kao svidelo bi ti se?Aaaaaaaaaa!Sad sam sedela sat vremena i cupala sede pincetom.Sve koje sam mogla videti sklonila sam.Nisam mogla vise da izdrzim.A izrasce opet...:( Sad vecamo u kuci-ko je za a ko protiv da se farbam.Znam da je nekome sve ovo verovatno smasno,ali ja stvarno ne zelim da se farbam,i nadala sam se da necu morati nikada.
 
Ma ne drami :) Ofarbaj se i gotovo. I ja sam osedela posle dvadesete, i stalno se farbam a kosa mi nije ni suva ni bez sjaja... Sve boje prekrivaju sede, ali ne traju dugo, to jest, boja se ili spere ili nastane izrastak posle dve nedelje, tako da ces koren morati da farbas cesce... Preporucila bih ti da naucis sama da se farbas - onda farbanje traje deset minuta i skoro te nista ne kosta, a frizer je znatno skuplji. Jedna frizerka mi je rekla da sede najbolje prekrivaju boje koje su slicne tvojoj prirodnoj (neka fora sa pigmentima, ne secam se) znaci ako si brineta, najbolje je da se farbas u smedje (ja sam se naravno farbala u sve boje). Pozdrav
 
pa glupava osobo kakve veze ima sto ces da osedis u osamnestoj. pa za dvaes godina ces vec da primetis prve bore a za jos toliko ce svi ucesnici ove raspr'e biti uveliko mrtvi. zivot je kratak, smrdljiv i surov. i to vreme koje provedemo na zemlji je toliko trivijalno u odnosu na vecnost, o zeno.
zivot ti je ka plamicak sto se kurci na vetru.
 
otrovni starac:
pa glupava osobo kakve veze ima sto ces da osedis u osamnestoj. pa za dvaes godina ces vec da primetis prve bore a za jos toliko ce svi ucesnici ove raspr'e biti uveliko mrtvi. zivot je kratak, smrdljiv i surov. i to vreme koje provedemo na zemlji je toliko trivijalno u odnosu na vecnost, o zeno.
zivot ti je ka plamicak sto se kurci na vetru.
Gledaj,to sto sebi,tako jadnom i ogorecenom,dajes za pravo da mi kacis takve prideve-tvoj je problem.Uopste me ne vredja od koga je.Ne plasim se starosti ali se nisam njenim pojavnim oblicima nadala tako rano,i jeste,zao mi je.I boli me sto je to nekome glupo.I meni je glupo sto neko na zivot gleda tako pateticno.Meni je zivot lep,i imam vremena da brinem o sebi ako ti vec nemas.Zato ti i jeste sve tako odvratno,kad ne umes da podjes od sebe.
 

Back
Top