GRAFFART KAO ILEGALNA UMJETNOST
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: GRAFFART KAO ILEGALNA UMJETNOST

LUCK_zv_wr
    Guest

Podrazumevano GRAFFART KAO ILEGALNA UMJETNOST

O graffartu malo ljudi zna,svi oni misle da je to glupo svrljanje po zidovima koje im na prvi pogled fino izgleda ali oni ne znaju sta to znaci tako da se vracaju na ono kao ma to je neka glupost,pusti to ajmo dalje.Ali oni neznaju koliko ljudi koji se bave tim ulazu truda i napora,a da ne pricamo o novcu i bubrezima(mislim na reakciju policijskih lijekova PENDREKsila jacine 1000g).

pomoc
    Guest

Podrazumevano mogu ti ja pomoci

PROCITO SAM TVOJ TEKST.
    I MORAM TI RECI DA JA ZA TO NISAM ALI ZNAM NEKE LJUDE KOJI CRTAJU I MOGUTE SPOJIT SA NJIMA.
    AKO MI KAZES ODAKLE SI.
    OSTAVI SVOJ MAIL.
    JA SAM IZ TUZLE.

Guest

Podrazumevano

grafiti su UZAS! treba ih najstroze zabraniti, a zlocince koji tako unistavaju grad, treba uposliti neki drustveno-korisnim radom! :x

Skay
    Guest

Podrazumevano cool

AKO STVARNO MISLIS DA JE CRTANJE PO ZIDOVIMA SUPER
    ONDA MI SE JAVI EVO TI I MOJ MOBILNI:064/638-721. JA SAM I BG.I CRTAM TAKODJE GRAFFITE.
    A NAJVISE VOLIM BOMB

Guest

Podrazumevano Re: cool

Citat Original postavio Skay
    JA SAM I BG.I CRTAM TAKODJE GRAFFITE.
    a, znaci ti si taj koji unistava Beograd :x

sram te bilo! idi radi nesto korisno!

Aktivan član little (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Nije ok da bas na svakom mestu osvane po neki novi grafit... Ali veliki sam fan graffarta, stoga ne mogu da osudjujem...
    Bilo bi lepo da postoji nekoliko posebno opremljenih lokacija na kojima bi svi mogli da se isprobaju...

LUCK_zv
    Guest

Podrazumevano moze

Moze moj mail je stilk_zv@hotmail.com

LUCK_zv
    Guest

Podrazumevano

[quote="Skay"]AKO STVARNO MISLIS DA JE CRTANJE PO ZIDOVIMA SUPER
    ONDA MI SE JAVI EVO TI I MOJ MOBILNI:064/638-721. JA SAM I BG.I CRTAM TAKODJE GRAFFITE.
    A NAJVISE VOLIM BOMB
    JELI "SKAY" JESI TI MUSKO ILI ZENSKO?
    KAKO GOD TI MI SE JAVI NA MAIL stilk_zv@hotmail.com
    PA CEMO PRICATI A KADA BUDEM MOGAO JAVICU TI SE

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Podrazumevano

Grafiti su pravo majstorstvo i ja ih mnogo volim, narocito kad imaju dobru poruku.Naravno da treba da budu naslikani na "pravom mestu",da ne unistavaju vec obogacuju gradove.Ima sjajnih crtaca, zaista se divim njihovoj vestini i umecu!

Justy
    Guest

Podrazumevano

Grafiti su klonirana umetnost, ali UMETNOST u svakom slucaju!Odusevljava me kreativnost ljudu koji ih rade. :wink:

Početnik
    Učlanjen
    13.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Naravno ljudi koji stvarno cene umetnost bice odusevljeni grafitima ali ce se i sloziti oko toga da oni ne mogu biti na svim zgradama, stavise graiti nisu za zgrade, vec za zidove!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Po mom misljenju grafiti su najlepsa umetnost.A i ljudi koji ih crtaju su pravi umetnici!A oni koji kazu da grafiti narusavaju izgled grada i sl. uopste nisu upravu!!!

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

mislim da su grafiti umetnost kao i bilo koja druga vrsta umetnosti...to da li se nekom svidjaju ili ne svidjaju to ide od coveka do coveka, kao uostalom kao i kod bilo koje umetnosti
    e sad oni pravi i dobri grafiti se uglavnom rade na ok mestima...treba zabraniti ono pusto svrljanje zgrada koje je em ruzno em glupo...
    ja sam veliki ljubitelj subway arta, mada licno ne umem da ih crtam sto me veoma pogadja...

shine
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio MladjaVR
    Naravno ljudi koji stvarno cene umetnost bice odusevljeni grafitima ali ce se i sloziti oko toga da oni ne mogu biti na svim zgradama, stavise graiti nisu za zgrade, vec za zidove!!!
    :? pa sta mislis od cega se pored svega sastoji jedna zgrada? kada kacis sliku u sobi, dal je kacis na ciglama ili na zidu?.. Uostalom, graffart je zaista cool i jeste za zgrade-zidove,vozove,tramvaje,tunele etc.. pritisak adrenalina,spontana fantazija,strah i strpljivost istovremeno,vera u sebe, jos ako je uvezban sa pravom porukom-prava stvar(mada i amaterima treba vremena, to je ok. just keep in mooving & take it easy..vreme govori svoje)..komplet je sa tim sto je ilegalno,inace bez svega toga nebi ni bio graffart-graffiti,onaj pravi..RESPEKT SVIM AKTIVISTIMA KEEP IT COOL 8) ZIVEO GRAFFART

anakin
    Guest

Podrazumevano

Basquiat je poceo sa grafitima! i usao u istoriju modernog slikarstva kao jednini crni umetnik.

e yebiga sto nije doziveo ni 28-mu.

shine
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio anakin
    Basquiat je poceo sa grafitima! i usao u istoriju modernog slikarstva kao jednini crni umetnik.

e yebiga sto nije doziveo ni 28-mu.
    zivot pise romane..zato ima dovoljno naslednika i to je sigurno smirenje za njega 8) ..

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

to sto je umro tako mlad daje mi izvesnu dozu romantizma...mislim njegovoj zivotnoj prici...

anakin
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Ernesto_Che
    to sto je umro tako mlad daje mi izvesnu dozu romantizma...mislim njegovoj zivotnoj prici...

a meni daje ideje.... :shock:

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

pa o tome ti pricam...umetnici obicno imaju u sebi neku tragediju koja kasnije inspirise...naravno ne mora da znaci da je to bila stvarno tragedija al posle se to tako interpretira
    a zasta te inspirise blago meni?

anakin
    Guest

Podrazumevano

uffffff...
    nemoj...

Početnik
    Učlanjen
    30.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano eee

I ja radim grafite po Tuzli

neke od njih mozete pogledati na http://www.schdesign.tk

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Samo napred!

Umetnost novog doba i kao takvu je treba prihvatiti.. Nisu svuda primereni, ali mnogo bolje od prljavih zidova i oronulih fasada.

_mjelena_
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    grafiti su UZAS! treba ih najstroze zabraniti, a zlocince koji tako unistavaju grad, treba uposliti neki drustveno-korisnim radom! :x
    grafite NIKAKO ne treba zabraniti,cak bi trebalo da postoje i adekvatna mesta za ovakvu vrstu UMETNOSTI,za mene su grafiti prava umetnost.bavim se dugo slikarstvom,klasicno,ali veci izazov za mene bi bili grafiti.vecini je to vandalizam i klosarstvo,ali ocigledno se onda ne razumeju u umetnost.

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Daleko je od mene, ali osecam simpatije prema nekim grafitima. Da sam gradonacelnik Beograda, zidao bih zidove da ljudi mogu da se legalno iskazu. Ima zestoko dobrih i dekorativnih ostvarenja. Ipak, nisam za zvrljanje po svaku cenu i na bilo kom mestu. Grafitima treba dekorisati one ambijente koji inace nisu humanizovani (ogromne betonske povrsine i sl.).

Slične teme

1. Umjetnost zavodjenja.....
    Autor RoCk_mAcKiCa u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 21.04.2008., 19:52
  2. Umjetnost
    Autor garbage u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.06.2006., 20:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor