Word - iz latinice u cirilicu - kako???
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Word - iz latinice u cirilicu - kako???

Početnik
    Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Word - iz latinice u cirilicu - kako???

Molim za brzu pomoc, dipolomski je u pitanju, sve sam vec otkucao u latinici, a sad bih zeleo da prebacim u cirilicu a da sve ostane isto!
    Unapred hvala!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Word - vec napisan latinicni tekst prebaciti u cirilicu - kako???

Prvo sto mi pada na pamet je da selektujes tekst, izaberes cirilicni font, trebalo bi da ti sve prebaci u taj font. Imaces doduse izmene da uradis tamo gde u cirilici ima "dj" "nj" "lj" ali bolje to nego kucanje sve iz pocetka. Jesi li to probao?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Re: Word - vec napisan latinicni tekst prebaciti u cirilicu - kako???

Ako imaš Office 2003 evo ti alata za preslovljavanje Office 2003 programski dodatak: preslovljavanje ćirilice u latinicu
    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9C42C286-73E0-46C9-A31E-0EDAC1B40562&displaylang=sr

Kada se instalira pojaviće ti se mali toolbar u svim komponentama Office-a 2003.
    Sa ovim alatom možeš odabrani deo teksta da prebaciš. Ne mora ceo tekst.

---

YUConv za verzije Word 6/95 i Word 97/2000/2002/2003

Detaljnije: http://www.praktikum.co.yu/office/word/wd_001.htm

---

A evo i online alata pisanog u Java script-u, koji možeš korisiti i offline.

http://www.cs.cmu.edu/~aleksa/vucko/jsvucko-l.html

Početnik
    Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

drugari hvala, skinucu pa cu da probam pa cemo da vidimo sta ce da ispadne. pretpostavljam da ce biti malo zeznuto jer imam mnogo matematickih izraza u math type-u, a;i probacu pa se javljam ako ne resim problem. hvala jos jednom!

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Ako su formula pisane u MathType-u, onda ne bi trebalo da imaš problema, jer MS konvertor ne menja ništa u okviru MathType objekata, tako da možeš da selektuješ ceo tekst i konvertuješ ga. Ovaj knvertor ispravno konvertuje lj i nj, tako da verovatno nećeš imati potrebe da bilo šta doteruješ posle konvertovanja.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Jos jednom hvala, uspeo sam sa MS konvertorom, ono sto je pisano u Math Type-u nije dirano, sad cu da stampam diplomski i..... finito!!

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Koristi makroe vrlo je djednostavno ne trebaju ti razni progrmai preko 1MB da bi dobio isto sto i sa Markoima
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Ovo nije program Office 2003 programski dodatak: preslovljavanje ćirilice u latinicu, već dodatak, tj. alat, baš za Office 2003 kako mu i samo ime kaže. Čemu onda zezati se s makroima?

A ovo su upravo već napisani makroi YUConv za verzije Word 6/95 i Word 97/2000/2002/2003. Kad već ima na gotovo, opet je pitanje što se zezati sa njima?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Evo vam alatka za bilo koji word. Besplatna, postoji i uputstvo. Nema potreba za sređivanje onoga dj lj nj i slično, pošto sve automatski radi. Naravno i kontra, znači i ćirilica u latinicu. Uživajte
    Priloženi fajlovi Priloženi fajlovi

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]@NICS
    Ne vidim razlog zašto praviti makro za nešto što već postoji, da li u obliku makroa ili dodatka za Word.

@zlajat
    Ukoliko je tekst pisan latinicom tada dj i đ nije isto i svaka takva konverzija može da uporopasti tekst. Ako je za pisanje teksta korišćen Yuscii, onda... nemam komentara.[/font]

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Nabroj mi Bojane koliko reči u Srpskom jeziku imaš u kojima se upotrebljava dj umesto đ. Pre nego što nešto napišeš, bar razmisli. Ne troši nam vreme na neke nebulozne argumente.

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne bih previse da komentarisem na ovu temu, jer u sustini stvari i pitanja je sve receno...

Sto se tice slova Š-š, Đ-đ, Ž-ž, NJ-nj, DŽ-dž, LJ-lj, sve ovo lijepo meni je radilo i radi u Wordu 2003 sa Translitom.. Ne vidim toliko komplikacije oko toga... Cak je i LJ pretvarao u cirilicno LJ..

Za starije verzije worda, vec je sve napisano..

