Srbija godine sedme

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
NEMA NASLOV. NEMA FOTOGRAFIJE.SAMO TEKST.

*Zbog upotrebe eksplicitnog rečnika i govora mržnje, upozoravamo mlađe od 18 godina da tekst koji sledi čitaju samo uz dozvolu roditelja. Hvala.

** Za starije od 18, ako tražite lepe citate, duhovitost, simpatična poređenja, umereno ciničnu katarzu i mrvu nenasilnog optimizma, batalite ovaj tekst. Hvala.

Kada je 27.marta 1941.,Srbija ustala protiv sramnog pakta koji je tadašnja Vlada potpisala sa silama Osovine, i njihovom predvodnicom, najzlijim od svih zala koje je čovečanstvo ikada stvorilo, nacističkom Nemačkom, naša zemlja je tog dana rekla prvo važno istorijsko ne u svojoj novijoj istoriji. Drugo važno ne rekao je, 1948. J.B. Tito.

Pedeset i dve godine kasnije, 5.10.2000. naš grad je mogao da bude poprište masovnog pokolja. Šteta što se to nije dogodilo. Zato smo ostali bez trećeg ne. Naša energija je napisala samo slovo N, što generaciju naših baba i deda čini daleko hrabrijom.

I šta bi bilo da smo se, pre šest i po godina pošibali sa njima? Neki bi izginuli, sigurno. Ali, da bi pobedili naciste, Rusi su žrtvovali milion. Partizani su ginuli. Legenda kaže da je Draža smatrao da bi srpske žrtve bile prevelike, pa se zato povukao, i iz rata izašao kao gubitnik. Jevreje niko ništa nije pitao, palo ih je šest miliona, ipak, postoje teorije da bez ove najstrašnije od svih žrtava, danas ne bi postojala moćna država Izrael. Da smo se tog oktobra pošibali, mogli bi smo da ih sve spakujemo u zatvore, da ih lustriramo, zaplenimo, da zmiji otfikarimo glavu.

Šta ja hoću sa ovom pričom?

Početkom devedesetih zločinačke paravojne bande Beretke, Tigrovi, Škorpioni i ostale polupismeni prost protuvarij, sveže otpušten iz zatvora, stadiona i psihijatrijskog lečenja, a predvođeni hladnokrvnim zlikovcima i lopovima, krenuli su na Hrvatsku, Bosnu i na Kosovo da ubijaju, siluju, pljačkaju i pale sve što nije srpsko i pravoslavno, a taj spektakl smrti bio je, barem po motivima, mnogo gori od onog koji je svetu priredila nacistička Nemačka, jer su ubistva koje su vršile paravojske bila motivisana ne idejom već krvavim novcem koji će biti zarađen od daljeg rasplamsavanja užasnog rata. Novcem, kojim će kupiti palate, fudbalske klubove, kola, poslastičarnice, Versaće komplete za svoje ***** koje su dobile status supruga. Novcem kojim će kupiti medije i ljude koji u njima rade, i kojim će kupovati hemijsku drogu i preprodavati je omladini koja će, u prvoj polovini devedesetih, svoje nezadovoljstvo i energiju trošiti na žurkama elektronske muzike umesto na ulicama, u demonstracijama protiv monstruma koji ih vode.

Krvav novac je i dalje tu. U plastičnim sisama Frankenštajnove neveste na čije imbecilne tekstove podvriskuje ćerka još jednog od „umerenih“ podpaljivača odvratnog, besmislenog rata, i u šampanjcu koji u Hajatu pije sin jednog od najozloglašenijih optuženika kome trenutno sudi Haški tribunal.
Svi su oni krvavi do balčaka. Kao Sisi Spejsek u filmu Keri. Samo što je njihova boja crvena od ubijanja dece, žena, ljudi koji nisu imali čime da se brane. Crvena, kao zakrvavljeno, svinjoliko lice njihovog jebenog heroja, koga i dan danas čuvaju.
„Heroja“ koji je tri i po godine pod opsadom držao grad u kotlini, dok su on i njegovi bili svuda okolo. Ovakvu „genijalnu“ strategiju bi mogla da ima i moja pokojna baba, čak i ovako pokojna. Takav „čovek“, koji sa brda okupira grad, a u drugom ubije 8216 nevinih ljudi nije nikakav heroj. On je *****. Bedni psihopata.

