Feng shui ?

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.590
Ne znam bas mnogo o ovoj temi ali ima par stvari koje me zanimaju. Mozda nije pravo mesto za pitanje, pa me uputite gde da ga postavim.
Dodje mi jedna prijateljica i kaze " to sto ti se iz kuhinje ulazi u kupatilo je jako lose, moras to da promenis ".
To je prakticno neizvodljivo, bar za sada. I svaki put kada idem u kupatilo mislim o tome. Moze li se to nekako ublaziti, cini mi se da sam citala da se stavljaju neka ogledala i sl.
 
..mozes da stavis zvoncice na plafon izmedju kuhinje i kupatila...
uzmi neku knjigu pa procitaj, ja ih imam dosta...to je bar lako nije kao astrologija da moras da se ubijes od vezbanja i znanja...treba samo da dobro pratis sve sto pise u knjizi, a posle zapamtis pasamo primenjujes....
:D
 
ima mnooooooooooogo takvih stvari...
najvaznija pravila su vezana za ogledala...nikako preko puta kreveta, u hodniku itd...dobro je preko puta trpezarijskog stola da se voce na stolu ogleda u ogledalu - dupliranje hrane - bogatstva...
nikako voda u spavacoj sobi, cak ni na slikama...
wc - najveci izvor negativne energije....nikako u centru stana....itd...opasne ivice - police za knjige itd...
 
svaka osoba prema datumu rodjenja ima svoje povoljne i nepovoljne pravce, tj. pripada istconoj ili zapadnoj grupi. Na osnovu toga podredjujes poljne pravce za ucenje, jelo itd....
Postoje povoljni pravci za starije i mladje osobe, recimo - mladje osobe treba da spavaju u sobi na istoku - istok - gde se sve radja zapocinje itd,. a starije osobe treba da spavaju u sobi na zapadu. Mislim da nema bas konkretno vezano za odnos izmedju vas, ali mislim da ima generalno za odnose medju ukucanima. Ako svako od vas postuje pravila dobrih pravaca - svi cete biti zadovoljni a samim tim i odnosi medju vama ce biti dobri
..
:D
 
sto ne bi trebalo da ti bude uza zid posto ti to blokira energiju...pirodno svetlo je najpovoljnije, pa, ako je moguće, odaberi sobu s jednim ili više velikih prozora... izbjegavaj fluorescentno osvjetljenje...trebalo bi da bude biljaka oko stola zbog elektriciteta...probaj da imas sto vise plavih stvarcica na stolu... ne bi trebalo da sedis ledjima okrenutim ulaznim vratima
 
Katarinaki:
imam ja jedno pitanjece:gde u mojoj sobi treba da drzim pc i radni sto?
...zavisi kojoj grupi pripadas....u svakom slucaju, nikako nemoj postaviti sto tako da si ledjima okrenut prozoru, onda neces imati podrsku u poslu ili na faksu....nemoj sedeti ni direktno naspram ulaznih vrata od sobe - najbolje je dijagonalno od njih....
 
Za sve zainteresovane, napravila sam tabelu da mozete da odredite kojoj grupi pripadate, a samim tim i koji su vasi povoljni pravci...
Znaci prvo pogledate u prvoj tabeli koji ste broj na osnovu datuma rodjenja, a onda u dr. tabeli na osnovu svog broja - povoljne i nepovoljne pravce...
Da krenemo ispocetka, da bi lakse mogli da se baziramo na pojedinosti...


Tabela izracunavanja brojeva
ZIVOTINJA DATUM KUA BR. ZA MUSKARCE KUA BR. ZA ZENE
PETAO 17.2.1969.-5.2.1970............ 4................ 2
PAS 6.2.1970.- 26.1.1971................3.................3
VEPAR 27.1.1971.-14.2.1972...........2.................4
PACOV 15.2.1972.-2.2.1973.............1.................5
GOVECE 3.2.1973.-22.1.1974..........9.................6
TIGAR 23.1.1974.-10.2.1975....... ....8.................7
ZEC 11.2.1975.-30.1.1976...............7.................8
ZMAJ 31.1.1976.-17.2.1977...... .....6.................9
ZMIJA 18.2.1977.-6.2.1978.............5.................1
KONJ 7.2.1978.-27.1.1979.............4.................2
OVCA 28.1.1979.-15.2.1980...........3.................3
MAJMUN 16.2.1980.-4.2.1981.........2.................4
PETAO 5.2.1981.-24.1.1982.............1.................5
PAS 25.1.1982.-12.2.1983...............9.................6
VEPAR 13.2.1983.-1.2.1984.............8.................7
PACOV 2.2.1984.-19.2.1985.............7.................8
GOVECE 20.2.1985.-8.2.1986...........6.................9
TIGAR 9.2.1986.-28.1.1987................5.................1
ZEC 29.1.1987.-16.2.1988.................4.................2
ZMAJ 17.2.1988.-5.2.1989................3.................3
ZMIJA 6.2.1989.-26.1.1990................2.................4
KONJ 27.1.1990.-14.2.1991...............1.................5