Pozzzz...zzzzz

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio zlajat
    Nabroj mi Bojane koliko reči u Srpskom jeziku imaš u kojima se upotrebljava dj umesto đ. Pre nego što nešto napišeš, bar razmisli. Ne troši nam vreme na neke nebulozne argumente.
    [font=Verdana]Izgleda da nisi konvertovao više od desetak strana teksta kada ovo smatraš nebuloznim argumentom. I ne, nemam nameru da trošim vreme objašnjavajući nešto očigledno.
    [/font]
    Poslednji put ažurirao/la bojan p : 27.03.2007. u 22:40

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Najveći problem takva konverzija bi pravila kod ljudi koji pišu ijekavicom. A ima ih zar ne?
    Pa bi svuda gde je dj prepravilo u đ što bi totalno uništilo tekst.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Inače ovo je za konverziju teksta koji je pisan na Srpskom jeziku: ijekavica, ikavica i slični dijalekti nisu deo zvaničnog Srpskog jezika. Nisam nacionalista, poštujem sve jezike i dijalekte, ali ako pričamo Srpskom jeziku, onda pričamo o Srpskom jeziku, a ne o jezicima i dijalektima koji su u upotrebi na teritoriji Srbije. Uostalom, ja sam vam dao dobar alat, ali ni najbolji programi nemaju apsolutnu univerzalnost.
    Bojane, brate, izvini, stvarno nisam imao ni najmanju nameru da te uvredim, ali radio sam tolike pripreme za štampu, za knjige koje imaju popriuličan broj strana, pa čak i konverzija komandom Replace All, da mogu da tvrdim da je broj reči gde ćeš koristiti DJ umesto Đ, toliko mali, da je u domenu greške u petoj decimali. Naravno pričamo o Srpskom jeziku.

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5789

a sta tupite toliko.
    FLUID je lepo dao yu konvertor program koji resava sve probleme u vezi pitanja i sva dalja "filozofiranja" su nepotrebna.
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Obećava
    Učlanjen
    26.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

fluid je potpuno u pravu..i ja sam to skinuo i instalirao i radi savrseno...

Početnik
    Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

evo da i moja malenkost koja je pokrenula ovu temu pomogne njenom zakljucivanju. Taj transliterator, microsoft-ov dodatak za office koji je Fluid preporucio, to sam instalirao u moj Office2003 i bez problema je ceo moj diplomski od 167stranica prebacio u cirilicu. Znaci odlicno radi! Kasnije, kada sam u Power Pointu pravio prezentaciju odbrane diplomskog, opet sam koristio transliterator ali je malo brljao, tj neka slova je ostavljao u latinici - no kod mene je upalio mali fazon, tekst sam selektovao od kraja ka pocetku i onda ga je bez greske konvertovao - bag ili sta je vec u pitanju.
    dakle, u wordu radi bez greske, u power pointu malo brlja - eto to je moje iskustvo pa da ga podelim s ostalima.
    Jos jednom hvala na pomoci svima.
    P.S.
    Diplomirao sam u petak 30.03.!!! :-)

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio srgor
    evo da i moja malenkost koja je pokrenula ovu temu pomogne njenom zakljucivanju. Taj transliterator, microsoft-ov dodatak za office koji je Fluid preporucio, to sam instalirao u moj Office2003 i bez problema je ceo moj diplomski od 167stranica prebacio u cirilicu. Znaci odlicno radi! Kasnije, kada sam u Power Pointu pravio prezentaciju odbrane diplomskog, opet sam koristio transliterator ali je malo brljao, tj neka slova je ostavljao u latinici - no kod mene je upalio mali fazon, tekst sam selektovao od kraja ka pocetku i onda ga je bez greske konvertovao - bag ili sta je vec u pitanju.
    dakle, u wordu radi bez greske, u power pointu malo brlja - eto to je moje iskustvo pa da ga podelim s ostalima.
    Jos jednom hvala na pomoci svima.
    P.S.
    Diplomirao sam u petak 30.03.!!! :-)
    Da ne bi mene ništa od diplome! Ma idi bre, razaram.

Ajde sad ovde za društvo da pozoveš jednu turu. Za mene pivo.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

I naravno, sve čestitke na uspehu.

Nije diploma za bacanje. A šta si to diplomirao?

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5789

informatiku
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio tab503
    informatiku
    [font=Verdana]Nije valjda?

@srgor
    Čestitke na diplomiranju.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio FLUID
    I naravno, sve čestitke na uspehu.

Nije diploma za bacanje. A šta si to diplomirao?
    gradjevinski u n.sadu.

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Da li možda ima neki ovakav alat za Word 2007? Dok sam koristio Word 2003 imao sam taj MSTranslit dodatak, i lepo je radio, ali sam prešao na Office 2007, a to za preslovljavanje naravno ne radi.

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jel bi mi neko pomogao da prebacim na latinicu nemogu nikako da sredim uvjek mi na ide na engleski ,,pozz

Slične teme

1. Urgent-prebacivanje sa latinice na ćirilicu
    Autor neobaveštena u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.12.2008., 19:26
  2. Konvertovanje latinice u cirilicu
    Autor crawler u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.06.2008., 14:16
  3. Kako ćirilicu ubaciti u Inkredimail?
    Autor prion u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.01.2006., 12:42
  4. Konvertovanje latinice u cirilicu?
    Autor mistress u forumu Softver
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 06.11.2005., 23:50
  5. Kako da pređem sa latinice na ćirilicu?
    Autor koska_sr u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.12.2003., 23:59

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •