kako do MK puske?

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
da li je legalno njeno posedovanje i pod kojim uslovima?
punoletan sam, tako da sto se tice ostalih ukucana, jedino mi trebaju pare za svoju tandzaru. jel moze neko da mi objasni proceduru za nabavku iste?
 
Prvo polozis obuku za oruzje zatim moras biti clan nekog streljackog kluba.
Podneses zahtev za nabavku doticnog oruzja sa svom pratecom dokumentacijom i cekas ishod.
Da bi dobio dozvolu moras biti dobar sa komsijama da nisi sklon nasilju itd i da imas neke streljacke rezultate.
Ili da imas nekog na velikom polozaju koji se nalazi na pravom mestu u pravo vreme.
Sretno
 
znaci ja treba prvo da se uclanim u klub, prodjem obuku, tamo da senlucim i pokazem MUPu rezultate toga, onda podnesem sve potrebne papire. s komsijama sam odlican, o meni misle sve najbolje i s razlogom :)
mislim da nemam nikoga na takvom polozaju.
zvuci kao skup proces. ne racunajuci kupovinu puske, koliko okvirno kosta taj poduhvat od ulaska u klub do dobijanja dozvole za kupovinu?
i koliko kosta municija u maloprodaji?
hvala
 
MK puska ti je streljacko oruzje i uglavnom se koristi za vezbanje gadjanja i za lov sitnih krznasica i stetocina.Najcesce je koriste krivolovci za krivolov jer se pucanj u odnosu na druge puske jedva cuje.S obzirom na sve to znaj da je sansa za legalnu nabavku minimalna.Zato ti je alternativa sacmara i Trap i Skit pa pucaj do mile volje.
 
Brate kupi je na crnjaka.
Ja sam pazario jednu ekstra dobru za svega 200 EVRA.

Zabole te za komsije, ovako znas da je tvoja, a ne da se slihtas komsiluku i da ti je
oduzmu posle par godina kad te neko anonimno prijavi.
Municija je preko dzaba, meni donesu 500 komada za 40 evra..
 
znate sta mi nije jasno?

u ovoj drzavi izgleda jedina moguca primena za MK pusku je u okviru sportskog streljastva.
a u prodavnicama oruzja, u kojoj god sam bio, sve imaju MK puske u ponudi i to nisu one gadne takmicarske vec lovacke MK puske, a kod nas je lov s time zabranjen ako sam ja dobro informisan.
u ponudi su im uvek TOZ poluautomatske a pre neki dan su mi ponudili walther neki za 80.000din koji izgleda kao neka bullpup igracka
_G22.jpg


i sad mene interesuje zbog cega te prodavnice drze te puske? jel to kupi iko? posto vidim svi ih imaju u ponudi, a ovamo cujem kako je dozvolu gotovo nemoguce dobiti, i ne mogu da zamislim da dodjem na streliste sa waltherom g22...
 

Back
Top