problem posle overclocka :(

OmEkSiVaC

Obećava
Poruka
51
E pa ljudi ovako stoje stvari! ne znam zasto ali posle nesto vise od 2 godine koriscenja mog kompa resio sam da ga overclockujem! nista tako ti ja procitam uputstvo na forumu i pocnem da operisem! inace imam 2500+ i ne znam neku msi plocu (ako je bitno navescu i nju) i 768MB ddr na 400MHz. odesim da odnos fsb i memorije bude 1:1 i podignem frekcenicju na 180Mhz (mnozilac je 11) i tako dobijem negde 2GHz procesorske snage i 360Mhz na ddr-u sto i nisu neke vrednosti ali nisam hteo da rizikujem odmah na pocetku! win se poceo ucitavati i onda se komp sam resetovao! pojavio se crn ekran i sve je na tome ostalo!!!!! izvadio sam bateriju iz ploce i ponovo je vratio da bi bios vratio na deafult. ona je normalno poceo da radi! pokusao sam jos jednom i samo sto sam smanjio frekvenciju! poceo sam normalno da radim u winu dok se jednog trenutka desila ista stvar! i to je poslednje sto se desilo mom kompu! sada mi samo stoji crn ekran kad ga ukljucim i nista se ne desava (ponovo sam vadio bateriju i nista, takodje sam i podesio da me upozori kad temperatura predje 50stepeni)! moram i da napomenem da se ne cuje vise onaj zvucni signal kad se ukljucuje komp!!
da li neko moze da predpostavi sta se desilo i da li sam nesto gadno zeznuo!?

poz
 
Iskljuci komp iz struje, izvadi bateriju(a i ne moras) i resetuj bios na ploci pomocu jumpera. Vrati jumper na mesto i ukljuci komp u struju i upaliga-uz put se moleci Bogu...
I VISE NE CACKAJ NISTA!

Dok 3 ne pokvaris neces opraviti cetvrti;)
 
Tesko da je ista crklo.Isti problem se i meni dogodio vise puta kada sam jos uvek bio novajlija u svemu tome.Uglavnom,sve ti je odgovoreno.Iskljuci kabl iz napajanja,izvuci bateriju,prebaci jumper na poziciju za reset CMOS-a i ostavi ga tako nekih 5 min.Zatim sve lepo vrati kao sto je bilo i ukljuci komp.Nek ti je sa srecom!
 
A jesi li ti siguran da je tvoj brat digao samo fsb,a ne i voltazu?I jesi li siguran da je fsb dignut samo na 180mgz?Ovo sto se tebi(tvom bratu) dogodilo ne moze da se dogodi kada dizes samo fsb.Kada budes proveravao ono sto je spinx rekao,proveri i da li se ventilator od napajanja pali.
 
vrti se hladnjak na procesoru, pocne da radi hdd, i sve lampice se pale! e sad nisam video sta se dogadja sa napajanjem ali cim budem dosao kuci provericu i to! ma 100% ne bi me lagao! samo fsb i to za npr 10Mhz! zbog toga me i nervira sto se sve ovo dogadja! mada mu je neki lik sve to pokazao kako se to radi i doci ce on najverovatnije danas da vidi sta se desava!
 

Back
Top