Vesti. Procesor od 80 jezgara

Zlaja87:
Evo sad sam procitao sve...
Mislim da ipak nisam dorastao ovakvim tekstovima:
sta znaci ovo : "Zanimljivo je kako ce raditi nova floating point jedinica. Ocekujem bar 40% bolje rezultate nego na K8 sa skalarnim operacijama i do 80% sa vektorskim. Zbog 32-byte fetch-a bi i legacy kod mogao primetno brze da se izvrsava."

a ovo : "Meni se cini da Nehalem uarhitektura nece biti ni slicna Core2, pre bih rekao Net Burst like, ili pak neka mesavina P6 i Netbursta + IMC.
K10 je po mikroarhitekturalnim izmenama veci skok unapred nego sto je to K8 u odnosu na K7. Ono kljucno sto razlikuje K8 u odnosu na K7 jeste 12-stepeni pipeline i 2x64-bit load. K10 ce imati 2x128-bit, a za pipeline jos nije niko govorio nista.
ima ih jos dosta ;)
Svaka cast onima koj razumeju svaku rec ovog texta,ja se bacam na istrazivanje jel me zivo zanima sta ovo sve pretstavlja 8-)

Meni je dobar deo texta jasan.... nego evo onoga sta me zanima dali iko prica o procesorima zasnovanim na 128-bitnoj arhitekturi... ???

inace bas je lep skok bio kada smo izmoreni od 32-bitnih procesora ugledali one 64-bitne Athlone....
 
Klothius:
Trebalo bi da Barsa izadje tamo negde u julu/avgustu.Cena ce sigurno prvih mesec,dva biti od 800 do 1000 evra.Pa ce onda da padne na 500.Za oznaku jos nisu rekli kolko ja znam.

nerece koju ce realnu frekvenciju imati... dakle ne onu nacifranu radi poredjenja sa intelom nego onu pravu!!!!

i da ponovim jos jednom svoje pitanje dali se suska o 128 bitnim procesorima????
 
imas pravo ... realna frekvencija u danasnjim vremenima nije previse bitna... jeste to je tacno i znam da se gleda L2 kes i broj jezgara... znam da ako cpu ima realnih 2.6 ghz-a moze vrlo lako da radi kao da ima 5 , 5.5 ghz-a... to stoji ali mene zanima ono sto pitam a niko mi ne odgovara...!!!

1.kolika ce biti realna frekvencija tog novog procesora
2. dali se prica o pravljenju 128 bitnih procesora
3 dali se najavljuje 8 jezgara ....
itd...
 
Sta sam ono hteo da kazem a da .
Trenutno je Intel bolji i volim ga, to ne poricem, ali voleo bi da AMD napravi slican procesor jer sto se vise trkali AMD i Intel to ce za nas kupce biti bolje, jer procesori ce biti jeftiniji a bolji, a voleo bi da postoji jos jedan proizvodjac procesora pa bi cene bile mnogo, mnogo manje.
Do skora je AMD bio bolji, sad nastupa Intelovo vreme pa opet Amd pa onda Intel i sve tako u nedogled.
Drago mi je da se Intel i AMD najavljuju nove procesore, nikada ne bi voleo da neka firma propadne, jer bi cene porasle a i kvalitet opao a niko ne bi mogao da utice na cene jer ce neko postati jedini na trzistu, a onaj ko jedini proizvodi mocne procesore mogli komotno da igraju MONOPOL tj da diktiraju cene, tako da nikada nemojte pocenjivati drugu firmu, i nju sto vise podrzavajte, danas Intel sutra AMD nebitno vazno je samo karakteristike, kao sto sam napocetku rekao Intel je sada trenutno bolje resenje, a sutra ce biti AMD ko zna? Nemam nista protiv ni jedne ni druge firme, samo nek napreduju i svi mi smo zadovoljni, a kome se sta vise svidja neka kupuje sta hoce, jer se o ukusima ne treba raspravljati.
Srecni praznici
 
*P*A*B*L*O*:
@ snejks

Pa valjda se necemo vredjati.... :-? :-? :-? :-?
Pablo nećemo , nego meni smeta to kada neko tako fanatično navija za jednu stranu i omalovažava celu drugu stranu. Zar ti stvarno to ne vidiš?
Misliš li da bi intel tako napredovao brzo da nema AMD-a? šipak
Ili mislite vi da li bi Microsoft razvijao stvari ovakvom brzinom da nema mnogo malih linuxa , po njima bi se jos uvek vrtela 98-ica kao čudo nauke.
Jednostavno ne trpim omalovažavanje jedne strane koja je isto toliko zaslužna za razvoj intela kao što je i intel za sopstveni razvoj . Oni su bez konkurencije nula isto kao i AMD bez intela. Jednostavno ja sam u tvom postu video "fanatičnu ograničenost ljudskog uma" , možda bi trebalo malo da pogledaš sopstvene postove i da ih koji put pročitaš pa ćeš tada shvatiti šta sam rekao.
 