ISTOCNA GRUPA
KUA BROJEVI............1.............3.............4..............9

Najbolji pravac............JI.............J..............S...............I
Pravac zdravlja...........I...............S............. J.............. JI
Pravac ljubavi............ J.............. JI............. I............... S
Pravac licnog razvoja. S............. I............... JI............. J
Nesrecni pravac........ Z.............. JZ............ SZ........... SI
Pravac 5 duhova........ SI............ SZ........... JZ............ Z
Pravac 6 ubistava...... SZ........... SI............ Z.............. JZ
Pravac potpunog
gubitka......................JZ............ Z.............. SI.............SZ


ZAPADNA GRUPA
KUA BROJEVI.............5.............5.............2.............6............7.............8

...........................muskarci........zene..........svi...........svi...........svi.............svi
Najbolji pravac........... SI............ JZ............ SI..............Z............. SZ........... JZ
Pravac zdravlja.......... ..Z............ SZ..............Z............ SI............ JZ............ SZ
Pravac ljubavi............ SZ..............Z............ SZ........... JZ............ SI...............Z
Pravac licnog razvoja. JZ............ SI............ JZ............ SZ.............Z............. SI
Nesrecni pravac...........I............. ..J...............I............ .JI..............S..............J
Pravac pet duhova..... JI...............S............ .JI...............I..............J...............S
Pravac 6 ubistava........J................I..............J...............S........... JI................I
Pravac potpunog
gubitka......................S...............JI............ S...............J..............I..............JI
 
Pa evo...
kao sto se videli poolazite od svojih povoljnih pravaca...Recimo, kada govorimo o spavanju, s obzirom da ne mozemo okrenuti glavu u krevetu u sva 4 povoljna pravca, mozete namestiti krevet tako da vam glava bude okrenuta ka pravcu zdravlja ukoliko ste bolesni, kako bi brze ozdravili, ili u pravcu ljubavi ako zelite da vam krene ljubav. To dakle mozete menjati po potrebi, ako ste prostorno u mogucnosti.
Znaci - u svakom smislu treba izbegavati nesrecne pravce. Svaka prostorija mora da ima dovoljno prirodne svetlosti, naravno ne previse. U svemu treba biti umeren. Prostorije treba redovno provetravati, djubre treba bacati - ustajala energija...
Treba drzati zdrave biljke, ali ne u spavacoj sobi, osim ukoliko niste bolesni - tada ce vam biljke pruziti dobru energiju za ozdravljenje. Cvece cim pocne da vene treba baciti.
Kada birate namestaj, vodite racuna da on bude pravilnog oblika kao i sare na njemu - recimo, trougao, oblik krsta itd. - nisu povoljni, dok su recimo krug, kvadrat itd - dobri.
ELEMENTI
stvaranje povoljne energije na jugu - vatra - energija vatre donosi uspeh u javnom zivotu, slavlje, popularnost itd. recimo kamin.
voda - motiv vode treba biti smesten na severu i donosi srecu u karijeri, ali nikako u spavacoj sobi - slika mora itd.
zemlja - donosi veliku porodicnu srecu, ona dominira jugozapadom, severoistokom i centrom doma ( globus )
drvo - vezuje se za istok i severoistok, donosi srecu u pogledu materijalnog uspeha ( drvena figura )
metal - pomoc dr. ljudi. element zapada i severozadapada, povezuje se sa srebrom i zlatom - metalno zvono...

Odabiranje soba za decu
Mala deca treba da spavaju u sobi na istoku. Sinovi treba da imaju sobu u istocnom sektoru, dok cerke u jugoistocnom sektoru. U istocnom zidu doma postavite keramickog zelenog zmaja, koji ce doneti deci srecu. Nekoliko osnovnih pravilа:
- neka decije sobe budu dobro osvetljene, bez mracnih uglova
- koristite svetle, jake boje ili belu boju za zidove
- ne dozvolite da u njihovim sobama bude vlage
- uvedite neki zvuk u njihovu sobu
- stvorite neprestani pokret u sobi, sat ili neka igracka
- neka u sobi bude knjiga koje ce simbolisati sticanje znanja ( ali nikako otvorenu policu sa knjigama )
- neka u sobi bude bar jedan prozor i svakodnevno provetravajte
- sobe redovno cistite
- decije igracke poput tenkova, pistolja itd. drzite u ormanima
...toliko za sada...
:D
 
tarot:
eto i da das neke detalje-simbole za pobosljanje ljubavnog zivota?? hvala!!

