Jedini STRATEŠKI saveznik Srbije (aka političari progledajte više!!!)

Arnold_Layne

Ističe se
Poruka
2.363
savez može da bude taktički i strateški
Rusiju (koju ljudi odavde uvek traže poput bića bez mozga i očiju koje se hvata samo za jedan objekat, makar mu to i štetilo) vidim ovde kao nekoga ko samo ima interesa, te se trudi da zamazuje oči i formira prost taktički savez, dok je OVO već materijal za strateški na duže staze, samo što slepci odavde nikako da progledaju

Arijel Koen: Implikacije kosovske nezavisnosti bi mogle da budu opasne
Branko Mikašinović
Vašington
16/03/2007

U autorskom tekstu bivšeg američkog ambasadora u UN Ričarda Holbruka u ”Vašington Postu” navodi se da će ”Rusija, ukoliko blokira Ahtisarijev plan, biti odgovorna za haos koji bi moga da usledi, što će uticati i na druge aspekte odnosa Rusije sa zapadom”. Povodom tog teksta, naš kolega Branko Mikašinović razgovarao je sa saradnikom instituta Heritage, Arijelom Koenom.

Koen: Interesantno je da Holbruk prebacuje krivicu na Rusiju i, mada ja u mnogo čemu ne podržavam presednika Putina i često u mojim tekstovima kritikujem Rusiju i rusku spoljnu politiku, moram da kažem da, kada Rusija stane na stranu medjunarodnog prava i ukazuje da bi podrška separatizmu na Kosovu imala posledice ne samo u Evropi, već širom sveta, mislim da bi trebalo da obratimo pažnju na ruski stav i preispitamo kakve bi mogle da budu dugoročne posledice brzopletog stvaranja nezavisnog Kosova protiv volje Srbije, pa i regiona.

Glas Amerike: Holbruk je takodje rekao da je Kosovo jedinstven slučaj i da, prema tome, neće predstavljati presedan za secesionističke pokrete drugde u svetu.

Koen: Mi sada živimo u globlanom i komunikaciono tesno poveznom svetu sa dvadesetčetvoročasovnim pristupom informacijama na Internetu. Implikacije kosovske nezavisnosti bi mogle da budu opasne, ako ne i katastrofalne širom sveta. Medjutim, neke američke diplomate, koje su uglavnom bile angažovane i izgradile svoje karijere u Evropi, sklone su da zaborave da postoje secesionistički pokreti i van Evrope, na Bliskom istoku, na prostoru bivšeg Sovjetskog Saveza, itd. Čečeni bi, na primer, ako Kosovo dobije nazavisnost, mogli da nastave svoju borbu za nezavisnost, ili Baluči u Balučistanu, koji se bore i protiv Iranaca i protiv Pakistanaca, zatim tu su i problemi u kineskoj pokrajini Šindjiang, gde se Ujguri, koji su muslimani, protive centralnoj upravi Pekinga, itd. Moramo da budemo veoma pažljivi u tome do koje mere i gde podržavamo pokrete za nezavisnsost koji bi mogli da unište ne samo suverene države već i demokratije. Mislim da bi SAD trebalo da budu na strani demokratije, a ne radikalnih ili kvazi-kriminalnih elemenata sa odredjenim političkim ciljevima.

Arijel Koen, jedan od većih konzervativaca i možda najveći protivnik radikalnog islama. blizak republikancima.

ovo je već preterano mnogo znakova koji stižu odande, a premalo odziva odavde. ponekad se zapitam zaista, imamo li mi (naši političari) mozak za diplomatiju.
jako mi je drago da sam jedan od onih koji primećuje koliko nam zanimljiv period svetskih razmera predstoji.
 
U americhkoj spoljnjoj politikici preovladava stav potpuno suprotan iznetom u ovoj temi,tako da je neki uticaj u tom pravcu besmislen,jednostavno trenutno nije moguce....dok se gadno ne opeku.
Oni iznose tezu da je "Kosovo izuzetak",a svetskoj javnosti ispod stola zavrcu ruku da klima glavom potvrdno na to.
Naravno da ce se mnogima koji sada klimaju glavom uveravani od Amera da se njima nece desiti njihovo Kosovo to obiti o glavu,ali Amerikanci zbog toga nece snositi nikakve konsekvence,tako da ih zabole.Dokle god imaju silu "pravda" i pravo ce uvek biti na njihovoj strani,a shta ce biti sa ovima koji im e sada ulizuju,zabole ih.Tako oni rezonuju.
 