Login Killer:
Sta sam ono hteo da kazem a da .
Trenutno je Intel bolji i volim ga, to ne poricem, ali voleo bi da AMD napravi slican procesor jer sto se vise trkali AMD i Intel to ce za nas kupce biti bolje, jer procesori ce biti jeftiniji a bolji, a voleo bi da postoji jos jedan proizvodjac procesora pa bi cene bile mnogo, mnogo manje.
Do skora je AMD bio bolji, sad nastupa Intelovo vreme pa opet Amd pa onda Intel i sve tako u nedogled.
Drago mi je da se Intel i AMD najavljuju nove procesore, nikada ne bi voleo da neka firma propadne, jer bi cene porasle a i kvalitet opao a niko ne bi mogao da utice na cene jer ce neko postati jedini na trzistu, a onaj ko jedini proizvodi mocne procesore mogli komotno da igraju MONOPOL tj da diktiraju cene, tako da nikada nemojte pocenjivati drugu firmu, i nju sto vise podrzavajte, danas Intel sutra AMD nebitno vazno je samo karakteristike, kao sto sam napocetku rekao Intel je sada trenutno bolje resenje, a sutra ce biti AMD ko zna? Nemam nista protiv ni jedne ni druge firme, samo nek napreduju i svi mi smo zadovoljni, a kome se sta vise svidja neka kupuje sta hoce, jer se o ukusima ne treba raspravljati.
Srecni praznici
Svaka cast za post! Cela istina,potpuno realno i objektivno razmisljanje! Reespekt!
 
ko se ovde zalio da mu je malo sto postoje samo 2 proizvodjaca za procesore e pa ima cemu da se raduje... nesto se suska da bi N-vidia mogla da pocne sa proizvodnjom procesora ... dakle ne mislim na graficke procesore koje vec proizvodi naveliko i nasiroko nego bas mislim na CPU... e sada nisam siguran koliko je informacija tacna stoga se nemojte radovati unapred... sve u svemu mozda dobijemo jednog lepog dana 3. proizvodjaca procesora za desk top racunare...

Avaj!

Dali je neko obratio paznju ( a naravno da jeste ) na to da su oba proizvodjaca CPU-a Americke firme... a i jos plus ajde da dodamo IBM koji doduse pravi samo procesore za servere ali i on je americki... Sta vi ljudi mislite da je SAD jedina na svetu...
Da mozda niste pomislili da ce ostati na tome da samo ameri prave procesore....
E, pa ja mislim da ste se malo zaje*ali !!!

ja sam gotovo skroz uveren da je samo pitanje godine ( 1.2.3 pa mozda i 4 godine) kada ce se pojaviti jos proizvodjaca procesora.... vidite li koliko je ewropa razvijena a da ne spominjem bogate zemlje kao sto je recimo Japan... mozda cak i Rusija ... australija... i jos par bogatih zemalja.... i ... sta mislite da se nece pojaviti pa barem jos 2 giganta u narednih da kazemo 5-10 godina... hehehe nemoj da smo smesni... naravno da hoce...

Ajde sada jedno PITANJE dali se recimo Rusiji isplati da recimo godisnje uvozi mnostvo miliona procesora ja da vam kazem ... NE ... Placaju oni debelo amerima za te procesore... e sada dali vam zvuci prihvatljivo da Rusi jednog dana kazu STOP i izstimulisu izgradnju fabrike za proizvodnju kucnih CPU...??? hehe ... eto pitanja za razmisljanje....

Da se vratim na gore pomenuti Japan... pa u tom Japanu svaka kuca ima po 2 racunara + svaki ukucanin po jedan laptop... sve u svemu odokativna statistika j da svaka kuca ima minimum 2 a najverovatnije 3 racunara sto lap topova sto stonih racunara.... e sada dali mislite da je ta zemlja blesava???
prevelike su to pare da bi ih mnogoljudni gramzivi Japanci tek tako davali Americi ( AMD i Intelu) ....

Eto teme za razmisljanje ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Ovaj post sto sam postavio, malo me je iznenadio, zamislite procesor sa 32 jezgra a tek 64....
Samo sam hteo da Vas obavestim dokle je nauka uznapredovala.
Jedva cekam da izadje Barsa pa da pogledamo karakteristike, i nesto se suskalo da Intel treba da poveca radni takt jezgra, al nisam siguran.
Nestrpljiv sam, gde je jun gde su uporedni testovi :):?:
 

Back
Top