Naopak drustveni fenomen Srbije: Beogradizacija

sever.sena

Obećava
Poruka
75
Jedan od najtezih problema siromasne zemljice Srbije na brdovitom Balkanu nije samo problem Kosova i Metohije vec problem drustvenog deformiteta poznatog kao "beogradizacija". U tome se slazu mnogi ugledni drustveni analiticari u Srbiji i van nje. A ta se tema skoro i ne spominje po raznoraznim tkzv. srpskim "nacionalnim i nenacionalnim" medijima mada beogradizacija vec odavno je jedan od "po zlu poznatih problema" koji narocito tisti i zabrinjava mladju Srbiju. Ukoliko, mi ne verujete trazite na INTERNET-u obavestenja o toj temi i videcete sta o njoj misle ta "ugrozena" mladjarija. Zato je duznost svakog gradjana Srbije da pisu i govore otvoreno o toj drustvenoj "pakosti"!
Uostalom, nije bilo to tako davno da se ne setimo krilatice siromasnih albanskih rudara u rudniku Trepca "Trepca radi-Beograd se gradi".
 
Kao prvo svi vi "patriote" iz dijaspore mozete da shut the f*ck up. Ako ste patriote sto ste otisli. I sada odande da budete vece patriote od ovih sto su ostali.
I sta uostalom znaci ta Beogradizacija. Neki beogradski mentalitet? Bolje reci onog prozapadnog dela koji je za napredak Srbije, jer i u Beogradu postoji sve i svasta. Takva Beogradizacija Srbije ne zvuci lose, a ja sam iz Pozarevca. Da uklonimo palanacki mentalitet.
A ostale "pojmove" Beogradizacije koji su nejasni ili nelogicni (finansije, politicka moc) mozemo da pripisemo tome sto je Beograd glani grad Srbije u kome zivi nesto vise od cetvrtine Srbije (ne racunajuci Kosovo).
 
sever.sena:
Jedan od najtezih problema siromasne zemljice Srbije na brdovitom Balkanu nije samo problem Kosova i Metohije vec problem drustvenog deformiteta poznatog kao "beogradizacija". U tome se slazu mnogi ugledni drustveni analiticari u Srbiji i van nje. A ta se tema skoro i ne spominje po raznoraznim tkzv. srpskim "nacionalnim i nenacionalnim" medijima mada beogradizacija vec odavno je jedan od "po zlu poznatih problema" koji narocito tisti i zabrinjava mladju Srbiju. Ukoliko, mi ne verujete trazite na INTERNET-u obavestenja o toj temi i videcete sta o njoj misle ta "ugrozena" mladjarija. Zato je duznost svakog gradjana Srbije da pisu i govore otvoreno o toj drustvenoj "pakosti"!
Uostalom, nije bilo to tako davno da se ne setimo krilatice siromasnih albanskih rudara u rudniku Trepca "Trepca radi-Beograd se gradi".
Jos jednom: nije ovo forum na kome bi trebalo govoriti protiv Beograda, ako se tu zhelish zadrzhati i napisati vishe od 10ak poruka. Evo, ja sam prvo lajao, lajao, a onda se zdruzio sa Beogradjanima. Cak mogu da kazhem da je vishe Beogradjana koji su protiv beogradizacije, nego Nislija (mojih sugradjana), odnosno seljana iz Centralne Srbije. Zhalosno, ali istinito.

A sve je manje razloga za borbu za teritorijalnu ravnopravnost, odnosno protiv teritorijalne diskriminacije. Nemoguce je dostici standard Beograda, pogotovo nakon proslogodisnjeg NIP-a, ulozenih stranih investicija u Beograd, itd. A planovi za ovu godinu su tek megalomanski, tako da ce uskoro Beograd biti sve samo ne "autentichna Srbija". Dakle, ponos Srbije.

