GRAFFART KAO ILEGALNA UMJETNOST

  • Začetnik teme LUCK_zv_wr
  • Datum pokretanja
L

LUCK_zv_wr

Gost
O graffartu malo ljudi zna,svi oni misle da je to glupo svrljanje po zidovima koje im na prvi pogled fino izgleda ali oni ne znaju sta to znaci tako da se vracaju na ono kao ma to je neka glupost,pusti to ajmo dalje.Ali oni neznaju koliko ljudi koji se bave tim ulazu truda i napora,a da ne pricamo o novcu i bubrezima(mislim na reakciju policijskih lijekova PENDREKsila jacine 1000g).
 
mislim da su grafiti umetnost kao i bilo koja druga vrsta umetnosti...to da li se nekom svidjaju ili ne svidjaju to ide od coveka do coveka, kao uostalom kao i kod bilo koje umetnosti
e sad oni pravi i dobri grafiti se uglavnom rade na ok mestima...treba zabraniti ono pusto svrljanje zgrada koje je em ruzno em glupo...
ja sam veliki ljubitelj subway arta, mada licno ne umem da ih crtam sto me veoma pogadja...
 
MladjaVR:
Naravno ljudi koji stvarno cene umetnost bice odusevljeni grafitima ali ce se i sloziti oko toga da oni ne mogu biti na svim zgradama, stavise graiti nisu za zgrade, vec za zidove!!!

:? pa sta mislis od cega se pored svega sastoji jedna zgrada? kada kacis sliku u sobi, dal je kacis na ciglama ili na zidu?.. Uostalom, graffart je zaista cool i jeste za zgrade-zidove,vozove,tramvaje,tunele etc.. pritisak adrenalina,spontana fantazija,strah i strpljivost istovremeno,vera u sebe, jos ako je uvezban sa pravom porukom-prava stvar(mada i amaterima treba vremena, to je ok. just keep in mooving & take it easy..vreme govori svoje)..komplet je sa tim sto je ilegalno,inace bez svega toga nebi ni bio graffart-graffiti,onaj pravi..RESPEKT SVIM AKTIVISTIMA :) KEEP IT COOL 8) ZIVEO GRAFFART :!: :lol:
 
Anonymous:
grafiti su UZAS! treba ih najstroze zabraniti, a zlocince koji tako unistavaju grad, treba uposliti neki drustveno-korisnim radom! :x
grafite NIKAKO ne treba zabraniti,cak bi trebalo da postoje i adekvatna mesta za ovakvu vrstu UMETNOSTI,za mene su grafiti prava umetnost.bavim se dugo slikarstvom,klasicno,ali veci izazov za mene bi bili grafiti.vecini je to vandalizam i klosarstvo,ali ocigledno se onda ne razumeju u umetnost.
 
Daleko je od mene, ali osecam simpatije prema nekim grafitima. Da sam gradonacelnik Beograda, zidao bih zidove da ljudi mogu da se legalno iskazu. Ima zestoko dobrih i dekorativnih ostvarenja. Ipak, nisam za zvrljanje po svaku cenu i na bilo kom mestu. Grafitima treba dekorisati one ambijente koji inace nisu humanizovani (ogromne betonske povrsine i sl.).
 

Back
Top