I svi, koji i dan danas smatraju da je nešto smešno, neka se zapitaju još jednom. Udovica ratnog zločina je zaurlavala na MOM Trgu Nikole Pašića. U centru mog grada. Dve ulice od mesta gde sam rođena ( Maršala Birjuzova, paralelno sa Knez Mihajlovom ), pet ulica od MOJE osnovne škole „Braća Ribar“ ( Kalemegdan, između Saborne crkve i Francuske ambasade ) i sedam ulica od Studentskog trga na kome je živeo pokojni Zoran Đinđić, sa čijim se ubicama ova spodoba družila i šurovala.’

Plato ispred Skupštine jeste simbol. Simbol završetka jedne devetogodišnje borbe protiv zločinačkog Miloševićevog režima. Simbol nade koju smo imali. I zato su oni, na baš taj plato, doveli svoj simbol, forpasa sa Ibarske magistrale, koja je simbol pljačke, zločina, ratnog profiterstva, kulturne lobotomije,pseudopravoslavlja, ćelavih majmuna, nju koja je simbol svega što smo pre šest i po godina hteli da izgori u vatri te Skupštine koju smo besni i očajni zapalili. I zato su Talibani napali Svetski trgovinski centar. Zato što je on bio SIMBOL. I zato su naši talibani doveli ovu stoku baš na taj plato, da nam cinično pokažu srednji prst i kažu „Može nam se“.

Idite bre svi lepo u p... materinu. I svi oni degeni koji su došli na taj koncert iz pakla.
I onaj odvratni masni stihoklepac alkorekovalescent. Vratite se odakle ste izgamizali, ponesite vaše pare, jagnjeće brigade, rakije, trube, titule neumne Akademije Nauka, sedite u vaše Audije, spakujte autoputeve, ponesite i njih, i vaše tajkune da vas opskrbljuju lovom, tako alave, a tako bez ukusa, tako bogate, a tako proste. Uzmite nam sve, samo nas ostavite na miru.

Jer ako ne odete u tri lepe sad, otićićete jednom, u Hag, u ovdašnje zatvore, ili u pakao, u koji, pošto ste svi vrli pravoslavci, sigurno verujete. Sjašite nam sa kičme, ostavite nas bez ičega, ali nas samo ostavite. Pokazali ste da ste svi na istoj strani, i profiteri, i SANU, i SPC. To smo znali, ali sad ste nam stavili prst u oko.

Potrebna je gvozdena metla da dekontaminira ovu zemlju, potrebno je da ko~jebena~habitacija prestane ovoga trenutka, da Boris i njegovi super~kulturni savetnici dokažu da im je jasno šta se dešava, da svi glumci, reditelji, novinari ( kojih je DS prepun, kako iz transparentnog oportunizma tako i iz ljubavi guza prema mekoti fotelja i rektalnom alpinizmu koje te fotelje donose kao posledicu ) dakle da svi oni lepo IZAĐU iz insitucija u čijim upravnim odborima sede članovi Demonske Stranke Sunovrata. Da daju otkaz. Da prestanu da glume i režiraju. Da rizikuju jedan jedini put u životu.

Kada je u maju 1992., Muci Draškić insistirao da se otvori Atelje 212, iako su već započeli prvi zverski napadi na Sarajevo, svi glumci su bili ZA. Kao jeste sve to tužno, ali mi smo eto spremili lep mjuzikl „Knjeginja od Foli Beržera“, šteta da se baci.
Bora Todorović je tražio da se nastave protesti protiv „bezrazloznog ubijanja gradjana Bosne" dok je pokojni Ljuba Tadić odbio da se pojavi na samom otvaranju, u predstavi „Čekajući Godoa“ i rekao je “Svak mora po svom osecanju nesto da uradi. Ja sam bio, sticajem vise okolnosti, u situaciji onih koji kazu da ne treba raditi. Zamisli da igram komad a bombarduje se Sarajevo,a publika sedi, gleda”

1992. primitivni razjareni ološ napao je Sarajevo. 13.01.2007. napadnut je Beograd.
Ćutanje je odobravanje.


*ovaj tekst je posvećen Vladimiru Bebi Popoviću i svim ljudima koji su organizovali i sproveli veličanstvenu akciju „Sablja“.

posted by Jelena Djurovic Mutaovic. & AGIT POP TEAM
 
Shto se akcije SABLJA tiche, mogu da kazem da nikada bezbednije nije bilo u Beogradu a verujem i u drugim delovima Srbije.
U kraju, u kom zivim, uhapsheno je nekoliko lokalnih olosha, dilera, i odlezali su nekoliko meseci i sreca bi bila da su josh uvek u zatvoru.
Nisam chula ni za jednog chestitog choveka koji je u toj akciji bio uhapshen.
Ako je takvih bilo NAJISKRENIJE MU SE IZVINJAVAM
 
evo ih LDP jakobinci opet bi da ubijaju druge Srbe , giljotiniraju, hapse , muce, vesaju tj da rade isto ono sto su njihovi ocevi i dedovi radili u Srbiji nakon 1945. godine.

KOmunjare gotovi ste, i porazeni zauvek.

Srbija je slobodna a vi ste na margini i MANJINA
 
Ev jos jednog dokaza da je LDP fasisticka, antisrpska i zlocinacka stranka. Oni zale sto 5. oktobra nije doslo do masakra, bratoubilackog rata i krvoprolica:

LDP fasizam:

Pedeset i dve godine kasnije, 5.10.2000. naš grad je mogao da bude poprište masovnog pokolja. Šteta što se to nije dogodilo. Zato smo ostali bez trećeg ne. Naša energija je napisala samo slovo N, što generaciju naših baba i deda čini daleko hrabrijom.
 
JE*....OTE..Otera oko 2 miliona ljudi u pakao,zatvor,hag i ne znam vec gde i tvrdis da ce tvoje vidjenje Srbije doneti istoj srecu i blagostanje..DA sam ja tebe i one koji se slazu sa tobom tako ispljuvao vec bi me banovali..A sto se ti onda lepo ne odselis iz ovako usrane zemlje(lakse je) pa da ostanemo samo mi ruzni,prljavi i zli..?mislim,da se slucajno i ti ne zarazis..
 
JE*....OTE..Otera oko 2 miliona ljudi u pakao,zatvor,hag i ne znam vec gde i tvrdis da ce tvoje vidjenje Srbije doneti istoj srecu i blagostanje..DA sam ja tebe i one koji se slazu sa tobom tako ispljuvao vec bi me banovali..A sto se ti onda lepo ne odselis iz ovako usrane zemlje(lakse je) pa da ostanemo samo mi ruzni,prljavi i zli..?mislim,da se slucajno i ti ne zarazis..
 
Jerry Ropero:
Ev jos jednog dokaza da je LDP fasisticka, antisrpska i zlocinacka stranka. Oni zale sto 5. oktobra nije doslo do masakra, bratoubilackog rata i krvoprolica:

LDP fasizam:

Pedeset i dve godine kasnije, 5.10.2000. naš grad je mogao da bude poprište masovnog pokolja. Šteta što se to nije dogodilo. Zato smo ostali bez trećeg ne. Naša energija je napisala samo slovo N, što generaciju naših baba i deda čini daleko hrabrijom.

kad si vec toliko plitak jerry, bolje precuti i idi negde drugde busaj se u prsa junacka.

@eraser:
svaka cast, vanredno.

poz
 
Jao kako si ti otkacio. Gotovo da bi neko pametan mogao da kaze da si _ _ _ _ _.
Ne kazem da nije bilo zlocina sa nase strane, ali Hrvati su pocinili daleko gore zlocine, cak genocid i proterivanje i to dva puta.
Tacno, bilo je paravojnih formacija koje su pljackale i silovale, ali isto to su radili i Muslimani i Hrvati, i oni su imali to isto- to vreme je bilo vreme totalnog ludila sa svih strana. Ne zaboravi da "Hrvati nisu zeljeli rat ne bi ga ni bilo". Oni sada velicaju svoju odbranu- napadaju cetnike kao saradnike okupatora i zlocince, a o ustasama govore kao o nacionalistima i to ne u negativnom kontekstu koji su pokusali i stvorili NDH, jos ce biti da su oni dobri momci, a u stvari su najveci olos, i najgore ubice, ali NE za tebe je Slobo, SANU i SPC, a da i Kostunica izvor najveceg zla.
Prizeljkujes da se petog oktobra dogodio udar i gradjanski rat- EVO RECI CU- NORMALAN COVEK TAKO NE RAZMISLJA- PA NEKA ME BANUJU- SLOBODNO- OVAKO NESTO NE MOGU DA TRPIM.

Odgovori mi samo na jedno pitanje: Zbog cega i po cemu je Cedomir Jovanovic koji je posecivao i druzio se sa narko dilerima, i koji je placen od istih mnarko dilera i terorista bolji od Slobe, Legije, Mire i ostalih. (tu ne ubrajam Kostunicu- njemu svaka cast).