Preporuka mladim seljacima iz Centralne Srbije: selite se, ne budite lude lokal-patriote. Nema vajde od zhivota u provinciji, a josh manje od borbe za nju. Za borbu je potrebna jaka volja, i svest gradjana. Medjutim, oni najbolji ne zele da gube vreme u provinciji, da se muche sa mentalitetom koji tamo vodi glavnu rech, tako da se vishe i nema ko boriti.
 
Jedno od pitanja mojih sagovornika je "Sta znaci izraz beogradizacija?. To je da su: (1) 99.999 % od svih narodnih para u Beogradu; (2) da su 99.999 % svih do sad otkrivenih tkzv. "mafija" iz Beograda; (3) da su 90 % visokih drzavnih funkcionera (ukljucujuci ambasadore itd) i poslanika drzavice (u agoniji) Srbije iz Beogrdada; (4) da je 95 % od svih kulturnih, sportskih i slicnih dogadjaja drzavice Srbije prosle godine odrzano u Beogradu; (5) da ugledni novinar Nacionalne televizije Srbije izjavi da je unutrasnjost Srbije gubitnik tranzicije; (6) da je g-din Batakovic, iz pregovarackog tima za Kosovo i Metohiju, izjavio da Beograd ima daleko veci ugled u svetu nego jadna Srbijica; (7) da su vecina uhapsenih profesora kragujevackog Pravnog fakulteta doktorirali u Beogradu; (8) da Ministar prosvete Vuksanovic nije obisao nijednu skolu u nekom srpskom siromasnom selu u toku svoje "vladavine" a znate ko mu je bio zamenik, zar ne?; (9) da je najveci broj vojnika koji su poginuli na Kosovu i Metohiji u toku 1999 g. iz unutrasanjosti Srbijice; (9) da je Boris Tadic sluzio vojsku u Beogradu; (10) da je Beograd zapoceo i odrzavao Milosevicevo opako "vojevanje" koje je je "urnisalo" jadnu Srbijicu itd., itd. Uostalom, Englezi kazu "Pametnom coveku treba predociti samo dve cinjenice da bih shvatio poruku".
P. Sever-Sena, Paris
 
sever.sena:
(2) da su 99.999 % svih do sad otkrivenih tkzv. "mafija" iz Beograda; (3) da su 90 % visokih drzavnih funkcionera (ukljucujuci ambasadore itd) i poslanika drzavice (u agoniji) Srbije iz Beogrdada; (4) da je 95 % od svih kulturnih, sportskih i slicnih dogadjaja drzavice Srbije prosle godine odrzano u Beogradu; (5) da ugledni novinar Nacionalne televizije Srbije izjavi da je unutrasnjost Srbije gubitnik tranzicije; (6) da je g-din Batakovic, iz pregovarackog tima za Kosovo i Metohiju, izjavio da Beograd ima daleko veci ugled u svetu nego jadna Srbijica; (7) da su vecina uhapsenih profesora kragujevackog Pravnog fakulteta doktorirali u Beogradu; (8) da Ministar prosvete Vuksanovic nije obisao nijednu skolu u nekom srpskom siromasnom selu u toku svoje "vladavine" a znate ko mu je bio zamenik, zar ne?; (9) da je najveci broj vojnika koji su poginuli na Kosovu i Metohiji u toku 1999 g. iz unutrasanjosti Srbijice; (9) da je Boris Tadic sluzio vojsku u Beogradu; (10) da je Beograd zapoceo i odrzavao Milosevicevo opako "vojevanje" koje je je "urnisalo" jadnu Srbijicu itd., itd. Uostalom, Englezi kazu "Pametnom coveku treba predociti samo dve cinjenice da bih shvatio poruku".
P. Sever-Sena, Paris

Pola od ovih navedenih cinjenica su teske gluposti.

1. Mafije imas koliko hoces u svim mestima Srbije i tvrdnja da je 99.9999% iz Beograda je teska glupost.Mada normalno je da u velikom gradu ima vise kriminala nego u malom.To ti je svuda u svetu.

2. 90% viskokih funkcionera iz BG.Mozda oni sada jesu iz BG ali bar 80% tih funkcionera nije rodom iz BG vec je dojahalo u isti kao i sva druga seljana.

