anti-bebi pilule

  • Začetnik teme neiskusna
  • Datum pokretanja
N

neiskusna

Gost
imam 20 godina.Koristim logest pilule vec oko 4 meseci.interesuje me da li je stetno ako preskocim jedan mesec posto tada necu imati seksualnih odnosa.kako se to odrazava na organizam,ako posle te pauze od mesec dana pocnem opet da ih koristim?Hitno
 
Za svake anti bebi pilule savetuje se povremeno odmaranje organizma.Nisi rekla da li logest uzimas iskljucivo zbog kontracepcije ili postoji pride jos neki razlog.
Vezano za kontracepciju,nije problem ako odmoris jedan mesec ali sledece koriscenje mora biti povezano sa pocetkom ciklusa,tacno.Ako ga uzimas zbog policisticnih jajnika ili hormonskih disbalansa u tom slucaju ne bi trebala prekidati terapiju.
 
Nemas razloga za brigu :?
malo sam sokirana ovakvim odgovorom s obzirom da devojka nema nikakav hormonski poremecaj.U organizmu postoji hormonska ravnoteza i sa tim se ne treba igrati. Isto treba napomenuti da ginekolozi zdusno navijaju za ovaj vid kontracepcije, ali treba pogledati i pregrst studija o tome da su izazivaci i vrlo ozbiljnih oboljenja(koja su, ne bih da plasim dete). Hormon je hormon, i ako je dete zdravo i pravo ne treba da ga uzima.
Svakome bih preporucila da kao vid kontracepcije koristi kondom, i nemoj biti zrtva pritisaka da ga ne koristis jer samo jedno telo, a i jedan zivot imas. Pozdrav!
 
E kad bi ti znala koliko devojke ne zele,nece ili nemaju poverenja u koriscenje kondoma ne bi tako govorila.
Kad nekome preporucis da koristi kondom bolje da si rekla bilo sta drugo nego to,tako da u tom slucaju je svaki vid kontracepcije bolji nego nikakav.
Licno smatram da je kondom nesto najbolje,ne stiti od trudnoce nego i od infekcija ali veruj takva misljenja su usamljena.
 
Ja koristiom iste te pilule (logest) zbog hormonskih poremecaja i da budem iskrena, ne bih volela da ih uzimam da ne moram...to je unistavanje organizma.Moj savet ti je da izaberes naki drugi vid kontracepcije..Mada ako neces, znaj da nije nikakav problem ako preskocis neki mesec...U mom slucaju to bi bilo drugacije jer ja ako preskocim naki mesec...mislim da su sledecu menstruaciju dobiti tek sledece godine...Zato ne brini, ako ti je sve u redu sa ciklusom, preskakanje jednog meseca nije problem...
 
Ja jedino mogu da ti kazem da taj mesec,koji budes pauzirala sa logest-om,zaista nemas odnose,jer se plodnost tada neverovatno povecava.Neki ginekolozi tako lece sterilitet u pocetku-nakljukaju zenu kontraceptivnim tabletama,pa,kada napravi pauzu,ima mnogo vise sansi da zatrudni.
 
SoBlue:
Ja jedino mogu da ti kazem da taj mesec,koji budes pauzirala sa logest-om,zaista nemas odnose,jer se plodnost tada neverovatno povecava.Neki ginekolozi tako lece sterilitet u pocetku-nakljukaju zenu kontraceptivnim tabletama,pa,kada napravi pauzu,ima mnogo vise sansi da zatrudni.

Ne znam da li je to proverena informacija ali ima smisla jer je moja drugarica odmah po prekidu zaglavila trudnocu, iako joj je ginekolog govorila da se kod zene posle pijenja pilula po cak 2 meseca ne desi uopste ovulacija
E sada ko je tu u pravu...pojma nemam
 
Sve zavisi kako ce zena odreagovati na terapiju kontraceptivima,kod nekih ce zaista ovulacija izostati na 2,3 meseca a neke imaju sansu da nakon prekida uzimanja kontraceptiva odmah ostanu trudne.
Sad,ko pripada kom tipu zena...to niko ne moze znati.
 

Back
Top