Kamo srece da nismo rekli "Bolje rat nego pakt". AH, da verovatno ne znas da su u Hrvatskoj ti isti nacisti protiv koga se Srbija borila u Zagrebu docekani kao najveci heroji 1941.

Ovo sto si napisao nije u redu I NEMA BLAGE VEZE SA MOZGOM- PRE SREBRENICE SE DOGODIO BRATUNAC- U SREBRENICI SU POBIJENI SAMO VOJNICI KOJI SU UCESTVOVALI U ZLOCINU KOD BRATUNCA, A JA DA SAM BIO NA MLADICEVOM MESTU NE ZNAM KAKO BIH POSTUPIO PREMA TOM OLOSU KOJI JE ON POBIO U SREBRENCI.
Mladic nije ubijao zene i decu za razliku od Muslimana.
Ti si vrlo ZAGRIZEN decko- LOSE JE TO ZA MENTALNO ZDRAVLJE.
 
"
Kada je 27.marta 1941.,Srbija ustala protiv sramnog pakta koji je tadašnja Vlada potpisala sa silama Osovine, i njihovom predvodnicom, najzlijim od svih zala koje je čovečanstvo ikada stvorilo, nacističkom Nemačkom, naša zemlja je tog dana rekla prvo važno istorijsko ne u svojoj novijoj istoriji. Drugo važno ne rekao je, 1948. J.B. Tito."

stegnite crvene marame... polećemo....:) istoričari nas obrazuju :)
 
Cossack:
Jao kako si ti otkacio. Gotovo da bi neko pametan mogao da kaze da si _ _ _ _ _.
Ne kazem da nije bilo zlocina sa nase strane, ali Hrvati su pocinili daleko gore zlocine, cak genocid i proterivanje i to dva puta.
Tacno, bilo je paravojnih formacija koje su pljackale i silovale, ali isto to su radili i Muslimani i Hrvati, i oni su imali to isto- to vreme je bilo vreme totalnog ludila sa svih strana. Ne zaboravi da "Hrvati nisu zeljeli rat ne bi ga ni bilo". Oni sada velicaju svoju odbranu- napadaju cetnike kao saradnike okupatora i zlocince, a o ustasama govore kao o nacionalistima i to ne u negativnom kontekstu koji su pokusali i stvorili NDH, jos ce biti da su oni dobri momci, a u stvari su najveci olos, i najgore ubice, ali NE za tebe je Slobo, SANU i SPC, a da i Kostunica izvor najveceg zla.
Prizeljkujes da se petog oktobra dogodio udar i gradjanski rat- EVO RECI CU- NORMALAN COVEK TAKO NE RAZMISLJA- PA NEKA ME BANUJU- SLOBODNO- OVAKO NESTO NE MOGU DA TRPIM.

Odgovori mi samo na jedno pitanje: Zbog cega i po cemu je Cedomir Jovanovic koji je posecivao i druzio se sa narko dilerima, i koji je placen od istih mnarko dilera i terorista bolji od Slobe, Legije, Mire i ostalih. (tu ne ubrajam Kostunicu- njemu svaka cast).

Kamo srece da nismo rekli "Bolje rat nego pakt". AH, da verovatno ne znas da su u Hrvatskoj ti isti nacisti protiv koga se Srbija borila u Zagrebu docekani kao najveci heroji 1941.

Ovo sto si napisao nije u redu I NEMA BLAGE VEZE SA MOZGOM- PRE SREBRENICE SE DOGODIO BRATUNAC- U SREBRENICI SU POBIJENI SAMO VOJNICI KOJI SU UCESTVOVALI U ZLOCINU KOD BRATUNCA, A JA DA SAM BIO NA MLADICEVOM MESTU NE ZNAM KAKO BIH POSTUPIO PREMA TOM OLOSU KOJI JE ON POBIO U SREBRENCI.
Mladic nije ubijao zene i decu za razliku od Muslimana.
Ti si vrlo ZAGRIZEN decko- LOSE JE TO ZA MENTALNO ZDRAVLJE.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 
da li vucic poseduje pekaru na uglu cara dusana i francuske? da li vucic poseduje restoran kalemgdanska terasa? da li vucic poseduje stan u takovskoj? da li vucic poseduje restoran madera na tasu? da li vucic poseduje vilu na zemunskom keju placenu 3 miliona evra?

Ili ipak sve ovo poseduje Ceda Jovanovic?

Odakle cedi novac za sve ove nekretnine! Javnost ima pr avo da zna!
 

Back
Top