Alekasandar2:
наши савезници могу да буду МОССАД, патриотски део ЦИА и исто патриотски део ФСБ.
Америка, Русија, су земље, нама треба нешто опипљиво, као тајне службе.

А у ком смислу мислиш "САВЕЗНИЦИ".....хехехе... е мој Ацо, не сумњам ја у твоје добре намере, али и ти из емотивних разлога имаш неку врсту слепила када су чињенице у питању....

Погледај списак најмоћнијих странаца у Србији па преброј, молим те, колико има мосадоваца.........ево, само неких...... :roll: :roll: :roll:

33. Jafa ben Ari

Ambasador Izraela u Srbiji, zaslužna što je broj izraelskih kompanija u Srbiji povećan sa 16 na više od 80.


36. Joakim Riker


Šef Unmika od 1. septembra 2006. godine.


29. Martin Šlaf

Austrijski biznismen koji je odigrao bitnu ulogu u vezi sa srpskim telekomunikacijama. Šlafa zovu i magom mobilne telefonije koji voli rizik i profit.



20. Gili Deker


Izvršni direktor kompanije „Erport siti Beograd“, koja je deo velike međunarodne „Afrika Izrael grup“. Izraelci su u Beogradu započeli gradnju „Erport sitija“. U projekat će uložiti 120 miliona evra. Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj dala im je nagradu za najbolju grinfild investiciju u regionu u 2006.
 
Arnold_Layne:
savez može da bude taktički i strateški
Rusiju (koju ljudi odavde uvek traže poput bića bez mozga i očiju koje se hvata samo za jedan objekat, makar mu to i štetilo) vidim ovde kao nekoga ko samo ima interesa, te se trudi da zamazuje oči i formira prost taktički savez, dok je OVO već materijal za strateški na duže staze, samo što slepci odavde nikako da progledaju


Arijel Koen: Implikacije kosovske nezavisnosti bi mogle da budu opasne


Arijel Koen, jedan od većih konzervativaca i možda najveći protivnik radikalnog islama. blizak republikancima.

ovo je već preterano mnogo znakova koji stižu odande, a premalo odziva odavde. ponekad se zapitam zaista, imamo li mi (naši političari) mozak za diplomatiju.
jako mi je drago da sam jedan od onih koji primećuje koliko nam zanimljiv period svetskih razmera predstoji.


Ахам......а ти постављаш тему и нас питаш да ли "наши политичари" имају мозга?

А добро знаш да је у питању "јавно дописивање" између два рођака и то:

1. Ариела Коена, и

2. Леона Коена
(који је недавно додао Ј - Којен) а који већ потпуно
самоуверено иступа у јавности испред
ПРЕГОВАРАЧКОГ ТИМА СРБИЈЕ ??
 
http://www.serbianna.com/news/2007/01397.shtml

Bush authorizes arming of Serbia

March 20, 2007 -- In a memorandum to the Secretary of State, President Bush has authorized arming of Serbia and its once partner, Montenegro.
According to the White House Press Release, President Bush has authorized "furnishing defense articles and defense services" to both, Montenegro and Serbia.

"Pursuant to the authority vested in me by the Constitution and the laws of the United States, including section 503(a) of the Foreign Assistance Act of 1961, as amended, and section 3(a)(1) of the Arms Export Control Act, as amended, I hereby find that the furnishing of defense articles and defense services to the Republic of Montenegro and the Republic of Serbia will strengthen the security of the United States and promote world peace," says the George Bush memo to the Secretary of State.

It is not clear whether "furnishing" implies sale of arms or a grant of arms to Serbia.

Addressing the Secretary of State, President George Bush further orders that "You are authorized and directed to transmit this determination to the Congress and to arrange for the publication of this determination in the Federal Register."

-----------------------------------
a stoka ga josh i pljuje...
 

Back
Top