3. 95% kulturno-sportskih dogadjaja se odrzi u BG.Pa dosta toga se odrzava i u NS i jos nekim gradovima.Recimo evo sad ce Red Hot Chili Peppers da gostuje u Indjiji a ne u BG.Sta da se radi kada u mestima kao sto je Cacak,Uzice,Pirot,Vranje... kulturni dogadjaj je kad gostuju Mile Kitic,Stoja,Karleusa ...Sto se sporta tice 80% stvari je vezano za nasa 2 najveca sportska drustva Partizan i Zvezdu a oni su iz BG tako da...

4. da je najveci broj vojnika koji su poginuli na Kosovu i Metohiji u toku 1999 g. iz unutrasanjosti Srbijice je mozda tacno ali kakve to veze ima. Pa pola mojih prijatelja su te 1999 sluzili vojsku na KiM.

5. Tadic sluzio vojsku u BG.Kakve i to veze ima. Covek ima taticu koji je povukao vezice i sincicu sredio da sluzi vojsku u BG.Mada cudi me da je u opste i sluzio vojsku.

6. Beograd odrzavao Slobu---SMEJURIJA.


Nije problem Srbije Beograd vec je problem Srbije razmisljanje mladih u unutrasnjosti.
Evo jedan primer.
Na proslom poslu gde sam radio bio jedan decko iz Bora.Plata mu je bila 200 evra a stan placao 150 evra.Znaci ostaje mu 50evra i roditelji iz Bora mu slali pare za zivot.Pa vise mu se isplati da je u Boru radio za 100 evra ali jbg on hoce da je u BG.
Jos gora je situacija sa zenskom populacijom koja bezi sa sela u grad da se lepo uda i da ne bi morala da rinta na selu.
 

BEOGRAD BEOGRADJANIMA!

DAL' STE ČULI ČUPRI O VASI SELJAČKOM?
I JA SAM JE TEK ONOMAD ČUO!
JEDNOM METAR DANA NIJE IZLAZIO IZ POLICIJE
KAŽU DA JE BIO - ONA SORTA!

ŽELEO JE U LIFT DA STANE,
DA SE VOZA NATENANE,
MOBILNI S KAMEROM I ЂИПИ-ЕС-ОМ
ŽELEO JE BRZA KOLA, DOBRE RIBE,
SEKS DO BOLA,
AL SE FRLJO S PADEŽI I KROZ PROZOR SA PUNOM KESOM...
 
gradac5:

I sta uostalom znaci ta Beogradizacija. Neki beogradski mentalitet?/GURU
BEOGRAD JE "PLANSKI" NASELJAVAN OD 45-E.
OD SRPSKOG NAPRAVLJEN JE JUGOSLOVENSKI BEOGRAD.

BEOGRADIZACIJA NIJE ODGOVARAJUCI NAZIV ZA ONO STO SE ZELI RECI.

BEOGRADIZACIJA JE U STVARI DALJA JUGOSLOVENIZACIJA SRBIJE.

Ово је једино на овој теми ТАЧНО !

А сама тема је само одјек дела плана о томе да се Србија и даље распарчава... у овом
случају потхрањује се супротстављање и конфронтирање до мржње и нетрпељивости Србије против Београда. Одвратно !
 
Факат је да мали проценат Београђана има компјутере,а још мањи уме нешто да ради с њима.Вероватно и то утиче на ''београдизацију''!:lol:Имамо све више неписмених Београђана.Наравно,ко нема рачунар,не може ни да стигне до форума...:lol:
 
misoni:
Факат је да мали проценат Београђана има компјутере,а још мањи уме нешто да ради с њима.Вероватно и то утиче на ''београдизацију''!:lol:Имамо све више неписмених Београђана.Наравно,ко нема рачунар,не може ни да стигне до форума...:lol:
beeeeeeeeeoooograde,beeeeeeeeeeeeoooooooograde....ko sunce sjas...lepi grade vaš pa šta jel stvarno tolika frka tamo u begešu.....imam ja dva stara 386...eto dam ih mukte ....rade i ispravni su.....imaju 98....sve 100% ispravno dam ih mukte sam da ih ne bacim.......
 
