plodni dani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Упс, заборавих на то!
Е, у том случају, мени је докторка, после ''продувавања јајника'' рекла:''Е, сад, ако наредна три месеца имате односе сваки дан, имате већу шансу да затрудните!''

Замислите само фацу мог мужа кад је то чуо! :lol:
 
Obicno je ovulacija negde izmedju 13-15 dana od dana pocetka menstruacije, to je najrizicnije, ali nikad se ne zna, uglavnom je svaka zena razlicita. Bolje se ne igraj ako ne zelis da zatrudnis. Ja koji god dan da je a desi se da moj dragi muz svrsi u mene, uopste ne brojim dane, nego pravac apoteka i kupim pilule za jutro posle
 
'Ajd sad da ne pametujem previše, ali moram da prokomentarišem (iako se o tome pričalo mnogo puta, neće škoditi još jednom): pilula za dan poslije je zadnja linija odbrane, to je hormonalna bomba kojom ne treba maltretirati organizam, nije bombonica i ne treba se tako ni koristiti. Zato je bolje sve uraditi da do njenog uzimanja i ne dođe.
Izvini Tamigo, ne prozivam te, ali rekla si "desi se da moj dragi muz..." Može da se desi da pukne kondom i onda je to viša sila, ali ovo nije. Bolje uzimaj kontraceptivne pilule, ako već nemaš frku od hormona.

I da - nisam nikakav doktor, ali sam priču naučila napamet, k'o pjesmicu, pa da podijelim... :)
 
Tamigo:
Obicno je ovulacija negde izmedju 13-15 dana od dana pocetka menstruacije, to je najrizicnije, ali nikad se ne zna, uglavnom je svaka zena razlicita. Bolje se ne igraj ako ne zelis da zatrudnis. Ja koji god dan da je a desi se da moj dragi muz svrsi u mene, uopste ne brojim dane, nego pravac apoteka i kupim pilule za jutro posle
pa te pilule nisu bas naivne da se cesto koriste..dva tri puta godisnje i to ako se bas omakne.
a zar nisu jednostavnije kontraceptivne pilule u tom slucaju...
 
Ha meni je danas 14-tu dan,plodni najplodniji dani,sad cu da igram oko muzica,mozda uspemo.
Mi smo poceli da radimo na bebi pre 2-3 meseca jos uvek nista.Koliko treba da bude redovan sex da bi se zatrudnelo?Kod nas nije bas kao ranije,valjda cemo uspeti.
 
lodni dani mogu se izračunati po formuli, broj dana koliko traje ciklus(vrijeme od prvog dana jedne do prvog dana druge menstruacije) minus 14.npr. ciklus traje 30 dana, dakle 30 - 14= 16. Tom danu ciklusa dodajte i oduzmite 3 dana (16-3=13, i 16+3=19). To je vrijeme plodnih dana,od 13.-19. dana ciklusa kod cura kojima ciklus traje 30 dana. To se može koristiti kad je dužina ciklusa stalno ista, ako varira već je izračunavanje teže jer ne možete predvidjeti koliko će dana proći od početka prve do početka slijedeće menstruacije.
 
Maslachak:
lodni dani mogu se izračunati po formuli, broj dana koliko traje ciklus(vrijeme od prvog dana jedne do prvog dana druge menstruacije) minus 14.npr. ciklus traje 30 dana, dakle 30 - 14= 16. Tom danu ciklusa dodajte i oduzmite 3 dana (16-3=13, i 16+3=19). To je vrijeme plodnih dana,od 13.-19. dana ciklusa kod cura kojima ciklus traje 30 dana. To se može koristiti kad je dužina ciklusa stalno ista, ako varira već je izračunavanje teže jer ne možete predvidjeti koliko će dana proći od početka prve do početka slijedeće menstruacije.
....e da zaboravih.... ako duzzina ciklusa nije stalno ista.... znachi recimo u godini, najduzzi ti je bio 35, a najkraci 21, to mu dodje da su ti plodni dani nekad od 7og do 24og dana....:lol: :lol: :lol: shto znachi - koristi kontracepciju!
 
pilencepile:
Ha meni je danas 14-tu dan,plodni najplodniji dani,sad cu da igram oko muzica,mozda uspemo.
Mi smo poceli da radimo na bebi pre 2-3 meseca jos uvek nista.Koliko treba da bude redovan sex da bi se zatrudnelo?Kod nas nije bas kao ranije,valjda cemo uspeti.

Ako bas zelis da "ciljas" odnose u plodnim danima, najbolje je kupiti testove za ovulaciju u apoteci. Mada iz licnog iskustva, najbolji je uspeh kada se opustis i prestanjes da razmisljas . Velika zelja i konstantno razmisljanje da li ce uspeti je kontraproduktivno.
 
pilencepile:
Ha meni je danas 14-tu dan,plodni najplodniji dani,sad cu da igram oko muzica,mozda uspemo.
Mi smo poceli da radimo na bebi pre 2-3 meseca jos uvek nista.Koliko treba da bude redovan sex da bi se zatrudnelo?Kod nas nije bas kao ranije,valjda cemo uspeti.

Један савет искусне особе (на жалост, искусне у тим стварима:-( ):
ПРЕСТАНИТЕ ОДМАХ ДА РАДИТЕ НА БЕБИ, почните да нормално водите љубав не обраћајући пажњу на прављење бебе, на плодне дане и остале ствари....само полако и растерећено, иначе ћете учнити себи медвеђу услугу! Бебе долазе из опуштене љубави, а не из свесног ''прављења''!
Тек ако после две године не дође беба, онда се обратите лекару...до тада - уживајте! :wink:
 
Mislim da ipak treba voditi racuna i o plodnim danima...Kako one koje nece da ostanu trudne tako i one koje hoce... Moja dr-ginekolog mi je rekla sledece: posto ja imam skraceni ciklus znaci na 24, 25 dana meni su plodni dani od 8-13 dana naravno racunajuci prvi dan onaj dan kad sam dobila menstruaciju. I posle ovog prosvecenja ja sledeceg meseca ostala trudna ;)) Za zene koje imaju normalan ciklus na 28 dana, plodni dani su 15, 16 dan...
 
Ја се не бих баш сложила.
Оне које неће да остану трудне требало би да користе контрацепцију.
А ова девојка која тек два месеца не користи контрацепцију са мужем, не би требало да мисли да плодне дане, на бебу и на ''рад на беби'', јер тиме може само себи да отежа. Вођење љубави може се лако преторити у мору ''рада на беби'', у стално ишчекивање, темпирање и притисак...а тек тада ништа од бебе неће бити!
 
hanibal77:
potvrdjujem:ja sam ostala trudna prvog meseca posto sam zaboravila da treba da pravimo bebu

da s nadovezem: i ja takodje. Prvo sam non-stop razmisljala o pravljenju bebe i nista, a onda sam posle par meseci "digla ruke" i pocela da se zanimam sa drugim stvarima i odmah ostala trudna
 
Kako bre razmishljate o deci dok ih pravite?! :)
Dechica, cuclice, malene nogice, prsticij, okice... chim pomislim na njih blazheno se smeshim i uzmem da ljuljshkam prvu plishanu zhivotinjicu koja mi dodje pod ruku..
Nema shanse da mislim o deci dok.. mislim... da ;)
 
A jel ti bash zhelish da objashnjavam da bila shala u pitanju? Sa sve smajlijem?
Pa dobro, objasnicju - to je bila shala (podstaknuta time shto se raspekmezim kad mislim na decu, a to je sve cheshcje u poslednje vreme).
Si? :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top