Pomoc oko CHASSIS

Ne mogu da verujem,To je brzina coolera za CASE!
Imao sam neki kuler privezan na 3 pin,juce sam pazario 2 coolermaster 12ce i oba prikacio na 12v,a ovo staro iskljucio!
Pa onda nije nista registrovalo i zato je bila 0 rpm! I njega sam prikacio i sad je sve ok,stim sto imam 3 case coolera i MB temperaturu od 23c :D :D :D
 
Zlaja87:
Ne mogu da verujem,To je brzina coolera za CASE!
Imao sam neki kuler privezan na 3 pin,juce sam pazario 2 coolermaster 12ce i oba prikacio na 12v,a ovo staro iskljucio!
Pa onda nije nista registrovalo i zato je bila 0 rpm! I njega sam prikacio i sad je sve ok,stim sto imam 3 case coolera i MB temperaturu od 23c :D :D :D

Imam kuciste sa 2 otvora pozadi i na gornji sam stavio osmicu da izduvava( imam kuler i na hardu), napred ni sa strane nema nikakvih otvora, sve ovo skida malo temperaturu a dosta je i bucno pa posto tvoje 2 dvanestice kako si napisao imaju solidan ucinak u obaranju temperature (uskoro ce i vruce leto) kazi gde i kako si namestio kulere, koji uvlaci a koji izvlaci vazduh, imas li neki filter za prasinu (i njihove karakteristike) uzevsi u obzir da su kod mene zadnji otvori za osmice!
Hvala!!
 
Drago tebi je problem u samom kucistu. Neki principi su sledeci:
-Ventilator na napajanju UVEK izvlaci i na to nemas uticaj.
-Ako imas 1 ventilator on treba da izvlaci vazduh(jer ima veci ucinak nego ubacivanje) ili varijanta da od napred ubacuje a da napajanje izvlaci(pod uslovom da napajanje dobro vuce)
-Ako imas 2 vent. jedan izvlaci a jedan ubacuje a treba da su postavljeni nasuprot ili dijagonalno.

Znaci ti imas pozadi 8cu i treba ti napred jedan da uduvava(najbolje preko HDDa), ali ako nemas rupe na kucistu i taj sto imas i taj za HDD su slaba vajda, kao sto si i primetio.

Resenje je nazalost NOVO kuciste koje je bolje projektovano.
Pozadi mesto za 12 ili 9cm, a napred ili sa strane u visini HDDa 8 ili9cm.Plus bonus za mesto na stranici u visini CPUa pa se tubom spaja sa CPU kulerom tako da on uvlaci svez vazduh za hladjenje CPUa.
 
...i-----------------------i
<-iNapajanje ........i
<-i8pozadi ...........i
...i ......................i
...i .................<-- i8 napred
...i_____________i

Ovo ti je osnova pa sad idu varijante.
 
drago41:
Imam kuciste sa 2 otvora pozadi i na gornji sam stavio osmicu da izduvava( imam kuler i na hardu), napred ni sa strane nema nikakvih otvora, sve ovo skida malo temperaturu a dosta je i bucno pa posto tvoje 2 dvanestice kako si napisao imaju solidan ucinak u obaranju temperature (uskoro ce i vruce leto) kazi gde i kako si namestio kulere, koji uvlaci a koji izvlaci vazduh, imas li neki filter za prasinu (i njihove karakteristike) uzevsi u obzir da su kod mene zadnji otvori za osmice!
Hvala!!
Pa pazi ja imam kuciste gde imam bocno 2 otvora za 12ce,jedan iznad drugog,gorni se nalazi u predelu gde je cooler za proc pa sam taj stavio da izbacuje vruc vazuh koj ide direktno sa procesorskog kulera ka 12ci,a isod njega sam stavio drugu koja ubacuje hladan vazduh u donji deo ploce,gde se nalaze gpu i veci deo ploce! a pozadi mi stoji 8ca koja izduvava vazduh ma da mislim da to bas i ne obara nesto temperaturu pored ovih 12ca! Jbg,ne znam ali sumnjam da mozes znacajno da oboris temp sa kulerom na zadnjoj strani,jedino gledaj da ga stavis sto vise mozes jel se vruc vazduh laksi od hladnog pa uvek ide na gore!

@Klothius sorry,u brzi sam zaboravio da napisem!
 
Zlajo proveri da li ti je bolje da ta bocna 12ca UDUVAVA, jer CPU kuler uvlaci vazduh a 12ca ti ga izvlaci(rade jedan protiv drugog).A ta 8ca pozadi da izvlaci zajedno sa napajanjem.

@DRAGO Ja sam uzeo CHAMBRO game bomb ono ima napred 8 ili 9 a pozadi 9 ili 12cm sve se radi bez srafova...Nije lose, ima i providnu stranicu ~40eur bez PSU.
Mada imas i obicnih kucista dobro resenih, ja sam cak i sam busio rupe za kuler na nekim i radilo je OK.Ako nemas napred, na bocnoj stranici u visini HDDa izbusis rupu fi8 i stavis vent da uduvava, diskovi budu ko spricer...
 
Pa sad, ne bi da se javi neki sa modelom xx-yy i kaze MOJ IZBACUJE, ali ventilator na VECINI uvlaci vazduh iz kucista i duva ga preko rebara hladnjaka koji lezi na CPUu.

... IE8 <--vazduh 8)
Legenda:
I-CPU
E- hladnjak bakar\aluminijum
8-Ventilator

Tebi onda slabije uvlaci jer mu taj na kucistu kontrira, tj. uzima mu vazduh-stavi da duva na CPU...pa probaj i javi....
 

Back
Top