Koliko ja znam, krajnji desni deo ugao od ulaznih vrata je sektor vezan za ljubav i emotivni život, tako da je tu dobro držati crvene predmete - ukrase, sveće ... itd, kao i one mandarinske patkice (u paru) koje generalno (kao ;)) donose sreću u ljubavi. Može i nešto drugo u paru, ali patkice su baš za to ... :-D Treba drzati taj deo čistim, osvetljenim,urednim ... nikako ne držati tu neupotrebljive i stare stvari, stare novine recimo, itd. :-D
 
tarot:
sta bih mogla da unesem u deciju sobu da je povoljno energizujem?? eto i da das neke detalje-simbole za pobosljanje ljubavnog zivota?? hvala!!
Evo ovako...
prvo, toalet od stana nikako ne sme biti u jugozapadnom sektoru doma. Ako je to slucaj, morate voditi racuna da vrata uvek budu zatvorena. Sreca u ljubavi postize se energizovanjem jugozapadnog dela vaseg doma. Postoje dva metoda da bi se privukla sreca u ljubavi:
- portret sa srecnim clanovima porodice postavite na zid dnevne sobe koji se nalazi u jugozapadnom sektoru. Mada, sliku mozete okaciti bilo gde. Ona snazno naglasava cinjenicu da porodica predstavlja zajednicu ljubavi.
- postavite kristale i svetlo u jugozapadnom delu dnevne sobe. Kristali moraju biti osvetljeni bar 3 sata dnevno. Moze se koristiti i lampa koja ima neki kristalni deo.
Obavezno postavite krevet tako da vam glava bude u pravcu koji je za vas najpovoljniji za ljubav. Nemojte spavati izmedju dvoje vrata...
 
Hvala vam za odgovor!!!!! meni je fs ekstra interesantan i verujem da moze da donese pozitivne promene!!
Useljavam se u poootpuno praznu kucu pa mi je potreban svaki savet sta gde da postavim po fs...
Zanima me i to da li svaku sobu delim po stranama sveta pa tako energizujem ili cela soba spada na pr. u istok i ona je istok.uf da li smo se razumeli???

Eto ako imate vremena jos nesto o detaljima za zdravlje,novac i sl.....
 
u spavacoj sobi mi je napukao prozor i nikako da ga popravimo. Da li treba hitno da ga menjamo?
u dnevnoj sobi smo skinuli vrata (tako nam se svidelo) Da li da ih vratimo ili to nema veze?
 
E pa evo da ti na to odgovorim ja/imam neka osnovna znanja/ prozor OBAVEZNO moras zameniti/sve napukle,polomljene,neispravne stvari u stanu odmah moras popraviti/posebno slivnike,cesme i sl-voda ima izuzetno jaku energiju? Ja mislim da vrata nisu problem ako ne gledate neki negativan prizor iz te sobe....
CLEOPATHRA pa ajmo dalje...novac...zdravlje....i opet ljubav...bas nesto dugo nista novo o fs!!
 
Prvo hvala na odgovoru. Pre dva dana dobila sam knjigu o Feng shuiu, i vec mi je sve jasno ali imam dilemu oko pravaca. Naime, podelila sam stan na sektore, odredila sam pravce, podelila sam i sobe na sektore - e tu mi nije jasno, ako je dobar pravac na primer mom sinu jugoistok da li treba da mu glava bude okrenuta od centra njegove sobe ka jugoistoku ili je dovoljno da mu glava bude u sektoru sobe koja je jugoistocna. Hvala.
 
koki01:
Prvo hvala na odgovoru. Pre dva dana dobila sam knjigu o Feng shuiu, i vec mi je sve jasno ali imam dilemu oko pravaca. Naime, podelila sam stan na sektore, odredila sam pravce, podelila sam i sobe na sektore - e tu mi nije jasno, ako je dobar pravac na primer mom sinu jugoistok da li treba da mu glava bude okrenuta od centra njegove sobe ka jugoistoku ili je dovoljno da mu glava bude u sektoru sobe koja je jugoistocna. Hvala.
..glava treba da mu je u pravcu jugoistoka kad spava, ili on treba da bude okrenut dok sedi prema tom pravcu....
p.s. ja sam malo bolesna, pa su zato odgovori kraci...uskoro opsirinije...
 

Back
Top