Нису проблем рачунари,него људи који мисле да рачунари сами раде! Купиш рачунар,и ставиш га у ћошак...Да виде комшије,да и ти имаш рачунар!:lol:То је већ проблем...То се зове људска глупост!
 
Београд је економски, културни, академски центар Србије, па је и логично што се дешева то шта се дешава. Али људи то подржавају, па погледајте како је прошла на изборима политичка опција која је била за равноправни развој Србије и која једина већину функционера има ван Београда од 47 посланика из БГ су 7.
 
Torente ne se!"i. Upravo sam na taj ksenofobni, teitorijalno-patriotski mentalitet mislio. To je ono sto me nervira i kod Beograda, ali i u mom gradu.
Mislim svako trazi bolje, pa ako smatraju da su to BG, NS ili Nis, Kg onda OK. Ko si ti da sudis gde je kome i kako bolje. Iako je ovo druga tema, ima dosta onih koji smatraju da postoji hijerarhija klasa. Ovi su seljaci, ovi iz unutrasnjosti itd. Tu je ona, ovi su iz Srbije ili Izraela pa je najbolje da ih saljemo u Ausvic i Jasenovac (podseca te na nesto?). To je neko zaostalo razmisljanje.
Ali svega ima i u BG-u i u unutrasnjosti. I retarda i sminkera i elite. I ne mozes da vrsis takvu klasifikaciju. Ne moze neko da bude glup jer je iz unutrasnjosti ili je sa sela (kao sto neki moji dalji poznanici npr. smatraju). Stavise vecina studenata u BG-u je iz unutrasnjosti.
A sto se tice ovog Parizanina koji je toliko upoznat sa celom situacijom, bolje je i ne komentarisati ga. Ionako je pokazao da nista ne zna.

Inace Stoja i Co. svi stvaraju karijejru u Beogradu i odatle je izvoze. Nije Grand u Malom Crnicu, niti su hiljade splavova, Kabare klub Rose i slicno. To je recimo uticaj Beograda. To sto su najveci festivali tamo je zato sto postoje, sportske hale, sajam, uopste cela logistika, kao i ljudi koji ce da idu na te dogadjaje. Jednostavno ne mozete da napravite koncert RHCP u Pozarevcu ili neki medjunarodnii festival ili utakmicu kada je najveca hala za 5000 gledalaca (sedecih bar). Sto se tice klubova ima svega i svacega, mada je ne racunajuci madonu preko leta najveca folk diskoteka. Bar u mom gradu. U Cacku koji si spomenuo, prica je sasvim drugacija.
Ali opet mogu da nabrojim ogroman broj desavanja van beograda Parisboy.
 
U BEOGRADU SE KREIRA POLITIKA SRBIJE.
CINJENICA DA NERAZVIJENA SRBIJA FINANSIRA I STO TREBA I STO NE TREBA U BEOGRADU.
PRIMER DRUSTVENIH STANOVA U BEOGRADU, OD KOJIH JE VELIKA VECINA PODELJENA LJUDIMA KOJI SU DOSLI IZ DRUGIH REPUBLIKA JE PRIMER RASIPNISTVA I TROSAK KAKAV NI MNOGO RAZVIJENIJE DRZAVE NE BI IZDRZALE.
POSLE TRI NOCI PROVEDENE U SRBIJI LJUDI SU DOBIJALI IMOVINU VREDNU NEKOLIKO STOTINA HILJADA MARAKA.
DA BI SE DALO MORALO SE NEKOME UZETI .
UZIMALO SE OD SRBIJANACA.
DA LI JE RASIPNISTVO U SRBIJI SLUCAJNO ILI NAMERNO?
UMESTO DA SE POJAVI NEKI NOVI BAJA PASIC IZ SRBIJE, RASIPNISTVO SRBIJANSKIM PARAMA TRAJE I DALJE.
NAJNOVIJI OBLIK RASIPNISTVA OD PRE MESEC DANA, OGROMNE NACIONALNE PENZIJE JUGOSLOVENSKIM SPORTISTIMA ./POTVRDA DA I DALJE ZIVIMO U JUGOSLAVIJI/
ONI KOJI SVOJE BOGATSVO MERE STOTINAMA HILJADA EVRA DOBIJAJU OGROMNE PENZIJE .
SADA SE JAVLJAJU I NEKAKVA NOVINARSKA /JUGOSLOVENSKA/ UDRUZENJA I ....
I SVI OCEKUJU..
NE RASIPAJU SE BEOGRADJANI JER NJIHOVOM IMOVINOM SE VELIKODUSNO RASPOLAGALO I RASPOLAZE,RASIPAJU SE ONI KOJI NIKAKVE VEZE SA BEOGRADOM NEMAJU .
NISU BEOGRADJANI SUPROTSTAVLJENI SRBIJI .
 
