Negovanje prijateljstva

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Hm... Gde smestiti ovu temu... Možda je teško da ona nađe svoje mesto ovde, gde je, neko reče, sex na prvom mestu (nemam ništa protiv ;) ), ali opet, spada pod ljubav i zato je ovde stavljam...
Svi mi, kad pričamo o ljubavi, mislimo na partnere, govorimo o muško - ženskim odnosima... Ali ljubav nije samo to, ne kreće se samo u tim relacijama...
Šta je sa prijateljstvom? Da li vas i prijateljstva ispunjavaju onoliko koliko i ljubav sa suprotnim polom, koliko i flert, zaljubljenost... naravno, na jedan drugi način... Ili se o prijateljstvu ne priča jednostavno zato što se to podrazumeva, što je tu manje mogućnosti da se situacija komplikuje, manje pruža prostora za polemiku...
Da li prijateljima priređujete iznenađenja? Ja, na primer, mnogo puta vidim nešto što bi moja neka drugarica volela da ima, i ako sam pri novcu, kupim joj... I presrećna sam kad vidim da sam je obradovala. I srce mi zadrhti kad mi neko od prijatelja plače. A pre neki dan, zavučem ja ruku u džep šetajući se sa jednim momkom, i imam šta da vidim - jedna grupa mojih koleginica mi je u džep stavila različite porukice, simpatične, tople... Momak me je gledao u čudu kako ushićena čitam, pa me još pitao da li je to pisano nekim povodom. A treba li za sve da ima povoda...
Dakle, imate li potrebe da osvežite i vaše prijateljske veze, da unesete neku novinu, da nekog prijatelja obradujete...?
Bez obzira što verujemo da su prijateljstva za ceo život, uglavnom... U svakom slučaju, trajnija od ljubavnih veza... I da nema potrebe poklanjati im toliko pažnje, ona klize kako već treba...
 
Znas ovako...
Ja sam se bas ovako po Nigeriji druzio sa totalno razlicitim ljudima. Sa svih strana sveta i svakakvih nacela i obrazovanja. Sa nekima sam prijatelj bio dugo, sa nekima kratko, ali sva prijateljstav su bila dobra.
I zurke smo pravili bas dobre i sa svime dozvoljenim, i sport, i napijali se i zenske jurili po raznim sumnjivim mestima... Svega je bilo, i bilo je dobro. Svih ih se secam sa nostalgijom.

Na kraju ti ipak treba neko tvoj, koji tu uvek za tebe i mora biti suprotnog pola.

I da imam par prijatelja sa kojima cak i posle par godina nevidjenja, kada se nadjemo zajedno, kao da se nismo ni rastajali.

Ali ipak ti na kraju treba partner/ka...

Ma svega treba, mesavina, casa zuci i casa meda. Bio je Njegos dosta pametan co'ek.

Eto, ja malo filozofirao...
 
iskreno...meni je prijateljstvo na prvom mestu....ljubav ni priblizno ne moze da me ispuni kao prijateljstvo....ali naravno ono pravo....bolje se provedem sa drugarom gajbi uz brdo partija fudbala na kompu,nego da sa devojkom izadjem ko zna gde ali mislim da se to ne moze porediti na taj nacin...mislim da je neophodno i jedno i drugo,samo neko uvek daje prednost jednom ili drugom...licni izbor....poklone i ne kupujem,jbga nekako trulo ipak sam musko....zamisli da drugaru kupim nesto...tu sam da mu dajem kintu,izvodim na zurke....kao i on mene...u danasnje vreme normalna stvar...moras se osloniti na nekoga...a da nije devojka,bas im i ne verujem...dolaze,prolaze,drugari ostaju...naravno to je moje misljenje,verovatno ne razmisljaju svi kao ja....
 
naravno da je potrebno negovati prijateljstvo.Volim da obradujem ljude koje volim i cesto prijateljima poklanjam sitnice,uzivam u tome.Ne mora to biti nesto jako vredno,i omiljena cokoladica moze biti dovoljna...I ja stavljam prijateljstvo ispred ljubavi,mislim da je trajnije ali dobro znam ko mi je pravi prijatelj i ko to zasluzuje...
 
Sokolica_M:
Dakle, imate li potrebe da osvežite i vaše prijateljske veze, da unesete neku novinu, da nekog prijatelja obradujete...?

Hmmm, da... Ja bih da osvezim prijateljstvo sa jednom Verkom i konacno je zveknem, da budemo jos bolji drugari. I sa Sashkom. I sa Natasicom.
:roll: Eh, to osvezavanje prijateljstava :wink:
 
prijateljstvo...mene ta rec zbunjuje...imam jednu pravu prijateljicu
sto se nje tice,znam da me nikada ne bi izdala,uvek bih za nju ruku stavila u vatru...
mene zanima da li cu ja ikada moci da budem pravi i iskreni prijatelj osobi koju sam nekada volela...ili ce tu uvek biti necega sto ce me sprecavati da mu budem totalno iskren prijatelj,bez ikakvih tajni pred njim...ja to zelim,ali ne znam da li mogu...ne znam sta osecam...jbg...
 
Sokolica_M:
...Ja, na primer, mnogo puta vidim nešto što bi moja neka drugarica volela da ima, i ako sam pri novcu, kupim joj... A treba li za sve da ima povoda...
viđi sokola ;)
Elvis je poklanjao najnovije modele automobila svojim prijateljima, samo da im vidi izraz lica u tom trenutku :D

Dakle, povod.. pa neka bude u ovom slučaju više uzrok, uvijek postoji... činjenica je da te porukice nijesu završile u ma čijem, već u tvom džepu, zar ne?
 
Meni drugarica iz cista mira veceras kaze da je ne uznemiravam ako je 10 sati vreme kad je uznemirijuci moj SMS za nju ja sam visnja u cokoladi, a nismo se cule ni videle dugo. Sta je tu uznemirujuce u tome sto sam joj poslala SMS jedan, u zadnjih 5 meseci nije poslala ni ona meni ni ja njoj ni jedan, sta je sad uznemirujuce tu?
 

Back
Top