Ко је све подржао Србију у СБ УН поред Русије

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Како Санда-Рашковић Илић говори поред Русије неочркивана подршка стигла је од земеља трећег света.
Наиме првенствено је делегат Перуа захтевао испуњавање резолуције 1244 и негирао било какво цепање Србије, да би потом готово целокупни састав Организације Афричког јединства стао на страну Србије, посебно гана, Конго, и веома значајно, Јужноафричка Република.

Сада пре него Лебреали почну да се смеју, да вам објасним да је то већина чланица СБ.
Оне немају прво вета, али ако дође до гласања у СБ "За" независност дићи ће руке велике силе САД и Велика Британија, а њих "Против" неких двадесетак земаља.

иако су САД и ВБ велике силе, њихови гласови се броје као 2 гласа...


И пошто ми Јевреји водимо закулисну политику,
Земље Африке и Азије гласаће како им то њихови партнери наложе, то јест Русија и Кина...

Да ли је и потребан Руски вето?
 
Alekasandar2:
Како Санда-Рашковић Илић говори поред Русије неочркивана подршка стигла је од земеља трећег света.
Наиме првенствено је делегат Перуа захтевао испуњавање резолуције 1244 и негирао било какво цепање Србије, да би потом готово целокупни састав Организације Афричког јединства стао на страну Србије, посебно гана, Конго, и веома значајно, Јужноафричка Република.

Сада пре него Лебреали почну да се смеју, да вам објасним да је то већина чланица СБ.
Оне немају прво вета, али ако дође до гласања у СБ "За" независност дићи ће руке велике силе САД и Велика Британија, а њих "Против" неких двадесетак земаља.

иако су САД и ВБ велике силе, њихови гласови се броје као 2 гласа...


И пошто ми Јевреји водимо закулисну политику,
Земље Африке и Азије гласаће како им то њихови партнери наложе, то јест Русија и Кина...

Да ли је и потребан Руски вето?

Сад нек виде "демократе", како је "цео свет" против Србије. Добра вест у сваком случају.
 
od nestalnih Belgija je sigurno za, možda i Italija (pošto su levičari na vlasti), mada mi se čini da će biti uzdržana

Gana i Indonezija i Slovačka sigurno, ali sigurno protiv

ostaje da se vidi šta će Peru, Kongo, Južna Afrika da urade
drago mi je što vidim ovo za Peru, jer od Perua nisam mnogo očekivao (samim tim što su na vlasti ljudi bliski Čavezu, a zabluda je da je taj Čavez neki pravednik i novi spas za svet. čovek je katolički piun koji je tu samo da bi kritikovao Buša, samim tim će mu kontrirati u svemu. lopina)

od Južne Afrike i dalje ne očekujem mnogo, od Konga možda i najviše

Amerika uzdržano/protiv
Britanija i francuska za
Kina i Rusija uzdržane

živi bili pa videli

edit: tu su još i Katar i Panama.
Katar, jbg, muslimanska država sa bliskog istoka, dodaj glas za
Panama uzdržana/protiv
 
Alekasandar2:
Како Санда-Рашковић Илић говори поред Русије неочркивана подршка стигла је од земеља трећег света.
Наиме првенствено је делегат Перуа захтевао испуњавање резолуције 1244 и негирао било какво цепање Србије, да би потом готово целокупни састав Организације Афричког јединства стао на страну Србије, посебно гана, Конго, и веома значајно, Јужноафричка Република.

Сада пре него Лебреали почну да се смеју, да вам објасним да је то већина чланица СБ.
Оне немају прво вета, али ако дође до гласања у СБ "За" независност дићи ће руке велике силе САД и Велика Британија, а њих "Против" неких двадесетак земаља.


иако су САД и ВБ велике силе, њихови гласови се броје као 2 гласа...


И пошто ми Јевреји водимо закулисну политику,
Земље Африке и Азије гласаће како им то њихови партнери наложе, то јест Русија и Кина...

Да ли је и потребан Руски вето?

:lol:
mozda je bolje da se prvo informises o najosnovnijim stvarima- chitav savet bezbednosti ima 15 clanova, tako da je vecina od 'nekih dvadesetak' koji su protiv...pa nemoguca:lol:

btw, za sve odluke, osim proceduralnih, u vecini koja glasa ZA ili PROTIV necega moraju da budu i glasovi petorice stalnih clanica SB, pa se glasovi VB i SAD ipak ne broje 'samo kao dva'
potreban je ruski veto
 
Alekasandar2:
Сада пре него Лебреали почну да се смеју, да вам објасним да је то већина чланица СБ.
Оне немају прво вета, али ако дође до гласања у СБ "За" независност дићи ће руке велике силе САД и Велика Британија, а њих "Против" неких двадесетак земаља.
Nisam liberal, ali stvarno si me nasmejao.Gde si ti u SB našao 20, kad ih ukupno ima 15, od toga 5 stalnih? Zna li neko neki primer da neka rezolucija nije prošla samo zbog protivljenja nestalnih članica?
Alekasandar2:
Да ли је и потребан Руски вето?
Očigledno ipak jeste. I stvarno smo mogli poslati nekog drugog umesto Sande Rašković, mada je pitanje koliko bi to uticalo na stvar.
 

Back
Top