gradac5:
U BEOGRADU SE KREIRA POLITIKA SRBIJE.
CINJENICA DA NERAZVIJENA SRBIJA FINANSIRA I STO TREBA I STO NE TREBA U BEOGRADU.
PRIMER DRUSTVENIH STANOVA U BEOGRADU, OD KOJIH JE VELIKA VECINA PODELJENA LJUDIMA KOJI SU DOSLI IZ DRUGIH REPUBLIKA JE PRIMER RASIPNISTVA I TROSAK KAKAV NI MNOGO RAZVIJENIJE DRZAVE NE BI IZDRZALE.
POSLE TRI NOCI PROVEDENE U SRBIJI LJUDI SU DOBIJALI IMOVINU VREDNU NEKOLIKO STOTINA HILJADA MARAKA.
DA BI SE DALO MORALO SE NEKOME UZETI .
UZIMALO SE OD SRBIJANACA.
DA LI JE RASIPNISTVO U SRBIJI SLUCAJNO ILI NAMERNO?
UMESTO DA SE POJAVI NEKI NOVI BAJA PASIC IZ SRBIJE, RASIPNISTVO SRBIJANSKIM PARAMA TRAJE I DALJE.
NAJNOVIJI OBLIK RASIPNISTVA OD PRE MESEC DANA, OGROMNE NACIONALNE PENZIJE JUGOSLOVENSKIM SPORTISTIMA ./POTVRDA DA I DALJE ZIVIMO U JUGOSLAVIJI/
ONI KOJI SVOJE BOGATSVO MERE STOTINAMA HILJADA EVRA DOBIJAJU OGROMNE PENZIJE .
SADA SE JAVLJAJU I NEKAKVA NOVINARSKA /JUGOSLOVENSKA/ UDRUZENJA I ....
I SVI OCEKUJU..
NE RASIPAJU SE BEOGRADJANI JER NJIHOVOM IMOVINOM SE VELIKODUSNO RASPOLAGALO I RASPOLAZE,RASIPAJU SE ONI KOJI NIKAKVE VEZE SA BEOGRADOM NEMAJU .
NISU BEOGRADJANI SUPROTSTAVLJENI SRBIJI .

...da li je mozda gradac kod pljevalja u pitanju?
 
...da li je mozda gradac kod pljevalja u pitanju?/

DA SI IZ SRBIJE ZNAO BI GDE JE I STA JE GRADAC.

Није проблем што се ради "београдизација", већ што се ради "војвођанизација". Шумадија је запостављена./DRINJACA

ISTA KUHINJA SUPROTSTAVLJA BEOGRAD SRBIJI I VOJVODINU OSTATKU SRBIJE.

SRBIJA JE JEDINA ZEMLJA KOJA SE NE BORI PROTIV SEPARATIZMA..

SLABA SRBIJA JAKA JUGOSLAVIJA JE LEKCIJA KOJU SU JUGOSLOVENI DOBRO NAUCILI.
 

Back
Top